Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Марія Склодовська-Кюрі: двічі лауреат нобелівської премії, її боротьба за життя і здоров’я людини

Предмет: 
Тип роботи: 
Реферат
К-сть сторінок: 
23
Мова: 
Українська
Оцінка: 
РЕФЕРАТ
З ІСТОРІЇ МЕДИЦИНИ НА ТЕМУ:
МАРІЯ СКЛОДОВСЬКА -КЮРІ:
ДВІЧІ ЛАУРЕАТ НОБЕЛІВСЬКОЇ ПРЕМІЇ, ЇЇ БОРОТЬБА ЗА ЖИТТЯ І ЗДОРОВ’Я ЛЮДИНИ
 
Зміст
 
Вступ
Марія Склодовська: польський період життя
Франція: наукові пошуки та відкриття
Світове визнання відкриттів Марії Склодовської-Кюрі
Вивчення та застосування радію в науці та практичній медицині
Останні роки життя жінки-науковця
Світове визнання двічі нобелівського лауреата
Висновок
Список використаної літератури
 
Вступ
 
В грудні 2010 року Сейм Республіки Польща прийняв постанову про оголошення 2011 року – роком Марії Склодовської-Кюрі. Саме в 2011 році виповнилося 100 років з часу отримання нею Нобелівської премії в галузі хімії за відкриття нових елементів – полонія та радія, які значно вплинули на розвиток світової науки.
Головним для Марії Кюрі, протягом усього її життя, було самовіддане служіння науці.
Все життя Марії Слодовської- Кюрі пройшло у промінях радія. Разом із Пьєром вона відкрила цей елемент та отримала його солі та метали, визначила атомну вагу, отримала первісний міжнародний еталон радія, всебічно вивчила його властивості.
Ця сімейна пара мріяла, щоб металічний радій нагородив їх за багаторічну науковий працю своїм незвичним кольором, але нажаль, він як і більшість металів був сріблястим. Однак радій мав іншу властивість – він вилучав світло, а також викликав світіння у деяких речовин.
Марія і Пьєр часто відвідували приміщення, де зберігався радій. Вони насолоджувалися його холодним фосфоресцитним світлом.
Радій відкрив надію багатьом людям у лікуванні онкологічних захворювань. Марія Кюрі дала життя радію, але він з часом знищив її.
З усього спадку, що вона мала, для неї важливим був Інститут радія в Парижі, відкритий у 1914 році. Саме завдяки йому, були відкриті подібні інститути в багатьох куточках світу. Радієві інститути почесно несуть ім’я Марії Слодовської -Кюрі і в наш час.
Лауреат Нобелівської премії, І. Франк відзначає: «Неможливо не відчути відвагу та твердість цієї жінки, що йшла через перешкоди до поставленої мети. Її мета вимагала напруження волі та зосередження усіх сил,. Це була мрія, що втілилася у життя, і не тільки мрія про подвиг, а й сам подвиг».
Марія Склодовська – польский період життя
 
Марія Склодовська народилася в Варшаві 7 листопада 1867 року, у дружній польській сім’ї. Її батько та матір присвятили життя шкільній освіті, що не могло не вплинути на виховання їх власних дітей. Мати Марії – педагог, музикант, померла дуже рано. Батько – також педагог, викладач математики та фізики в середніх учбових закладах. Хоча жила сім’я дуже бідно, батько встигав зробити все по господарству, приділити увагу дітям, і ще поцікавитися новинками в галузі математики, фізики, хімії. Самостійно вів вивчав російську, французьку, грецьку, англійську мови, латинь, для того, щоб перекладати твори поезії та прози з іноземної – на свою, рідну. Відомо, що батько не тільки займався перекладами, а й сам багато писав віршів. Зрозуміло, що змалечку діти були готові на пожертви один заради одного, в кожного з них відчувалося величезне бажання до нових знань та нестримна життєва сила пізнання нового, невідомого.
Змалечку Марія мала гарну пам’ять, тому вражала оточуючих своїми природними даними. Відомим є факт проте, як восьмирічна сестра Броня вчила абетку, яка давалася їй дуже важко. Тоді дівчатка вирішили пограти у «вчительку»: розкладали літери з листка картону, складали слова, утворювали невеличкі фрази. Так пройшло два тижні. Коли ж батьки вирішили перевірити Броню, то вона невпевнено, повільно, по складам читала незнайомий текст. В той самий час маленька Марія, підбігла до сестри, вихопила книгу і чітко, впевнено прочитала одну за одною пару стрічок. Це здивувало абсолютно всіх, а чотирирічна Марі розплакалася і вимовила: «Я не хотіла, я не винна…» Отже, з ранніх років Марія добре вчилася, була цілеспрямованою та впертою.
Будучи дитиною вона рано втратила свою матір та одну із сестер. Ще школяркою вона відзначалася незвичайним працелюбством та успіхами, і вже тоді відчула смак і потяг до науки. В цьому їй допомогла і робота лаборанта в хімічній лабораторії свого двоюрідного брата. Якось за її роботою спостерігав друг сім’ї, Дмитро Іванович Мендєлєєв, якій зауважив, що цю дівчинку чекає велике майбутнє, якщо вона продовжить свої заняття. В 1883 році вона закінчила російську гімназію із золотою медаллю, як і всі діти цієї сім’ї. Але, заняття в школі були настільки активними та інтенсивними що, Марія повинна була зробити невеличку перерву, за станом здоров’я.
Згодом, дівчинка намагалася продовжити освіту, але в Російській імперії, до складу якої входила на той час Польща, можливості отримати вищу наукову освіту для жінки були обмежені. Але сестри Склодовські – Марія та Броніслава, домовилися, що по черзі будуть отримувати освіту і допомагати одна одній. Марія почала працювати гувернанткою, а Броніслава навчалася у медичному інституті у Парижі. П’ять років Марія заробляла на навчання сестрі і допомагала їй у всьому.
Багато труднощів чекало її на шляху гувернантки, адже влаштовувалася вона у різні сім’ї, давала уроки німецької, французької мов, заробляла стільки, скільки пропонували. Так було
Фото Капча