Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Технологічний процес відновлення головки блока циліндрів автомобіля ЗІЛ-130

Предмет: 
Тип роботи: 
Курсова робота
К-сть сторінок: 
31
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Курсовий проект
з предмету «Основи технології ремонту автомобілів»
на тему: Технологічний процес відновлення головки блока
циліндрів автомобіля ЗІЛ-130 
 
ЗМІСТ ПРОЕКТУ
 
ВСТУП
1. ЗАГАЛЬНИЙ РОЗДІЛ
1.1. Призначення, конструкція, матеріали та термообробка деталі
1.2. Технічні умови на дефектацію деталі
1.3. Опис дефекту
2. РОЗРАХУНКОВО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ РОЗДІЛ
2.1. Обгрунтування раціональної послідовності усунення дефекту 
2.2. Опис технологічного процесу ремонту деталі
2.3. Розрахунок припусків і розмірів на обробку деталі
2.4. Розрахунок операцій технологічного процесу: розрахунок режимів відновлення деталі, вибір обладнання, пристроїв, ріжучого та вимірювального інструменту
2.5. Розрахунок та розробка ремонтної дільниці
3. КОНСТРУКТОРСЬКИЙ РОЗДІЛ
3.1. Описати призначення, будову та правила користування пристроєм
3.2. Розрахувати на міцність напружені деталі (при необхідності)
4. ОХОРОНА ПРАЦІ
4.1. Вимоги виробничої санітарії дільниці
4.2. Вимоги безпеки на робочих місцях
ВИСНОВОК 
 
ВСТУП
 
Незважаючи на складну економічну ситуацію в державі: падіння рівня виробництва, підвищення цін на енергосистеми, послуги, сировину та ін., автомобільний транспорт залишається одним із основних видів транспорту, який виконує більшу частину вантажних та пасажирських перевезень. Тому зараз, особливо актуальною є задача технічної служби автотранспортних підприємств – підтримувати рухомий склад у технічно справному стані. Це призводить в свою чергу до зниження витрат на експлуатацію автомобілів (автобусів)  (витрати на паливо-мастильні матеріали, шини, запасні частини та особливо на технічне обслуговування і ремонт рухомого складу). Важливе місце в технологічному процесі ремонту автомобілів займає діагностування, яке дозволяє об'єктивно оцінити технічний стан як автомобіля в цілому, так і окремих його складових частин.
На теперішній час автомобільний парк України поповнюється автотранспортними засобами нової конструкції, що використовують альтернативні види палива, вдосконалюється структура рухомого складу, збільшується швидкість їх руху, збільшується чисельність дизельного парку та кількість транспортних засобів великої вантажопідйомності і пасажиромісткості. Втрати на ремонт автомобілів в авторемонтних заводах залишається ще достатньо високими. У зв'язку з цим назріла потреба подальшого вдосконалення системи ремонту автомобільної техніки.
Найдосконалішою і перспективною системою ремонту автомобілів слід вважати таку, яка найповніше забезпечує взаємодію процесів технічного стану автомобілів (тобто процесів зміни діагностичних параметрів) і процесів їх відновлення. Класичним прикладом такої системи може бути ремонт рухомого складу за технічним станом.. Ремонт автомобілів за технічним станом називається планово-запобіжним. Періодичність і обсяг робіт при цьому планують. Запобіжний характер їх забезпечується постійним спостереженням за надійністю та технічним станом автомобілів з метою своєчасного виявлення передвідказного стану.
Принцип попередження відказів і несправностей є основним. Ремонт автомобілів за технічним станом ґрунтується на глибокому знанні їх показників, технічної діагностики та забезпечення високого рівня експлуатаційної технологічності конструкції.
При ремонті автомобілів за технічним станом з контролем рівня надійності машин, елементи рухомого складу експлуатують без обмеження ресурсу до відказу. Фактичний рівень надійності елементів автомобілів (наприклад, параметр потоку відказів) не повинен перевищувати встановлений верхній статистичний рівень. У разі перевищення цього рівня за інших однакових умов для певних елементів рухомого складу останній направляється на обслуговування або ремонт. При цьому, тимчасово визначається міжремонтний ресурс, який розглядається як сигнал про необхідність підвищення надійності цих елементів автомобіля.
Щоб застосовувати цей метод, треба чітко організовувати систему збирання та обробки інформації про відкази та несправності елементів автомобіля на АРП. Проведення ремонту автомобілів за технічним станом із контролем параметрів технічного стану їх елементів дозволить значно зменшити витрати на ремонт рухомого складу в АРП.
 
Головка блока циліндрів автомобіля ЗІЛ-130
 
 1. ЗАГАЛЬНИЙ РОЗДІЛ
 
1.1. Призначення, конструкція, матеріал та термообробка деталі
 
Головка блока циліндрів- деталь двигуна, яка закриває циліндри з боку днища поршня, чим формує камеру згоряння ДВЗ і кріпиться до блока циліндрів за допомогою болтів або шпильок із забезпеченням герметичного з'єднання. Крім цієї функції на головку блока покладаються й інші функції, що випливають з особливостей її конструкції та виду поршневої машини. Для однорядних поршневих машин зазвичай передбачається одна, спільна головка блоку циліндрів, для багаторядних (V-подібних, опозитних тощо) – за кількістю рядів.
Усередині головки виконуються впускні і випускні канали, канали водяної сорочки для проходження охолоджувальної рідини і канали системи змащення. Канали для подачі паливо-повітряної суміші або повітря в циліндри і випуску відпрацьованих газів проходять в кожну камеру згоряння і закінчуються запресованими в головку блоку сідлами клапанів, виготовленими з чавуну чи інших міцних матеріалів. У кожному циліндрі двигуна встановлено, як мінімум, по два клапани (впускний і випускний). Клапани притискаються до сідел за допомогою пружин. У головці блоку циліндрів можуть розташовуватися також інші деталі газорозподільного механізму (залежно від типу), свічки системи запалювання, форсунки системи прямого впорскування пального.
Для виготовлення головок блока двигуна ЗІЛ – 130 №130-100 30 12 використовуєтьс алюмінієвий сплав – Ал4. ГОСТ 2685-75
Після виготовлення головки проходить слідуючі етапи:
1) Чорнова обробка проводиться з метою усунення припусків на лиття. Такий вид обробки здійснюється на універсальних фрезерних станках.
2) Фінішна обробка заключається в фрезеруванні зовнішніх поверхонь, свердлінні і розточці оотворів Цей процес є повністю автоматизованим за рахунок чого забезпечується точність виготовлення головки блока циліндрів.
Фото Капча