Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Растрові і векторні об'єкти, переваги та недоліки

Предмет: 
Тип роботи: 
Реферат
К-сть сторінок: 
10
Мова: 
Українська
Оцінка: 

Зміст

 

Вступ

1. Растрові і векторні об'єкти, їх характеристика

2. Переваги і недоліки векторних та растрових об'єктів

3. Графіка і Інтернет

 

Вступ

 

Комп’ютерна графіка розпочала свій шлях розвитку орієнтовно у 60-х роках двадцятого століття. Уже тоді існували програми для роботи з графікою. Сьогодні прийнято користуватися термінами «комп’ютерна графіка» та «комп’ютерна анімація». А саме поняття об’єднує всі види робіт із статичними (нерухомими) зображеннями, «комп’ютерна анімація» представляється зображеннями, які динамічно змінюються (рухаються).

Сьогодні, завдяки неймовірному розвитку комп’ютерних технологій та сучасної техніки, деякі моменти нашого життя неможливо уявити собі без застосування комп’ютерної графіки. Слід відмітити:

• різні види поліграфічних процесів;

• практично весь спектр рекламної індустрії;

• кліпи, презентації, відео;

• медицина;

• розробка графічних моделей одягу, взуття, тощо;

• проектно-конструкторські креслення та багато іншого.

 

1. Растрові і векторні об'єкти та їх характеристика

 

По своїй структурі зображення можуть бути растровими та векторними. Векторні зображення (створюються такими програмами, як Corel DRAW, Adobe Illustrator, AutoCad і іншими) визначаються математично як вектори – набори крапок (а точніше – координат), сполучених лініями. Вектори описуються функціями, що визначають величину (розмір) ліній і їх напрям (кути, кривизна). Файли, в яких зберігаються векторні образи, є списками кодованих рядків з інформацією щодо того, що розташовує, форми, напряму, довжини, кольору і інших даних. Елементарні графічні елементи векторного файлу представляють з себе самостійні системи і володіють всіма властивостями, включеними в їх опис.

Оскільки кожний векторний об'єкт є незалежною системою, його можна переміщати і багато разів змінювати його властивості, зберігаючи при цьому первинну якість і чіткість зображення і не впливаючи на інші об'єкти ілюстрації. Ці властивості роблять векторні програми (такі як Corel DRAW) дуже зручними для ілюстративного і тривимірного моделювання, де в процесі роботи часто вимагається створювати окремі об'єкти, видозмінювати їх, компонуючи загальне зображення.

Якість векторних ілюстрацій не залежить від роздільної здатності зображення – це поняття для векторних об'єктів взагалі немає значення, будучи завжди максимальним. Це означає, що векторні ілюстрації завжди відображаються з максимальним дозволом, якого дозволяє досягти пристрій виводу (принтер, монітор). Якість друку ілюстрації, наприклад, на принтері з дозволом 600 точок на дюйм буде вище, ніж на принтері з дозволом 300 точок на дюйм.

Растрові зображення (прикладом служать фотографії, основні формати файлів JPEG, GIF, BMP, TIFF та інші), складаються з окремих крапок (пікселів зображення), які формують узор за рахунок різного положення і забарвлення. На відміну від векторних ілюстрацій, працюючи з растровими зображеннями, можна змінювати як окремі дрібні ділянки (аж до самих крапок, так і проводити масштабніші зміни і редагувати різні ефекти).

При певному видаленні або масштабі колір і форма растрового зображення виглядатимуть суцільними. При збільшенні ж зображення відбувається певне "спотворення" (втрата якості), за рахунок збільшення кожного елемента, що огрублює всі лінії і форми.

Зменшення розміру растрового зображення також спотворює початковий вигляд і на перший погляд може здатися, що зображення стає якіснішим, оскільки для зменшення загального розміру зображення частина його елементів віддаляється. Слід пам'ятати, що людське око має певні обмеження і поняття якості - є суб'єктивним, коли мова йде про растрові зображення.

 

2. Переваги і недоліки векторних та растрових об'єктів

 

Деталізація і якість. При порівнянні зображень векторного і растрового форматів кращу якість відображення кольорів і текстури забезпечують растрові зображення, але разом з тим вони займають більший об'єм пам'яті і вимагають більшого часу для друку. Векторні зображення містять більш чіткі лінії і при друці вимагають менших ресурсів.

Програми малювання і обробки растрових зображень (Corel PHOTO-PAINT, Adobe PhotoShop, GIMP) застосовуються, коли необхідно відобразити безперервну зміну тону і працювати з окремими точками (пікселями) малюнка. Ілюстраційні програми (такі як CorelDRAW, Adobe Illustrator, Inscape) працюють з векторними зображеннями, дозволяючи створювати окремі об'єкти і в процесі роботи маніпулювати ними на рівні вузлів, масштабувати без втрати якості.

Роздільна здатність. При створенні растрових зображень якість результату залежить від вибраних на початковій стадії процесу параметрів дозволу. Дозвіл – це загальний термін, що визначає кількість елементів інформації, що міститься у файлі зображення, а також рівень деталізації, який може забезпечити пристрій введення, висновку або відображення. При роботі з растровими малюнками дозвіл впливає як на якість результату роботи, так і на розмір файлу.

Вибір з урахуванням вживання. При роботі з растровими зображеннями слід враховувати, де вони застосовуватимуться, оскільки інформація про дозвіл зображення звичайно зберігається разом з файлом. При друці растрового файлу, наприклад, на фотонабірному автоматі з дозволом 1270 крапок на дюйм він буде надруковано з тим дозволом, який був встановлений при створенні зображення, якщо воно не вище за дозвіл пристрою висновку. Якщо ж образ буде видимим тільки на екрані як Web-сторінка, для нього достатньо вибрати дозвіл 72 або 96 dpi.

Ефективність в роботі. Визначення образів у вигляді ряду векторів в цілому забезпечує велику ефективність при роботі з ними, ніж визначення образів як величезної кількості окремих крапок. Це пояснюється тим, що

Фото Капча