Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Проектні дні-презентації в початковій школі

Предмет: 
Тип роботи: 
Стаття
К-сть сторінок: 
3
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Сидорчук Раїса Михайлівна,
вчитель початкових класів Полянської ЗОШ І – ІІІ ступенів
Березнівського району
 
Проектні дні-презентації в початковій школі
 
Посібник призначений для вчителів загальноосвітніх шкіл. Робота містить теоретичний аспект методу проектів, авторську програму для 2 – 4 класів помісячно, конспекти проектних днів для 2 – 4 класів із проектними роботами і презентації творчих проектів дітей. Знайомить із сутністю роботи вчителя і учнів, зразками презентацій проектів із використанням комп’ютерних технологій.
Робота за методом проектів передбачає постановку певної проблеми і наступне її розкриття, розв’язання, з обов’язковою наявністю чіткого планування дій, розподілу ролей, відповідальності учасників проекту за свою частину роботи. Це забезпечує позитивну мотивацію і диференціацію в навчанні, активізує творчу діяльність учнів під час виконання проекту, сприяє здійсненню індивідуального підходу в класах з різним рівнем підготовки під час вивчення та засвоєння нового матеріалу.
Програма проектних днів-презентацій складається з трьох частин, розрахованих для учнів 2 – 4 класів. Теми розподіляються за роками навчання таким чином:
1 частина – «Без рідного дому, без сім’ї немає щастя на землі» для учнів 2 класу;
2 частина – «Знай, люби й оберігай свій рідний край» для учнів 3 класу;
3 частина – «Моя земля – земля моїх батьків» для учнів 4 класу.
Кожна частина складається з дев’яти проектів на кожен місяць (з вересня по травень). Окремі теми проектів відповідають пам’ятним датам, які є в тому чи іншому місяці.
У першому класі з дітьми можна проводити окремі елементи проектної методики, невеликі за матеріалами та іноді проектні роботи на вибір вчителя, у яких головну роль відіграє сам учитель. Для учнів кожного класу, на кожен навчальний місяць розроблені тема; проблема для дослідження; подані питання для вирішення; завдання дітям для роботи у групах; план роботи, що включає 4 або 3 уроки і позакласний захід; тема завершальної творчої роботи проекту.
Основною формою організації проектних днів-презентацій є уроки, які укладено за Програмою для середньої загальноосвітньої школи для 1-4 класів (К. : Початкова школа, 2006. – 432 с. Затверджено Міністерством освіти і наукиУкраїни (наказ №469 від 20 червня 2006 р.). Завершальним етапом кожного дня-презентації є розроблена проектна творча робота. Це може бути анотація, рецензія, анкета, таблиця, опис, фото-, аудіо- або відеозвіт, колаж, комікс, сценарій, щоденник, журнал, довідник, резюме, каталог, брошура, альбом, словник, стаття, стінгазета, виставка.
Очікувані результати
діти вчаться самостійно здобувати інформацію, критично мислити, розвивається вміння співпрацювати та працювати в групі, вміння організовувати свою роботу;
вчаться реалізовувати як дослідницькі, так і зорієнтовані на практичну діяльність завдання;
діти вчаться вирішувати проблеми, використовуючи власний досвід;
розвиваються загальнонавчальні (організаційні, загальномовленнєві, загальнопізнавальні, контрольно-оцінні) уміння;
формуються навички контактів із зовнішнім світом: під час проектної діяльності виникає потреба звернутися за консультацією тощо;
розвивається творчість і навички роботи із джерелами інформації;
слабші учні набувають сили та впевненості, створюється ситуація успіху;
діти набувають досвіду самостійної, творчої діяльності, що знадобиться у житті;
учнi оволодiвають основними навичками роботи з комп’ютером, одержують комп’ютерну підтримку знань та навичок, набутих на iнших уроках;
формуються такі цінності, як патріотизм, соціальна справедливість, природолюбство, працелюбство, взаємоповага; виховання в дитини свого власного «Я», віри у свої сили, талант, здібності.
Фото Капча