ПЛАН
- Джерела забруднення атмосферного повітря
- Основні інгредієнти забруднення атмосферного повітря
- Вплив забруднення атмосферного повітря на здоров’я
Проблема забруднення повітря не нова. Більше двох століть серйозні побоювання викликає забруднення повітря у великих промислових центрах багатьох європейських країн. Однак тривалий час ці забруднення мали локальний характер. Дим і кіптява забруднювали порівняно невеликі ділянки атмосфери й легко розбавлялися масою чистого повітря в той час, коли заводів і фабрик було небагато. Швидке зростання розвитку промисловості й транспорту в XX в. привів до того, що кількість речовин, викинутих у повітря, не може більше розсіюватися. Їхня концентрація збільшується, що спричиняє небезпечні й навіть фатальні наслідки для біосфери у ХХІ ст.
До складу атмосфери входять речовини, кількість яких регулюють природні й антропогенні фактори.
Небезпечні антропогенні випари в атмосферу, які з випадкових перетворилися на постійні до того ж тенденцією до зростання. Антропогенні викиди можна об'єднати у такі групи:
- забруднювачі, що утворюються під час згоряння палива у промис-ловому виробництві, при опаленні житлових будинків та роботі усіх видів транспорту;
- забруднювачі, що утворюються в результаті промислових викидів;
- забруднювачі, що утворюються при згоранні та перероблені побуто-вих і промислових відходів.
Походження цих забруднювачів різне: димові гази, що виділяються під час згорання палива, гази двигунів внутрішнього згорання, хвостові гази та гази технологічних процесів, вентиляційні викиди, неорганізовані виділення з каналізацій, стічних вод, відвалів та інших видів викидів до атмосфери.
Актуальність даної теми полягає у тому, що забруднення повітря є одним з найважливіших екологічних досліджень, оскільки для людства важливо дихати екологічно чистим повітрям, знати, які території забруднені та, при більш детальному дослідженні цієї теми, знайти шляхи вирішення проблем забруднення повітря.
- Адам В. Забруднення атмосфери та його вплив на здоров'я людини / В. Адам // Екологія. Право. Людина: спрямований на відображення всіх аспектів громадського екологічного руху та стану довкілля в Україні. - 2010. - N 6/7. - С. 59-63.
- Білявський Г.О. Практикум із загальної екології: Навч. посібник / Білявський Г.О., Фурдуй Р.С. – К.: Либідь, 1997. – 160 с.
- Бойчук Ю.Д., Екологія і охорона навколишнього середовища / Бойчук Ю.Д., Солошенко Е. М. - К.: Видавничий дім «Княгиня Ольга», 2005. – 302 с.
- Джигирей В. С. Екологія та охорона навколишнього природного середовища: Навч. посібник / Джигирей В. С. -К.: Знання, 2004. – 309 с.
- Яценко І. В. Загальний стан повітряного середовища в Україні / І. В. Яценко, О. М. Лазебна // Екологія та екологічна освіта : Збірник наук. праць студ. наук. конференції, 31 березня 2010 р. / М-во освіти і науки України, Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. - К.: Вид-во НПУ ім. М. П. Драгоманова, 2010. - С. 52-54.