ЗМІСТ
До найважливіших функцій держави Конституція України віднесла забезпечення прав і свобод людини, соціальний, правовий і економічний захист громадян. Саме права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і соціальну спрямованість державної діяльності.
Найважливішою галуззю правової системи України є адміністративне право. Його правова база грунтується на конституційних положеннях, законодавчих актах Верховної Ради, актах Президента і Верховної Ради. Також адміністративне право тісно пов'язане з виконавчою владою і державним управлінням.
Актуальність теми роботи визначається, насамперед, сучасним станом політичного життя в Україні, оскільки лише юридичні норми адміністративного права дають змогу забезпечити адекватний сучасному рівню стан справ як у найвищих органах державного керівництва, так і у повсякденному житті.
Метою курсової роботи є аналіз існуючої системи адміністративного права в Україні з точки зору визначення суб’єктів цього виду права.
Предметом роботи є галузь адміністративного права, її складові та особливості, а об’єктом – власне суб’єкти адміністративного права.
Відповідно до теми та мети роботи визначено наступні її завдання:
- аналіз існуючої системи адміністративного права в Україні;
- визначення поняття “суб’єкта” адміністративного права;
- розмежування різновидів суб’єктів адмінстративного права.
Джерельною базою виконання курсової роботи стали праці вітчизняних вчених-юристів та політиків, зокрема, І. Коліушко, Л. Коваль, О. Бандурка та ін., а також державна законодавчо-нормативна база.
На сучасному етапі розвитку суспільства метою адміністративного права є встановлення і регламентація таких взаємин громадян, якими кожній людині повинно бути гарантовано реальне здійснення та охорона у сфері виконавчої влади приналежних їй прав і свобод, а також ефективний захист у випадку їх порушення.
З метою забезпечення проведення реформ системи державного управління, створення і забезпечення прав людини і громадянина розроблена і реалізується концепція адміністративної реформи в Україні.
- Авер'янов В. Адміністративне право України: доктринальні аспекти реформування // Право України. – 1998. – № 7.
- Авер'янов В. Актуальні завдання реформування адміністративного права // Право України. – 1998. – № 8.
- Авер'янов В. Реформування українського адміністративного права: черговий етап // Право України. – 2000. – № 7.
- Адміністративна відповідальність в Україні: Навч. посіб. / За ред. А. Т. Комзюка. – X., 1998.
- Адміністративна відповідальність в Україні: Навч. посібник / За заг. ред. А.Т. Комзюка. – 2-е вид., виправл. і доп. – Харків: Вид-во Ун-ту внутр. справ, 2001.
- Адміністративне право України. Підручник. / За ред. проф. Ю. П. Битяка. – Харків, 2000.
- Бандурка О. М. Адміністративна діяльність. Частина особлива. – Харків, 2000.
- Бельский К.С. Административная ответственность: генезис, основные признаки, структура // Государство и право. – 1999. – № 12.
- Голосниченко І. Значення адміністративного права в умовах демократичних перетворень суспільства//Право України. - 1998. - № 11.
- Дяченко О. Визначення суб'єкта адміністративного правопорушення та його загальних ознак окремої проблеми // Право України. – 2001. – № 8.
- Кізіма Н. Особливості застосування конфіскації як одного з видів адміністративних стягнень // Право України. – 2001. – № 4.
- Коваль Л. Административное право Украины. – К., 1996.
- Кодекс України “Про адміністративні правопорушення” // Відомості ВРУ, 2000 р. - № 3.
- Коліушко І. Адміністративна реформа в Україні // Право України. – 1998. – № 2.
- Конституція України. – К., 1996 р.
- Кубко Є. Нові наукові погляди в адміністративному процесі // Право України. – 2001. – № 4.
- Миронюк Р. Виконавче провадження у справах про адміністративні правопорушення: окремі питання // Право України. – 2001. – № 1.
- Миронюк Р. Діяльність органів внутрішніх справ з виконання постанов про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу: порядок та особливості // Право України. – 2001. - № 11.
- Опришко В. Державно-правова реформа в Україні: основні напрямки // Право України. – 1998.
- Пахомов І. Адміністративна реформа: як її розуміти? (Роздуми над книгою) // Право України. – 2001. – № 3.
- Пахомов І. М. Адміністративне право. – Львів, 1992.
- Перспективи реформування адміністративного права України // Право України. – 1998. – № 9.
- Стефанюк В., Голосніченко І., Михеєнко М. Інститут адміністративної відповідальності юридичних осіб: проблеми теорії та практики // Право України. – 1999.