Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
Вконтакте Студентська консультація
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Розробка програмного комплексу системи «Електронна книга рецептів»

Тип роботи: 
Курсова робота
К-сть сторінок: 
46
Мова: 
Українська
Оцінка: 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ ТА НАУКИ УКРАЇНИ
 
КУРСОВА РОБОТА
з дисципліни “Проблемно-орієнтоване програмування”
на тему:
Розробка програмного комплексу системи «Електронна книга рецептів»
 
Анотація
За допомогою технології Windows Forms реалізовано програму «Електронна книга рецептів». Програма написана мовою С#. Мета курсової роботи – продемонструвати, на прикладі даної програми, можливості проблемно-орієнтованого програмування. Інтерфейс користувача розроблено у Windows Forms.
 
Зміст
РОЗДІЛ 1. Варіантний огляд та аналіз сучасних методів та засобів проектування програмного забезпечення комп’ютерних систем управління
1. 1 Аналіз об’єкту автоматизації
1. 2 Класифікація об’єктно-орієнтованих мов програмування
1. 3 Огляд та аналіз сучасних технологій та засобів проектування програмного забезпечення КСУ
1. 4 Універсальна мова проектування UML
1. 5 Уточнена постановка задачі на розробку програмного забезпечення
РОЗДІЛ 2 Проектування програмного забезпечення системи. Формулювання вимог до системи
2. 1 Етап формування вимог до системи
2. 2 Розробка UML діаграми варіантів використання
2. 3. Розробка UML діаграм поведінки системи
2. 3. 1 UML діаграма послідовності
2. 3. 2 UML діаграма діяльності
2. 4. Розробка графічного інтерфейсу програмних засобів комп’ютерної системи
РОЗДІЛ 3Розробка програмного забезпечення системи
3. 1 Розробка UML діаграм класів
3. 2 Опис класів програмного комплексу
3. 3 Розробка структури бази даних
РОЗДІЛ 4 Тестування програмного забезпечення
4. 1Розробка тестів
РОЗДІЛ 5 Розробка документів на супроводження програмного забезпечення
5. 1 Інструкція користувачеві
Висновок
Список використаної літератури
Додаток А
Додаток Б
 
ВСТУП
Об’єктно-орієнтоване програмування (ООП) – це еволюційний крок, який випливає із розвитку програмування. ООП дає нам можливість відчути себе не тільки програмістом, а й архітектором, проектуючи структуру програми, створюючи красиві форми.
Ціль моєї курсової роботи продемонструвати основи ООП на прикладі програми «Електронна книга рецептів».
В сучасному світі людство оперує безмежною кількістю інформації, яку зберігати та сортувати без допоміжних засобів просто неможливо. Тому актуальність програм-каталогізаторів сьогодні дуже висока. Вони допомагають упорядковувати, знаходити та порівнювати певну структуру даних.
Задача розробки кулінарної книги також вимагає створення каталогізатора кулінарних рецептів, щоб можна було легко, а головне, швидко знайти потрібний рецепт, створити новий, перемістити будь-який рецепт до будь-якої категорії тощо.
 
РОЗДІЛ 1. Варіантний огляд та аналіз сучасних методів та засобів проектування програмного забезпечення комп’ютерних систем управління
1. 1 Аналіз об’єкту автоматизації
Об'єктом автоматизації є книга рецептів.
Книга рецептів – видання, що вміщує в собі колекцію рецептів приготування їжі. Сучасні версії можуть також вміщувати барвисті ілюстрації та рекомендації щодо купівлі якісних інгредієнтів або їх заміни. Кулінарна книга також може охоплювати широкий діапазон теми, в тому числі: історичні довідки про традиційні кухні різних держав, методи приготування їжі на щодень чи для урочистих подій, рецепти та коментарі від відомих шеф-кухарів, діячів культури та мистецтва, а також культурний коментар.
Електронний довідник – навчальні, наукові, інформаційні, довідкові матеріали та засоби, розроблені в електронній формі і представлені на носіях будь-якого типу або розміщені у комп'ютерних мережах, які відтворюються за допомогою електронних цифрових технічних засобів і необхідні для ефективної організації навчально-виховного процесу, в частині, що стосується його наповнення якісними навчально-методичними матеріалами. ЕОР є важливим інструментом навчально-виховного процесу, має навчально-методичне призначення та використовується для забезпечення навчальної діяльності вихованців, учнів, студентів і вважається одним з головних елементів інформаційно-освітнього середовища. Метою створення ЕОР є змістове наповнення освітнього простору, забезпечення рівного доступу учасників навчально-виховного процесу до якісних навчальних та методичних матеріалів незалежно від місця їх проживання та форми навчання, створених на основі інформаційно-комунікаційних технологій.
Аналогічні системи.
Для аналізу аналогічної системи використаємо систему «Кулінарна книга». Для розробки програми було використано середовище Turbo Delphi 2006. Програма містить два меню (головне та контекстне), а також панель управління. Можна звертатися до пунктів меню або кнопок панелі управлінння у будь-якому порядку. Вибір відповідних пунктів меню здійснюється мишкою. Також є можливість користуватися гарячими клавішами. Про відповідність гарячих клавіш можна дізнатися із головного меню, кожний пункт якого містить інформацію про відповідну йому комбінацію клавіш. Програма дозволяє створювати необмежену кількість категорій і рецептів. Є лише одна умова: для користування програмою необхідно мати хоча б одну категорію, тому програма не дозволить користувачеві видалити єдину категорію. Є можливість виконувати багато дій над рецептами і категоріями. До них відносяться: створення, редагування, видалення, копіювання, переміщення, перейменування, пошук, завантаження з текстового файлу, збереження в текстовий файл.
Ця система має такі переваги і недоліки:
Переваги – простота, надійність, дружній інтерфейс, працює у віконному режимі, розвита графіка.
Недоліки – великий обсяг необхідної оперативної пам'яті (близько 8 МБ), також немає візуалізації рецептів та можливості роздрукувати той чи інший рецепт.
1. 2 Класифікація об’єктно-орієнтованих мов програмування
Класифікацій мов програмування існує багато, але наукової теорії поки що немає. Три основні класифікації склалися історично:
1. За функціональною силою:
  • універсальні мови (в них можна промоделювати, умовно кажучи, будь-який алгоритм) ;
  • спеціалізовані мови (орієнтовані на певні класи задач).
2. За предметною орієнтацією:
Фото Капча