Предмет:
Тип роботи:
Курсова робота
К-сть сторінок:
32
Мова:
Українська
Зміст
Вступ
Розділ 1. Виникнення Сонячної системи
1.1 Релігійна теорія виникнення Сонячної системи
1.2 Наукова теорія виникнення Сонячної системи
Розділ 2. Будова Сонячної системи
2.1 Сонце
2.2 Меркурій
2.3 Венера
2.4 Земля і Місяць
2.5 Марс і супутники
2.6 Пояс Астероїдів
2.7 Юпітер і супутники
2.8 Сатурн і супутники
2.9 Уран і супутники
2.10 Нептун і супутники
2.11 Плутон і супутники
2.12 Карликові планети
2.13 Пояс Койпера
2.14 Інші тіла Сонячної системи
Висновки
Список використаних джерел
Вступ
Чи задумувалися люди над тим, з чого почалось їхнє існування? Ще первісні люди почали міркувати над цією проблемою. Всі люди коли-небудь роздумували над цією проблемою, причому їхні погляди змінювались із часом і поколіннями. Відбувалися відкриття, виникали теорії, які або спростовувались, або підтверджувались. Ці відкриття давали змогу знайти відповіді на питання про походження Сонячної системи, а також її будову та розміри.
Кожна освідчена людина повинна знати про будову Сонячної системи – нашого дому, як і місце, яке для нас у ній відведено. Ми вже знаємо про будову Сонячної системи, знаємо найбільші тіла, хоча і зрозуміло, що далеко не все відкрито у ній.
Ступінь даної проблеми не можна недооцінити, бо всі ми прагнемо дізнатися про Сонячну систему і те чим вона є насправді. У цій роботі, використовуючи літературні джерела можна буде дізнатись про Сонячну Систему, її будову.
Мета роботи: показати Сонячну систему, її будову, а також привести основні версії походження Сонячної системи. Спробувати спрогнозувати, що надалі відбуватися в Сонячній системі. Показати головні об’єкти Сонячної системи та їхню будову та різноманітність, висвітлити системи планет та супутників та їхню взаємодію.
Об’єктом дослідження є сама Сонячна система, її тіла (планети, супутники, астероїди комети), а також погляди людства на формування Сонячної системи.
Розділ 1. Походження сонячної системи
1.1 Релігійна теорія походження Сонячної системи
Створення світу Богом – поширена серед креаціоністів концепція створення світу, що засновується на догматах християнської та юдейської віри. Біблійний текст має різні тлумаченння – починаючи від тих, що ґрунтуються на буквальному розумінні до таких, що розглядають створення світу Творцем, як символ.
Перша книга Старого заповіту – Книга Буття досить детально розповідає про створення Богом Всесвіту. Першим був створений Космос, як першооснова Всесвіту потім Земля: «На початку Бог створив Небо та землю.«
Згодом було створено світло, яке Господь відділив від темряви. Світло отримало назву «День», а темрява – «Ніч». В Біблії ця подія має назву «день перший». «Дня другого» було створене небо (твердь), або в інших перекладах можна зустріти слово «простір», щоб відділити воду під «простором» і над «простором». «Третього дня» Бог відділив окремо воду з-попід неба і назвав суходіл, що з'явився «землею», а ту воду «морем». Після цього Він повелів з'явитись на землі рослинам і деревам. [1] «Четвертого дня» були створені небесні світила: « І вчинив Бог обидва світила великі, світило велике, щоб воно керувало днем, і світило мале, щоб воно керувало ніччю, також зорі. «
«Дня п'ятого» Бог створив дрібних істот (безхребетних, комах), та птахів (або в інших перекладах «істот, що літають»). Були створені живі істоти, що населяють води, та птахи. Дня шостого Бог створив плазунів та ссавців. Останньою серед Божих творінь були люди, яку Він створив: «... за образом Нашим, за подобою Нашою, і хай панують над морською рибою, і над птаством небесним, і над худобою, і над усею землею, і над усім плазуючим, що плазує по землі. « [4. 10-14]
1.2 Наукова теорія походження Сонячної системи
Сонячна система утворилась 5 млрд. років тому. Застосовуючи принципи актуалізму і гетегонії, ми знаходимо, що процес еволюції Сонячної системи можна представити у вигляді п’яти етапів:
1. Найпізніший етап – останні 3-4 млрд. років – повільна еволюція новостворених планет, астероїдів, супутників, яка створила сучасний вигляд Сонячної системи. Вивчаючи цю найпізнішу фазу еволюції (постаккреційна еволюція) у нас основа для реконструкції картини, обумовлене попереднім процесами.
2. Передуючи Опису етапу аккреційної еволюції скондесувалися пилові частинки, які рухалися по кеплеровскими орбітами і утворили планетезімалі, що збільшуються в розмірах в результаті триваючої акреції. Планетезімалі являються зародками тіл, існуючих в даний час в Сонячній системі.
3. На етапі еволюції, що передує акреції, повинно було відбутися перенесення моменту кількості руху від центральних тіл до навколишнього простору, з тим щоб пилові частинки стали рухатися кеплерівскими орбітами навколо Сонця і протопланет.
4. Розміщення газу і пилу, що утворюють середовище близько намагніченого центрального тіла в тих областях простору, де пізніше відбулась акреція груп планет і супутників.
5. Розвиток Сонця – першого центрального тіла – в результаті акреції з вихідного хмари Сонячної системи. [1, 15]
Кожен із п’яти основних етапів, характеризувався фізичними і хімічними процесами.
1. 2. 1. Постаккреційна еволюція; дію припливів і резонансів
Найвражаючим результатом вивчення цього етапу,