Предмет:
Тип роботи:
Реферат
К-сть сторінок:
11
Мова:
Українська
Зміст
1. Переваги Су Джок терапій
2. Альтернативні системи терапій
3. Біоактивні точки Су Джок
4. Кольоротерапія
5. Су Джок – стимулятори
Список літератури
В Наприкінці XX століття світ облетіла сенсаційна звістка. Професор сеульського національного університету Пак Чже Ву, 30 років свого життя присвятив вивченню східної медицини, розробив оригінальний метод самозцілення, що отримав назва «су джок» (у перекладі з корейського «су» – кисть, а «джок» – стопа). З його допомогою можна лікувати будь-яку частину тіла, будь-який орган, не вдаючись до допомоги лікаря. Головне ж полягало в тому, що неправильне застосування цього методу не здатна завдати організму людини ніякої шкоди, воно просто не дає бажаного результату.
В основі методу Су Джок лежить система відповідності, або подібності, кистей і стоп всьому організму в цілому. У чому ж полягає ця подібність? Тіло людини має 5 умовно окремих частин: голова, дві руки і дві ноги. І в кисті руки, і у стопи ноги – по 5 пальців, які відповідають 5 частин тіла. Ця схожість наочно можна уявити, розглянувши власну кисть. Максимально відставлений великий палець – це голова, мізинець і вказівний пальці – руки, а середній і безіменний – ноги. Піднесення долонній поверхні, розташоване під великим пальцем, – грудна клітка, інша її частина – черевна порожнина. Тильна сторона кисті – спина, а поздовжня лінія, умовно поділяє кисть навпіл, – хребет.
Особливе місце в методиці Су Джок відводиться великого пальця, на якому «обличчя» знаходиться на долонній поверхні, а «потилицю», відповідно, – на тильній стороні руки. Що стосується стопи, то її система відповідності визначається за аналогічним принципом.
І кисті, і стопи – єдині частини людського тіла, для яких таке структурний подібність характерно. Вони є, на думку самого автора системи Су Джок, «пультами дистанційного управління» здоров'ям людини. Ці лікувальні системи функціонують, як свого роду маленькі клініки, природним чином виліковує хвороби тіла «. На кистях і стопах в строгому порядку розташовуються біологічно активні точки, які відповідають всім органам і ділянкам тіла.
При будь-якому виникло захворювання «сигнальна» хвиля з ураженого органу або ділянки прямує в точку відповідності і приводить її в збуджений стан – точка стає різко болючою. При стимуляції цієї точки виникає у відповідь, лікувальна хвиля, яка нормалізує діяльність ураженого органу. Візуально цю точку розглянути на поверхні шкіри неможливо, але при натисканні на неї можна намацати ямку, ущільнення або точкове хворобливе місце. І якщо така точка знайдена, то половину шляху до одужання можна злічити вже пройденої.
Су Джок – це той метод лікування, який можуть застосовувати не тільки лікарі, але й люди далекі від медицини, іншими словами, його здатен освоїти абсолютно будь-який людина для підтримання здоров’я і зняття больових синдромів як при хронічних, так і при гострих формах захворювання.
1. Переваги
Метод включає в себе декілька напрямків: діагностику, лікування, профілактику і оздоровлення. Незаперечними достоїнствами Су Джока є:
Висока ефективність – при правильному визначенні точок впливу ефект настає в протягом декількох хвилин.
Повна безпека – неправильне застосування методу не викликає побічних реакцій і ускладнень.
Універсальність – Лікуванню піддаються буквально всі хвороби, особливо в комплексі з традиційними фармакологічними методами лікування, в кілька разів збільшують його результативність.
Простота – Для отримання результату зазвичай використовують спеціальні інструменти, розроблені для Су Джок-терапії, але якщо під рукою їх немає, то почати стимуляцію біоактивних точок можна за допомогою зубочистки або злегка заточеною сірники.
2. Альтернативні системи
Найбільш популярною серед них є Система відповідності «комахи». При цій незалежній системі, що здатна забезпечити хороший лікувальний результат, вплив виявляється на ті точки, які розташовані тільки на пальцях кистей або стоп. Своєю назвою ця система зобов'язана подобою людського пальця, що має 3 фаланги, тіла комахи, так само що діляться на 3 частини: голову, груди і черевце.
Для правильного пошуку точки відповідності необхідно повернути кисть тильній поверхнею до себе, пальці підняти вгору.
Нігтьова фаланга кожного окремого пальця буде відповідати голові, середня -- грудної клітки й органів грудної порожнини, нижня – живота і органів черевної порожнини. Права сторона пальця відповідає правій стороні тіла, ліва, відповідно – лівої. Крім того, тильна сторона кисті або стопи – це «Двійник» задньої поверхні тіла, а долонна і підошовна – передній. Складка між нігтьової і середньої фалангами є кордоном між головою і грудної клітиною, а складка між середньою і нижньою фалангами вказує на місцезнаходження діафрагми. На бічних поверхнях кожного пальця в системі «Комахи» слід шукати точки відповідності рук і ніг.
Крім системи «комахи», досить поширена також Міні-система відповідності, при якій вплив на точки здійснюється тільки на нігтьової фаланзі пальців кистей і стоп, адже згідно з основною системі подібності саме вони відповідають пензлям і стопах, а отже, подібні і всьому тілу людини в цілому. Точки відповідності в міні-системі максимально чутливі, а тому визначаються без особливих складнощів.
Згідно переказами історія виникнення найдавнішого методу лікувального впливу на біоактивні точки така. За часів першого