Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (066) 185-39-18
Вконтакте Студентська консультація
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Огляд найбільш популярних видань про другу світову війну

Предмет: 
Тип роботи: 
Реферат
К-сть сторінок: 
19
Мова: 
Українська
Оцінка: 
План
 
Вступ
1. Короткий огляд найбільш популярних видань про другу світову війну
2. Генерал Тіпельскирх і його книга
Висновок
Використана література
 
Вступ
 
Про другу світову війну написано і видано дуже багато різних книжок. Автори переслідували різні цілі: хтось описував історичні події лихоліття, хтось описував якусь певну подію зі свого життя чи життя близьких, а хтось хотів відновити історичну справедливість.
Пошук і пізнання історичної істини вимагає надійних джерел, кропіткого вивчення й аналізу всієї сукупності фактів без винятку, компетентного їхнього розгляду й оцінки.
Але практично всі ці книги спираються на історичні факти, в більшості із них є посилання на історичні факти. А тому, насамперед потрібне строге відношення до історичних фактів і джерел, ретельне з'ясування їхньої справжньої суті й вірогідності. В історичній науці нерідко дають про себе знати елементи суб'єктивізму. Деякі автори вважають це навіть неминучим. Відоме визнання одного з ідеологів американського прагматизму Дж. Дьюі, що «історичне дослідження... визначається домінуючими проблемами й концепціями періоду, коли воно пишеться». На думку французького літератора Р. Арона, «кожна епоха, кожен колектив заново створює собі минуле».
Минають роки і все менше залишається ветеранів, які зробили свій вклад в перемогу, все менше залишається людей які не з книжок та телеекранів знають, що таке друга світова війна. Але навіть тоді, коли не залишиться цих людей, їхні нащадки повинні не тільки не забути про цю страшну чорну подію в історії людства, а й винести з цього собі урок – щоб такого більше ніколи не сталося. В цьому лежить головна ідея будь-якого твору про війну.
 
1. Короткий огляд найбільш популярних видань про другу світову війну
 
Брухфельд Стефан, Левин Підлога А.
Передайте про це дітям вашим: Історія Голокосту в Європі, 1933-1945.
Ця книга – спроба на документальному матеріалі розповісти дітям про історію Голокосту. У ній говориться про те, що одні люди здатні зробити з іншими людьми, якщо на місце знищених демократичних цінностей приходить ідеологія, що проповідує нетерпимість, ненависть, насильство. У книзі наведені факти про Голокост й робляться спроби пояснити, яким чином стало реальністю те, що неможливо собі уявити.
Лагнадо, Люцетті
Діти вогню
Документальне дослідження долі дітей-близнюків, що були в'язнями Освенціму, над якими проводилися антигуманні медичні досліди.
Іносенті Роберто
Троянд Бланш
Дівчинку по імені Троянд Бланш (це ім'я нагадує про знамениту антифашистську підпільну групу «Біла Роза») війна застає в її рідному маленькому німецькому містечку. По вулицях тягнуться колони солдатів, вантажівки, танки. Троянд побачила, як заарештували одного хлопчика, простежила за його машиною, що відвозила, і виявила недалеко від міста концентраційний табір. Спонукувана співчуттям, дівчинка стала таємно приносити їжу ув’язненим, більшість яких становили єврейські діти. Навесні під натиском радянської армії починається відступ німецьких військ. Слідом за солдатами з міста йдуть і мирні жителі. Троянд біжить у ліс, де гине від випадкової кулі німецького солдата.
Ілюстрації відомого італійського художника виконані в гіперреалістичному стилі. Сірі й грязно-коричневі фарби, використовувані художником, символізують війну й безнадійність. Надії читачів пов'язані з юною героїнею – єдиною яскравою фігурою в книзі. Читач напружено стежить за її долею. Смерть дівчинки – жорстока й безглузда трагедія. Але автор залишає читачам надію. Заключна ілюстрація, представляє мирну картину: руїни, що заростають весняною зеленню, змушують задуматися про те, що, хоча рани й затягуються, шрами від них залишаються.
Унгерер, Млой Oтто
Автобіографія плюшевого ведмедика
Отто – плюшеве ведмежа, що мало повне подій життя. Єврейський хлопчик Давид, що жив у Німеччині, подарував ведмедика своєму другові Оскару. Почалася війна й розлучила приятелів. Отто губить маленького хазяїна, але по волі випадковості рятує життя американського солдата: німецька куля попадає не в людину, а в іграшку. Так, Отто стає військовим талісманом. Після закінчення війни й в 1945 році врятований солдат відвозить ведмедика в США й дарує дітям. Через багато років, Отто попадає в антикварний магазин. Тут його випадково й побачив його Оскар, що емігрував у США. Оскар впізнав ведмедя по чорнильній плямі: це вони із другом колись випадково облили чорнилом бідного ведмедя. Історія про дружбу двох хлопчиків – Оскара й Давида – яких розлучила війна, потрапила в газети. Друзі зустрілися через багато років уже людьми похилого віку.
Франк Ганна Притулок: Щоденник у листах
Ганна Франк народилася в 1929 році. Вона вмерла в концтаборі, коли їй було 15 років. Її сім'я жила в Амстердамі. З початком фашистської окупації й компанії по переслідуванню євреїв, сім'ї дівчинки довелося ховатися в малюсінькому притулку, що влаштували для них друзі-голландці. Протягом двох років Ганна вела щоденник, описуючи життя своєї сім'ї, що ховалася від на нацистів. Після війни, батько дівчинки, якому чудом вдалося врятуватися, опублікував щоденник дочки.
«Доля Ганни Франк одночасно втілює в собі біографії всіх євреїв, що загинули під час геноциду, і залишається її власною окремою долею. Потрібно пам'ятати загальний страшний урок, що залишився від Другої світової війни, і так і не зрозумілий до кінця. Антисемітизм – прокльон нашого століття.
Урок,
Фото Капча