Предмет:
Тип роботи:
Реферат
К-сть сторінок:
10
Мова:
Українська
Зміст
1. Облік платників податків
2. Спрощена система оподаткування, обліку та звітності
3. Практичне завдання
4. Література
1. Облік платників податків
Облік платників ведеться відділом обліку і обробки даних, окремо фізичних та юридичних осіб.
З метою облік юр осіб створюється єдиний банк даних про платників податків юридичних осіб. В нього заносяться всі підприємства, що знаходяться на території Району чи міста + їх філії, відділення та інші структурні підрозділи незалежно від місця знаходження + облік філій та відділень ведеться по місцю їх знаходження.
Дані в обліковий реєстр заносяться по групам підприємств різних форм власності. В кожній виділяються галузі н/г. По кожному підприємству вказується як ведуться розрахунки з бюджетом (централізовано головним підприємством або децентралізовано).
В єдиному банку даних по кожному платнику вказуються такі реквізити:
повна назва підприємства, його філій та відділень;
адреси та номери телефонів;
форма власності;
підпорядкування
дата реєстрації
види податків, які сплачує підприємство;
види пільг, які воно використовує;
№ р/р, дата його відкриття;
дата отримання заяви про взяття на облік;
найменування бюджетів, до яких сплачує податки.
Для реєстрації в податкових органах підприємства зобов’язані подати в ДПІ за місцем знаходження документи за встановленим переліком (заява, копія Статуту, свідоцтво про реєстрацію, виписку з банку про відкриття р/р і т. д.) Податкові органи перевіряють вказані в заяві дані і за відсутності зауважень протягом 10 днів реєструють підприємство і заносять його до єдиного банку даних. У подальшому підприємство має подавати в ДПІ відомості про зміни у їхній діяльності, пов’язані з даними, наведеними в заяві. Інформація про зміни подається в 10-денний строк. При зміні місцезнаходження підприємства за його новою адресою передаються: заява+справа підприємства з додатком-копією особового рахунку, або довідки про стан розрахунків з бюджетом. Податкові органи проводять відповідну роботу з метою встановлення повноти обліку платників податків. Для цього вони використовують відповідні дані в тих організацій, діяльність яких пов’язана з відкриттям нового підприємства (банки – про відкриття/зміну/закриття р/р; від підприємств зв’язку – про підприємства, яким встановлені телефони; від організацій архітектури – про дозволи на нове будівництво, здані в експлуатацію об’єкти; в страх органів – про нові договори страхування).
Окремо в податк органах ведеться реєстр платників ПДВ. Зареєструватись тут обов’язково потрібно для тих платників, в яких об’єм оподаткованих операцій за останні 12 місяців перевищив 600 н. м. д. г. (за законом) або 1200 (за Указом).
Заява про реєстрацію юридичної особи як платника ПДВ подається в ДПІ не пізніше 20ти календарних днів після закінчення місяця. в якому було досягнено зазначений обсяг оподаткованих операцій.
Якщо особа не зареєструвалая, то – фін санкції:
Якщо особа не здійснила оподаткованих операцій після закінчення граничного строку для реєстрації – 20 н. м. д. г. ;
В разі здійснення таких операцій – штраф на суму ПДВ, на рахованого на загальну суму продажу, але не меньше ніж 20 н. м. д. г.
Також окремо ведеться реєстр постійних представництв нерезидентів як платників податків на прибуток. Реєстрація – протягом 10 днів.
До 1996 року реєстрації в ДПА підлягали тільки громадяни-підприємці без права юридичної особи. Для обліку цих платників і стану їх розрахунків з бюджетом велась Книга. Крім цього велась алфавітна книга, яка була обліковим реєстром громадян, що отримують доходи не лише за місцем основної роботи (на підставі довідок підприємств та фізичних осіб-підприємців про виплачені доходи/прибутковий податок). Таким чином, облік охоплював лише специфічні катогорії платників
З 31. 01. 1996 – Державний Реєстр фізичних осіб-платників податків = облік всіх громадян. Створення держ реєстру забезпечує:
Повний облік фізичних осіб – платників податків;
Організацію автомат обробки інфо про сплату податків фізичними особами
Взаємодію податкових органів з метою забезпечення контролю за вірністю / своєчасністю сплати податків фізичними особами;
Організацію довідкової інформації для взаємодії податків та інших державних органів.
Державний реєстр створюється вищою ланкою ДПС і складається з інформаційного фонду, що міститься у базах даних податк органів всіх рівнів. До інформаційного фонду – такі дані:
індивідуальні ідентифікаційні номери
загальні відомості про фізичних осіб – платників
інформацію про сплату податків
Джерелами формування інфо фонду є:
дані ДПІнспекцій
інфо підприємств
інфо виконкомів місцевих Раднардепів, уповноважених проводити державну реєстрацію фізичних осіб, як суб’єктів підприємницької діяльності
відомості відділів МВС про громадян, що прибули на проживання в даний район
відомості загсів
ПОРЯДОК РЕЄСТРАЦІЇ:
якщо у фізичної особи є основне місце роботи, то він повинен заповнити облікову картку за основним місцем роботи, яка передається бухгалтерією до податк ових органів
якщо громадянин – підприємець, або не має основного місця роботи, але отримує доходи, він повинен самостійно з’явитися в ДПІ, заповнити облікову картку для отримання ідентифікаційного номера.
Створення державного реєстру зумовлює такі функції податкових органів:
забезпечення підприємств і т. д., які використовують найманих робітників, інструктивними матеріалами про порядок і умови передачі в податк органи інфо+ бланками (облікова