Предмет:
Тип роботи:
Курсова робота
К-сть сторінок:
26
Мова:
Українська
1.Вступ
Темою даного курсового проекту являється «Причальна споруда типу заанкерований больверк із метало шпунту в порту Білгород-Дністровськ
Білгород-Дністровськ – Одне з найстаріших міст України. В 1971 році, враховуючи зручне розташування міста, тут було відкрито морський торгівельний порт. Основною задачею було обслуговування вантажних потоків Чорноморського та Середземноморського регіонів.
Білгород-Дністровський морський торгівельний порт розташований на березі Дністровського лиману на північний захід від Дністровсько-Царгородського гирла. Загальна площа складає 59.04 га. Має 10 причалів протяжністю 1.23 км та та глибинами не менше 4.3 м. До складу Білгород-Дністровського порту належить також портопункт Бугаз, площа якого складає 5.37 га.
Порт спеціалізується на переробці зовнішньоторгівельних та каботажних вантажів (зернові, лісові, мінерально-будівельні матеріали, генеральні вантажі). Може переробляти близько 1 млн. т вантажу. Порт здатен переробляти до 100 навантажених вагонів за добу. Навантаження та розвантаження виконуються по прямому варіанту (Судно-Вагон, вагон-судно).Для перевантаження зерна використовують причали :
• 2-й причал – дві транспортні лінії , продуктивністю до 1000 т за добу і два бункери ємкістю до 76м
• 5-й причал - два крани та бункер
Акваторія порту включає :
• Південну частину Дністровського лиману
• Підхидний Дністровсько- лиманський канал
• Акваторія п/п Бугаз
• Зовнішній рейд , обмежений береговою лінією і дугою кола радіусом 4 милі, проведеного із точки у якій розміщений передній створний знак підхідного каналу.
Глибина Акваторії на внутрішньому рейді становить – 4.5 м , на зовнішньому до 11 м
Захід суден здійснюється по морському каналу довжиною 2,22 км та Лиманському каналу довжиною 14,5 км . Глибина каналу – 3,5 -4,5 м. Порт може приймати судна з осадкою до 4,3 м. , довжина суден повинна перевищувати 140 м.
Схема Білгород – Дністровського порту
Проектований причал призначений для генеральних вантажів
Розрахункове судно – Ro-ro
Довжина судна (Lc) – 190 м.
Осадка – 10 м.
Глибина причалу – 13 м.
Довжина причалу (L) – 210 м.
Причал розраховується на 0 категорію навантаження
2. Опис природних і геологічних умов району будівництва
Білгород-Дністровський порт розташований у зоні помірно-континентального степного клімату з довгим посушливим літом та м’якою зимою.
Середньорічна температура повітря складає +10оС, максимальна +38оС, мінімальна -28оС
У році переважають вітри північних румбів. За силою вітри з швидкістю від 3-5 м/с. Найбільші швидкості відмічаються в інтервалі 25-28 м/с від ПС там С напрямках. У році до 110 днів зі штилем.
Середньорічна сума опадів складає 380 мм. За рік спостерігається в середньому 25 днів з грозою 9-10 з туманом . Сніговий покрив нестійкий та зберігається нетривалий час. Тривалість без морозного періоду складає від 200до 250 днів у році.
Коливання рівня води у Дністровському лимані залежить від режиму рівня Чорного моря , стоку ріки Дністер та згінно-нагінних явищ . Середній рівень води має відмітку -0,35м у Балтійській системі .Рівень забезпечений на 98% має відмітку -0,68м в Балтійській системі.
Максимальна товщина льоду – 62см .
Порт відкритий для навігації весь рік
Геологічні умови
1-й шар грунту основи Глина туго пластична: Щільність ρ=1.13 т/м3 , кут внутрішнього обрушення φ=19о, зчеплення С=22 кПа.
2-й шар грунту основи пісок пилуватий Щільність ρ=1.17 т/м3 , кут внутрішнього обрушення φ=25о, зчеплення С=18 кПа.
3. Опис конструкції споруди
Проектований причал представляє собою в конструктивному відношенні больверк із метало шпунту.
Больверк – це причальна споруда типу тонкої стінки заглибленою у грунт.Больверки використовують на будь-яких глибинах і будь-яких грунтах. Це надає споруді універсальності. Заанкерований больверк, стійкість якого забезпечується не тільки защемленням лицьовій стінці в грунті, а й за допомогою анкерних пристосувань. До анкерним пристосуванням ставляться: анкерні тяги, болти, анкерні стінки і анкерні плити.
Конструкція проектованого причалу складається з :
•Лицьова стінка з металевого шпунту. Складається з шпунтових паль.
• Залізобетонна надбудова з розширенням в місцях розташування швартовних тумб.
•Балка розподільного поясу