Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Реформування інститутів публічної влади в Україні

Тип роботи: 
Курсова робота
К-сть сторінок: 
39
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Курсова робота на тему:
 
«Реформування інститутів публічної влади в Україні»
 
Зміст
 
Вступ 
Розділ 1. Поняття, види та ознаки органів публічної влади
1.1. Принципи організації й діяльності органів публічної влади в Україні 
1.2. Функції та компетенція органів публічної влади
Розділ 2. Територіальна організація публічної влади за Конституцією України
2.1. Статут територіальної громади як елемент правового забезпечення адміністративної та муніципальної реформ
2.2. Муніципальна реформа: поняття, завдання, проблеми, необхідність
Висновки 
Список використаних джерел 
 
ВСТУП
 
Утвердження України як суверенної і незалежної держави стало незаперечним фактом після прийняття у 1996 році Конституції України. Виявленням волі народу є конституювання України як демократичної, соціальної, правової держави, зміст і спрямованість діяльності якої визначають права і свободи людини та їх гарантії, а утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави. Конституція закріпила принцип, що визначив найголовнішу рису демократії – єдиним джерелом влади в Україні є народ, який здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Виключно народові належить право визначати і змінювати конституційний лад в Україні, і це право не може бути узурповане державою[1, c. 12].
Зазначені конституційні положення зумовлюють відповідні вимоги щодо організації та функціонування держави й місцевого самоврядування як інститутів публічної влади в Україні, без чого неможливе утвердження і забезпечення прав і свобод людини. Водночас низький рівень забезпечення основних прав громадян у нашій країні є свідченням того, що державні органи та органи місцевого самоврядування не виконують належним чином свого конституційного обов’язку перед людиною; життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека людини не стали найвищою соціальною цінністю, як це передбачено Конституцією України. Не в останню чергу це пояснюється неефективною організацією та функціонуванням інститутів державної влади і місцевого самоврядування, що вкрай негативно позначається на реалізації зазначених вище завдань.
Ця обставина зумовлює потребу поглибленого наукового дослідження конституційних засад організації та функціонування публічної влади в Україні, виявлення сутності публічної влади та її особливостей в конкретних умовах сучасної України. До того ж гносеологія проблематики охоплює не лише юридичний, а й політологічний, соціологічний, управлінський та інші аспекти.  Зважаючи на існуючу практику державотворення в Україні впродовж останнього десятиліття, а також на незадовільний стан здійснення необхідних реформ, зокрема реформування владних інститутів, та наявність тривалого протистояння і конфліктів між різними суб’єктами влади на центральному та місцевому рівнях, особливо актуальною стає проблема забезпечення єдності влади в Україні. Саме на цю обставину все частіше звертається увага у вітчизняних та зарубіжних наукових публікаціях і дослідженнях.  Актуальність теми. З часу проголошення незалежності України зріс науковий інтерес до організації публічної влади в Україні. Особливо ця проблема стала актуальною після внесення змін до Конституції України у грудні 2004 року. Проте дослідники часто обмежуються аналізом лише окремих владних інститутів в Україні або ж порівняльним аналізом інститутів влади окремих держав. До того ж залишається поза увагою ряд важливих аспектів методологічного характеру організації публічної влади, без усвідомлення яких бракує системності у підходах до вироблення практичних рекомендацій щодо удосконалення владних інститутів, також відсутнє загальне концептуальне бачення необхідних для України реформ у сфері публічної влади. Свідченням цього є чергові спроби здійснення політичної та правової реформ, непослідовність та суперечливість відповідних законодавчих рішень.
Таким чином, дослідження загальних проблем організації публічної влади в контексті її конституційного визначення та реального функціонування в умовах сучасної України, з’ясування сутності проблем, які постають при вирішенні завдань реформування владних інститутів, набувають виключної актуальності. Саме цьому присвячено дана курсова робота.  Водночас для практики національного державотворення бракує комплексних досліджень організації та закономірностей функціонування публічної влади в системі конституційного ладу України, загальних уявлень про необхідність та напрями її реформування.
Нормативно-правову базу дослідження становлять Конституція і законодавство України, а також акти Конституційного Суду України (особливий вид джерел права), якими регулюються організація та функціонування інститутів публічної влади.
Мета і завдання дослідження. Метою дослідження є визначення методологічних підходів до реформування інститутів публічної влади на основі закономірностей та аналізу конституційних засад її організації та функціонування для утвердження та гарантування прав людини в Україні.  Відповідно до цієї мети автором визначені такі основні завдання дослідження:
- визначити, спираючись на праці вітчизняних і зарубіжних авторів, зміст поняття публічної влади, її сутність і форми здійснення;
- дослідити феномен публічної влади в системі конституційного ладу України;
- здійснити загальний аналіз державної влади й місцевого самоврядування як складових публічної влади в Україні в аспекті організації й функціонування державних і самоврядних інститутів у системі поділу влади, а також з позицій їх взаємодоповнення та взаємодії;
- дослідити проблему забезпечення єдності публічної влади в умовах сучасної України;
- з’ясувати актуальність і необхідність реформування публічної влади в Україні, визначити методологічні підходи та основні напрями реформування владних інститутів.
Об’єктом дослідження є суспільні відносини у сфері організації та здійснення публічної влади в Україні.
Предмет дослідження становлять закономірності та конституційно-правові основи організації й функціонування публічної влади в сучасній Україні та методологічні підходи до реформування публічно-владних інститутів.
Структура дослідження. У
Фото Капча