ПЛАН
Необхідність ознайомлення учнів з використанням інформаційних технологій у сучасному швейному виробництві зумовлена його потребами в грамотних кадрах. Різноманітність галузевих підприємств з характерними формами організації праці передбачає високий рівень професійної компетентності та мобільності майбутніх фахівців, що відповідають потребам і вимогам ринку праці та формують готовність до професійної творчості й здатності до саморозвитку. У зв’язку з цим постає важлива проблема оновлення змісту освіти та пошуку ефективних шляхів удосконалення професійної підготовки майбутніх фахівців.
Одним із можливих шляхів задоволення високих вимог, що висуває сучасне швейне виробництво до особистісних і професійно значущих якостей майбутніх робітників, є формування цілісної системи професійних знань на з використанням комп’ютерних технологій. Останні забезпечують своєрідну стабільність тієї основи знань, на яку не впливає будь-яка зміна сфер економічного життя, мобільність та адаптивність в умовах жорсткої конкуренції на ринку праці.
Нинішні випускники шкіл мають слабкі уявлення про роль та функції інформаційних технологій у складі виробництва, зокрема швейного, можливості комп'ютерної графіки у складі відповідного виробництва. Тому курс шкільної трудової підготовки повинен ознайомлювати учнів з використанням автоматизованого процесу розробки моделі одягу, з принципами основних систем автоматизованого проектування та їх використанням у масовому й індивідуальному швейному виробництві, формувати навички роботи в основних пакетах проектування одягу та навички оформлення креслень моделей за допомогою комп'ютерної графіки, а також інформувати їх про професії, пов'язані з інформаційним забезпеченням у виробництві проектування одягу. Ці питання слід починати вирішувати уже сьогодні, тому що проблема реального здійснення навчання праці за допомогою комп'ютерних технологій дуже актуальна та значуща.
- Баранова Е., Кынчев М. Автоматизация швейного производства: выбор пути // "Директор". - 2004. - № 6.
- Бойчук О.В. Комп’ютерні технології як засіб реалізації інтеграції знань учнів з матеріалознавства в ПТНЗ швейного профілю // Інформаційні технології в освіті, науці і техніці: Зб. наук. пр. - Черкаси: ЧНУ, 2004.
- Голубев М., Мишенин О., Чихалов М. САПР технологических потоков швейного предприятия // "В мире оборудования". - 2004. - № 12-01.
- Марущак О.В. Підготовка сучасного фахівця швейного виробництва в професійно-технічних навчальних закладах: Методичні рекомендації. - Вінниця, 2004.
- Основи швейного виробництва/ упоряд. А.Т. Труханова, В.В. Ісаєв, О.В.Рейнова. - К.: Освіта, 1992.