Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Адміністративні засади визначення ризиків у правових системах (правовий аспект)

Тип роботи: 
Стаття
К-сть сторінок: 
18
Мова: 
Українська
Оцінка: 
АДМІНІСТРАТИВНІ ЗАСАДИ ВИЗНАЧЕННЯ РИЗИКІВ У ПРАВОВИХ СИСТЕМАХ (ПРАВОВИЙ АСПЕКТ)
 
Подоляка С. А.
 
У статті визначаються основні положення, роль і місце ризику в сучасних правових системах світу. Пропонується модель аналізу ризиків правових систем, та розкриваються основні складові моделі ризику. Обґрунтовується значення ризиків у правових системах світу та їх вплив на формування міжнародних відносин на сучасному етапі глобалізації. Визначаються загальні та специфічні ризики окремих правових систем та джерела їх утворення.
Ключові слова: правова система, джерело ризику, база дослідження ризиків, класифікація ризиків, юридичний ризик, ознаки ризику, модель ризику, англосаксонська система права, європейська система права, мусульманська система права.
В статье определяются основные положения, роль и место риска в современных правовых системах мира. Предлагается модель анализа рисков правовых систем, и раскрываются основные составные модели риска. Обосновывается значение рисков в правовых системах мира и их влияние на формирование международных отношений на современном этапе глобализации. Определяются общие и специфические риски отдельных правовых систем и источники их образования.
Ключевые слова: правовая система, источник риска, база исследования рисков, классификация рисков, юридический риск, признаки риска, модель риска, англосакская система права, европейская система права, мусульманская система права.
Podolyaka S. A. ADMINISTRATIVE PRINCIPLES IN DETERMINING THE RISK JURISDICTIONS (LEGAL ASPECTS)
Аt the articles are determined substantive provisions, role and risk place in modem legal systems of world. The model of analysis of risks is offered legal systems and basic component models of risk open up in legal systems. The value of risks in legal systems of world and their influence is grounded on forming of international relations on modern stage of globalization. The general are determined and specific the risk of separate legal systems and sources of their education are determined.
Key words: legal system, risk source, base of research of risks, classification of risks, legal risk, signs of risk of, model risk, Anglo-Saxon system of right, European system of right, moslem system of right.
Постановка проблеми. Бажання України інтегруватися в євроатлантичну структуру і вийти на шлях цивілізованого розвитку вимагає глибокого вивчення всіх політико- правових систем високорозвинених країн та дослідження шляхів їх виникнення та функціонування. Враховуючи особливості пострадянського розвитку нашої країни, можна із впевненістю сказати, що жодна із запропонованих моделей правових систем не є ідеальною для України. В кожній правовій системі для особи приховані певні об’єктивні чи суб’єктивні ризики. На основі порівняння вищевказаних систем можна їх визначити і зробити висновки щодо їх впливу на правову систему України. Засвоєння і чітке визначення даного аспекту правових систем допоможе набути певного досвіду вирішення різноманітних політичних і суспільних проблем у разі їх безпосереднього впливу в будь-яких формах на правову систему України.
Ступінь розробленості проблеми визначається підвищенням ролі впливу правових систем на розвиток права в Україні, поновленням процесів об’єднання держав (процесу глобалізації) та наростанням терористичних загроз безпечному існуванню громадян України.
Метою статті є дослідження і класифікація ризиків, що виникають у різних правових системах світу, а також ризиків, які з’явились у результаті науково-технічного прогресу чи специфічних особистісних ризиків.
Завданням статті виступає визначення ролі і місця категорії «ризик» в окремих правових системах у призмі їх аналізу шляхом порівняння та визначення ступеню впливу цих ризиків на правову систему України в період становлення та реформування.
Наукова новизна полягає в систематизації ризиків у різних правових системах та визначення ступенів впливу ризику на функціонування цих правових систем у аспекті взаємодії з українською правовою системою.
Стан наукового дослідження. Проблематикою правових ризиків на теренах пострадянського суспільства займаються провідні правовики-теоретики в різних галузях юридичної науки. В Росії – це А. П. Альгін, який стоїть у витоків досліджень ризиків, М. Ш. Козаєв, В. В. Мамчун, І. І. Слуцький, що займаються проблематикою політичних і юридичних ризиків, та інші науковці. В Україні юридичними ризиками займаються такі науковці-правовики, як І. С. Братков, В. О. Заросило, В. А. Ліпкан, С. І. Окрошко, А. М. Подоляка, В. О. Столбо- вий, В. М. Шамрай та інші. Причиною відносно невеликої кількості сучасних науковців, що займаються цим питанням, є специфічність та інформаційна обмеженість досліджень у даній проблемі правової науки.
Виклад основного матеріалу. Враховуючи той факт, що при проведенні даної роботи нас найбільше цікавить проблематика ризиків у різних правових системах світу, найоб’єктивніше було б зазначити, що основні праці в цьому аспекті належать таким ученим-ризикознавцям зі світовими іменами, як Ерік Гобсбаум – американський вчений-політолог, який визначив і закріпив моделі політичних та глобальних світових ризиків у своїй праці «Вік екстремізму. Коротка історія 20 століття, 1914-1991 рр. «, Ульріх Бек – німецький вчений-соціолог із працею «Общество риска. На пути к другому модерну», Еммануїл Валлерстайн – німецький вчений-політолог, філософ із працею «Світосистемний аналіз: Введення», французький вчений Давід Рене, який аналізував та досліджував проблематику співіснування правових систем, але загалом у своїх роботах вищеназвані вчені досліджували історію розвитку поняття ризику та основні проблеми суспільства за останнє століття в соціологічному, правовому та суспільно-політичному аспектах.
На думку відомого вченого А. П. Альгіна, ризик можна охарактеризувати, як усвідомлену ймовірність небезпеки [1, с. 12]. При
Фото Капча