Предмет:
Тип роботи:
Стаття
К-сть сторінок:
4
Мова:
Українська
Сосюк Наталія Володимирівна,
директор навчально-виховного комплексу
«Рівненський обласний ліцей-інтернат»
Презентація концепції та програми розвитку навчально-виховного комплексу «Рівненський обласний ліцей-інтернат»
Стратегічна мета НВК «Рівненський обласний ліцей-інтернат» – створення умов для розвитку творчих здібностей учнів, їх професійного самовизначення й самореалізації, залучення ліцеїстів до науково – дослідницької, пошукової, експериментальної роботи, виховання активного громадянина – патріота України.
Життєвим кредо роботи нашого закладу є вислів: «Що не віддав, то все пропало, а що віддав, то все твоє…»
Велика увага в закладі приділяється роботі з обдарованими учнями. Педагоги «РОЛІ» працюють за програмою «Творчий учитель – обдарована дитина». Вони розробили авторські програми роботи з обдарованими учнями. Результатами праці тільки за 2011-2012 навчальний рік є 114 призерів ІІІ етапу Всеукраїнських олімпіад із навчальних предметів та ІІ етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН, 9 призерів ІV етапу Всеукраїнських олімпіад з навчальних предметів та ІІ етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН, а також – призер Міжнародної олімпіади з хімії та абсолютні переможці Міжнародного конкурсу знавців рідної мови ім. П. Яцика. Ліцеїсти беруть участь і перемагають у таких інтелектуально-творчих конкурсах: «Левеня», «Кенгуру», «Людина. Космос. Духовність», «Об’єднаймося ж, брати мої!», «Перло многоцінне», «Інтел-техно Україна» тощо, Міжнародних та Всеукраїнських спортивних змаганнях, пісенних, театральних, хореографічних фестивалях.
У нашому закладі створена школа «Обдарована дитина», яка працює за двома напрямками.
1. Літня профільна школа, що реалізує профілі навчання: науково-дослідницькі експедиції на Рівнеазот, «Рівнеоблводоканал», «Рівнегаз», Прикарпатзахідтранс», у лабораторії НУВГП, у Школу універсального журналіста Видавничого дому «ОГО» згідно угод;
2. Обласна школа олімпійського резерву, в якій наші вчителі упродовж року проводять дистанційне навчання майбутніх ліцеїстів, а на канікулах проводять сесії для цих дітей. І, як підсумок, – вступ до нас! (2-4 чоловік на місце).
Оскільки ми обрали шлях серця, а не раціо, то дуже велику увагу приділяємо виховній роботі. У нас працюють:
літературна студія (власні збірки вчителів та учнів) ;
фотостудія (відкрито фотогалерею «Лови летючу мить життя») ;
фольклорна (співочий гурт «Полісяночка») ;
поліська витинанка;
театральна, хореографічна, вокальна, журналістська, краєзнавча, туристична студії тощо.
Враховуючи власний досвід роботи, при розробці Концепції та програми розвитку закладу для обдарованих дітей, пропоную для розгляду перелік питань:
1. Зацікавленість ВНЗ в обдарованій дитині, яка навчається в профільному або спеціалізованому класах.
2. Необхідність реформування педагогічної освіти.
Мається на увазі введення у ВНЗ спеціального програмного курсу з підготовки вчителя для роботи з обдарованими учнями, який охоплював би:
а) теоретичний курс – навчання технологіям, формам та методам роботи з обдарованими учнями; б) практичний – навчання методики та практики розв’язання складних олімпіадних завдань (всеукраїнських та міжнародних олімпіад).
3. Науково-методична підтримка вчителя щодо освоєння та реалізації новітніх технологій, форм та методів роботи з обдарованими учнями.
4. Організація цілісної системи роботи з обдарованими учнями щодо створення спеціальних авторських програм із такої роботи (включаючи специфіку навчального закладу) з першого по одинадцяті класи.
5. Створення належних умов для роботи з обдарованими дітьми:
а) передбачити години (хоча б один урок у тиждень) у навчальних планах;
б) забезпечити навчальні заклади технічними та програмними засобами навчання;
в) створити централізовані лабораторії: хіміко-біологічні, фізико-технічні, астрономічні та ін. для проведення наукових досліджень;
г) моральне та матеріальне заохочення дітей та вчителів.
6. Забезпечення рівного доступу до інформації:
а) наявність посібників та підручників для роботи з обдарованими учнями;
б) на сайті Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України створити інформаційні сторінки:
- сучасні інтерактивні технології для роботи з обдарованими учнями;
- конкурсні завдання всеукраїнських та міжнародних олімпіад, турнірів тощо;
– адреси інтернет-ресурсів перспективного досвіду роботи з обдарованими учнями.
І, безперечно, продовжити створення та реалізацію спеціальних державних програм, які враховують усі потреби обдарованої дитини: навчальні, соціальні, емоційні.
Наказом МОН молоді та спорту України №58 від 24. 01. 2012 започатковано Програму інноваційного розвитку загальноосвітніх навчальних закладів «Школи-новатори» на період до 2015 року. Наш навчальний заклад було обрано для реалізації цієї програми. Отже, одним зі стратегічних напрямів роботи, на 2012-2015 роки, буде створення власної моделі інноваційного розвитку закладу, що дозволить підвищити рівень інноваційного розвитку загальноосвітніх навчальних закладів України та оптимізувати процес навчання з урахуванням сучасних світових тенденцій і перспектив розвитку інформаційного суспільства, сформувати уміння і навички, необхідні учням для життя у ХХІ столітті, створити необхідні передумови для підвищення ефективності та якості освіти.