Предмет:
Тип роботи:
Контрольна робота
К-сть сторінок:
4
Мова:
Українська
Задача
Вихідні дані:
ВаріантДовжина, а (м) Ширина, b (м) Висота стелі, с (м) Кількість учнів N
812, 57, 42, 6538
Розрахунок:
а) визначаємо об’єм приміщення:
б) визначаємо, який об’єм повітря припадає на одного учня:
в) визначаємо кількість подачі повітря на одну людину відповідно до таблиці:
- для об’єму приміщення 6, 45 м3 обираємо ближче значення 8 м3.
г) визначаємо кількість повітря, необхідного для вентиляції навчального приміщення:
Відповідь: для підтримки нормального кисневого балансу у навчальному приміщенні за умовами задачі необхідно подати 304 м3 зовнішнього повітря на добу.
Санітарно-гігієнічні вимоги до меблів
Вимоги до дитячих меблів у дошкільних закладах визначаються Санітарними правилами устрою та утримання дитячих дошкільних установ (дитячі ясла, дитячі садочки…) від 20. 03. 1985 № 3231-85.
До меблів дитячих дошкільних установ пред'являються специфічні педагогічні, гігієнічні та архітектурні вимоги. Меблі повинні відповідати зростанню і силам дітей і бути такою, щоб при використанні нею тіло дитини займало правильне положення. Форма, конструкція та матеріал меблів повинні забезпечувати зручність і легкість її утримання в чистоті, що виключають можливість скупчення пилу і бруду. Рекомендується застосовувати вбудоване обладнання.
Меблі та обладнання дитячих приміщень повинні бути гарними, мати гарні пропорції, гармонійне забарвлення, щоб сприяти вихованню у дітей гарного художнього смаку.
Меблеве обладнання дитячих дошкільних установ повинне відповідати зросту ы віковим особливостям дітей, враховувати гігієнічні й педагогічні вимоги.
У ігрових та групових приміщеннях повинні бути встановлені столи й стільці по числу дітей у групах:
у другій групі раннього віку і першій молодшій групі, у другій молодшій і середній групах – столи чотиримісні і (додатково) столи двомісні трапецієвидної форми;
у старшій і підготовчій групах – столи двомісні зі змінним нахилом кришки.
Розміри столів і стільців повинні відповідати вимогам ДСТУ 19301. 1-73 і ДСТУ 19301. 2-73 «Меблі дитячі дошкільні. Функціональні розміри». При підборі й розміщенні обладнання слід керуватися методичними рекомендаціями «Про використання меблів у дитячих дошкільних установах».
Стільці повинні бути в комплекті зі столом, тобто однієї групи і маркування.
При розміщенні столів для занять необхідно дотримуватися наступних вимог:
столи встановлюються біля стіни з вікнами стіни при обов'язковому лівосторонньому освітленні;
чотиримісні столи встановлюються не більше, ніж в 2 ряди;
двомісні столи – не більше, ніж в 3 ряди;
відстань між рядами столів повинна бути не меншою 0, 5 м;
відстань першого ряду столів від стіни з вікнами – 1 м;
відстань від перших столів до дошки – 3-2, 5 м;
висота підвісу нижнього краю настінної дошки – 0, 7-0, 8 м;
розмір настінної дошки повинен бути 0, 75-1, 5 м.
Розсаджувати дітей треба з врахуванням стану здоров'я, зору і слуху.
У ігровій-їдальні манеж до бар'єру повинен розташовуватися на відстані 1 м від вікон, паралельно до них довгою стороною. У першій групі раннього віку поруч із умивальником встановлюється пеленальний стіл з вішалкою для рушників і бак для брудної білизни; для годування дітей встановлюються двомісні столи.
Спальні обладнуються стаціонарними ліжками, розміри яких повинні відповідати вимогам ДСТУ 19301. 3-73 «Меблі дитячі дошкільна. Ліжка. Функціональні розміри»:
для дітей до 3-х років довжина ліжка 120 см, ширина – 60 см, зі змінною висотою ложа і огородженням;
для дітей 3-7 років довжина ліжка 140 см, ширина – 60 см.
У дошкільних групах допускається використовувати розкладні ліжка з твердим ложем, вбудовані одно- і двоярусні ліжка. Категорично забороняється використання стаціонарних двоярусних ліжок.
Прийомні і роздягальні повинні бути обладнані шафами для верхнього одягу дітей і персоналу, з влаштуванням для просушки одягу і взуття. Шафи для одягу повинні мати індивідуальні осередки з полицями для головних уборів і гачки для верхнього одягу. У прийомній першої групи раннього віку місце для годівлі дітей матерями повинен бути обладнаний стіл, стільці, підставки для ніг, умивальник і шафа для роздягання.
У туалетних дитячих груп встановлюються настінні або начіпні вішалки з індивідуальними осередками для дитячих рушників і предметів особистої гігієни; господарські шафи, у ясельних групах – шафи з окремими гніздами для горщиків. Все стаціонарне дитяче обладнання повинне бути закріплене для уникнення травматизму.