Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Дитяче телебачення як засіб психологічного впливу на дітей

Предмет: 
Тип роботи: 
Індивідуальне завдання
К-сть сторінок: 
29
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Назва роботи: «Дитяче телебачення як засіб психологічного впливу на дітей»
Автор: Моісеєва Анна Сергіївна
Хмельницьке територіальне відділення МАН
Технологічний багатопрофільний ліцей, 10-А клас
Науковий керівник: Левченко Наталія Іванівна, учитель української мови талітератури, учитель вищої категорії
 
Останнім часом питання психологічного впливу телебачення на дітей посідає не останнє місце, адже в сучасних умовах інформатизації суспільства модернізована техніка дедалі більше втягує їх у «штучне» життя, в якому яскраві картинки з блискавичною швидкістю змінюють одна одну.
Актуальність теми. Дана робота є досить актуальною, оскільки телебачення, безумовно, відіграє важливу роль в житті людини. Однак крім усіх позитивних моментів, телебачення має ще й значний недолік: можливість надзвичайно великого впливу на свідомість людини чи дитини. Як відомо, діти дивляться телевізор більше, аніж потрібно, споживаючи таким чином як позитивну, так і негативну інформацію з «чарівних» екранів. Тому питання психологічного впливу телебачення на розвиток дітей та формування їхнього внутрішнього світу є досить актуальним на сьогоднішній день і викликає зацікавлення в багатьох науковців, психологів та педагогів.
Мета роботи полягає у характеристиці особливостей дитячого телебачення, його впливу на психічні процеси розвитку дітей.
До основних завдань слід віднести аналіз особливостей дитячого телебачення та дитячої психології медіаспоживання; з’ясування ролі телебачення у формуванні внутрішнього світу дитини.
У роботі з’ясовано вплив телебачення на психічні процеси розвитку дитини та проаналізовано психологічні прийоми, які використовуються для більшої зацікавленості дітей, а також розроблено рекомендації батькам щодо протидії негативному впливу телебачення на дітей.
 
ЗМІСТ
 
Вступ 
РОЗДІЛ I. ОСОБЛИВОСТІ ДИТЯЧОГО ТЕЛЕБАЧЕННЯ
РОЗДІЛ II. РОЛЬ ТЕЛЕБАЧЕННЯ У ФОРМУВАННІ ВНУТРІШНЬОГО СВІТУ ДИТИНИ
1. Вплив телебачення на психічні процеси розвитку дитини
2. Телебачення не підходить на роль головного вихователя
Висновки
Список використаних джерел
Додатки
 
Вступ
 
У сучасному суспільстві немає найавторитетнішого та найвпливовішого засобу масової інформації, аніж телебачення. Саме тому науковці, соціологи та психологи щораз більше звертають свою увагу на досить актуальне питання для українського суспільства – впливтелебачення на глядача, зокрема молодшого глядача, тобто дитину. Отож суперечки про це не вщухають й досі. Безумовно, завдяки телебаченню ми дізнаємося багато корисного, наприклад, знайомимося з країнами, яких ніколи не бачили, тваринами, рослинами тощо. Спеціальні телепередачі розповідають багато цікавого про культуру, історію, традиції, видатних митців. Однак вражає інше: скільки часу забирає в нас перегляд цих передач. До того ж більшість телевізійних програм взагалі не несуть нічого доброго, оскільки містять сцени насилля або ж доволі відверті сюжети, які не варто показувати дітям.
Останнім часом все більше батьків усвідомлюють, що сучасне телебачення активно впливає на фізичне і психічне здоров’я дітей, а інколи й «виховує» їх. У середньому дитина проводить більше часу перед телевізором, ніж спілкуючись з однолітками або читаючи книгу. А все тому, що «чарівний» екран одночасно використовуєзорові та слухові образи, створюючи таким чином справжнє видовище, яке приносить відчутну насолоду глядачеві. Звісно, споглядаючи різнобарвні картинки, дитина майже не докладає ніяких розумових зусиль.
На сьогоднішній день телебачення є найдоступнішим видом відпочинку для більшості населення. Перегляд розважальних телепередач для дорослих людей є способом забуття, «відключенням» від реальності, щоденних турбот чи проблем. Для дітей та школярів – це ніби «відпочинок» від цифр, підрахунків, незрозумілих понять. Однак телебачення – це не лише засіб отримання інформації чи засіб розваги, а й серйозний засіб впливу на підсвідомість людини з метою керування її думками, поведінкою, а в результаті – її особистим життям.
Актуальність обраної теми. Безумовно, телебачення відіграє важливу роль в житті людини. Спеціалістами написано чимало статей про роль і значення телебачення, досліджено функціонування телепередач, їх вплив на різні соціальні групи та окремих індивідів. Для дитячої аудиторії найбільш характерне масове споживання, тому вплив сучасного телебачення на підсвідомість дітей є дуже вагомий, оскільки частіше спостерігається тенденція бездумного поглинання ними інформації з екранів телевізора. Саме тому питання психологічного впливу телебачення на розвиток дітей, формування їхнього внутрішнього світу є досить актуальним на сьогоднішній день. Воно викликає зацікавлення в багатьох науковців, психологів та педагогів. Зокрема Н. Гришаєва, Л. Кондратенко, Г. Нижник у своїх наукових працях висвітлювали плюси та мінуси телебачення, акцентуючи увагу на небезпечному впливові телевізора на дітей, І. Пенчук та Л. Чорна з’ясовували вплив сучасного телебачення на внутрішній світ і поведінку дитини.
Мета роботи полягає у характеристиці особливостей дитячого телебачення, його впливу на психічні процеси розвитку дітей.
Основні завдання даної роботи:
- проаналізувати особливості дитячої психології медіаспоживання;
- з’ясувати роль телебачення у формуванні внутрішнього світу дитини.
Об’єктом нашого дослідження єдитяче телебачення як один з основних засобів професіональної масової комунікації.
Предмет дослідження - психологічний вплив телебачення на дітей.
Методи дослідження. Для реалізації поставленої мети опрацьовано наукову літературу, що містить ґрунтовний аналіз зазначеної проблеми, використано порівняльний та системно-описовий методи аналізу.
Наукова новизна отриманих результатівполягає в тому, щозапропонована робота є спробою дослідження та аналізу впливу телебачення на психічні процеси розвитку дітей. Варто зазначити, що в час розвитку новітніх технологій у світі сучасної дитини з’являються найновіші моделі не тільки телевізорів, а
Фото Капча