Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Вплив шкідливих звичок на організм підлітка

Предмет: 
Тип роботи: 
Курсова робота
К-сть сторінок: 
56
Мова: 
Українська
Оцінка: 
КУРСОВА РОБОТА
«Вплив шкідливих звичок на організм підлітка»
 
РЕФЕРАТ
 
Курсова робота: 58с., 20 літературних джерел, 10 таблиць.
Об'єкт дослідження: шкідливі звички підлітків.
Мета дослідження: визначення впливу шкідливих звичок на організм підлітка і організація їх профілактики в школі.
Завдання дослідження: 1). Вивчити та проаналізувати літературу з порушеної проблеми. 2). З'ясувати причини, які спонукають підлітків до зловживання шкідливими звичками, розглянути можливості їх профілактики. 3). Проаналізувати результати експериментально – практичної роботи і дати рекомендації щодо використання їх у практиці роботи школи.
Методи дослідження:
- Вивчення літератури вітчизняних та зарубіжних авторів з цього питання, досвіду освітніх установ.
- Педагогічне спостереження
- Метод анкетування.
Стан здоров'я підростаючого покоління – найважливіший показник благополуччя суспільства і держави, що відображає не тільки справжню ситуацію, а й дає точний прогноз на майбутнє. Трудові ресурси країни, її безпеку, політична стабільність, економічний добробут, і морально – етичний рівень населення безпосередньо залежать від стану здоров'я дітей, підлітків, молоді.  
 
ЗМІСТ
 
ВСТУП
РОЗДІЛ 1. ЗАГАЛЬНА ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОЗВИТКУ ОРГАНІЗМУ ПІДЛІТКІВ ТА ВПЛИВ ШКІДЛИВИХ ЗВИЧОК НА ЙОГО РОЗВИТОК 
1.1. Психофізіологічні особливості розвитку дитячого організму 
1.2. Історія виникнення шкідливих звичок 
1.3. Вплив шкідливих звичок на розвиток підлітків 
1.4. Роль фізичної культури і спорту у формуванні здорового способу життя 
РОЗДІЛ 2. МЕТА, ЗАВДАННЯ, МЕТОДИ І ОРГАНІЗАЦІЯ ДОСЛІДЖЕННЯ
2.1. Мета і завдання дослідження
2.2. Методи дослідження
2.3. Організація дослідження
РОЗДІЛ 3. РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕННЯ 
Висновки 
Список використаних джерел 
 
ВСТУП
 
Відбуваються демократичніперетворення у всіх сферах суспільства торкнулися і систему освіти, стратегічною метою якої є створення оптимальних умов для повноцінного розвитку особистості дитини. Останнім часом досить велика увага стала приділятися вихованню особистості не тільки грамотної, але і, перш за все, здорової, так як стан здоров'я учнів значно погіршився. Міцне здоров'я сприяє успішності занять будь-яким видом діяльності, у тому числі і розумової. Спеціальнідослідження показали, що основною причиною низької успішності у 85% учнів загальноосвітніх шкіл є слабке здоров'я [23, 5]. Стан здоров'я підростаючого покоління – найважливіший показник благополуччя суспільства і держави, що відображає не тільки справжню ситуацію, а й дає точний прогноз на майбутнє. Трудові ресурси країни, її безпеку, політична стабільність, економічний добробут, і морально – етичний рівень населення безпосередньо залежать від стану здоров'я дітей, підлітків, молоді. У зв'язку з цим перед суспільством постала проблема виховання людини, яка прагне до здорового способу життя, поуку куріння, алкоголь, наркотики. Тому дослідження впливу шкідливих звичок на організм людини, можливості їх профілактики є дуже актуальною для сучасного суспільства, цим пояснюється її вибір для нашого дослідження. Провідними вченими та педагогами складено унікальний бібліографічний покажчик, який дозволить вирішувати питання з виховання здорового покоління на більш високому рівні [15]. 
 
 РОЗДІЛ 1. ЗАГАЛЬНА ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОЗВИТКУ ОРГАНІЗМУ ПІДЛІТКІВ ТА ВПЛИВ ШКІДЛИВИХ ЗВИЧОК НА ЙОГО РОЗВИТОК
 
1.1. Психофізіологічні особливості розвитку дитячого організму
 
Як відомо в підлітковому віці йде активний фізичний ріст організму.
Зріст (довжина тіла) – один з найважливіших показників фізичного розвитку (Див. : Додаток № 1). Відомо, що зростання триває до 17-19 років у дівчат і до 19-22 років у хлопців. При цьому періоди прискорення зростання перемежовуються з періодами відносного уповільнення. Так досить значне збільшення довжини тіла спостерігається в перший рік життя (в середньому на 25 см), потім у віці від 4 до 7 років і на початку періоду статевого дозрівання (він триває у дівчаток з 10 до 16 років, а у хлопчиків з 11 до 17 років) [22]. Як видно з додатку № 1 змінюються й інші фізичні показники. Тому важливо, щоб в період інтенсивного фізичного розвитку підліткові були чужі шкідливі звички.
Перехід до підліткового віку характеризується глибокими змінами умов, що впливають на особистісний розвиток дитини. Вони стосуються фізіології організму, відносин складаються у підлітків з дорослими людьми і однолітками, рівня розвитку пізнавальних процесів, інтелекту і здібностей. У всьому цьому намічається перехід від дитинства до дорослості. Організм дитини починає швидко перебудовуватися і перетворюватися в організм дорослої людини. Центр фізичного і духовного життя переміщається з дому в зовнішній світ, переходить в середу однолітків і дорослих. Відносини в групі однолітків будуються на більш серйозних, ніж розважальні спільні ігри, справах, що охоплюють широкий діапазон видів діяльності, від спільної праці над чим-небудь до особистого спілкування на життєво важливі теми. У всі ці стосунки з людьми підліток вступає, вже будучи інтелектуально досить розвиненою людиною і розташовуючи здібностями, які дозволяють йому зайняти певне місце у взаєминах з однолітками. Процесу інтелектуального розвитку завершується дещо раніше, ніж процес формування їх як особистості. Протягом трьох – чотирьох років навчання в старших класах школи оформляється мотиваційна сфера людини, визначаються його особисті і ділові інтереси, виявляються професійні нахили та здібності.
Підлітковий вік – це найважчий з дитячих вікових, що представляє собою період становлення особистості. Тут складаються основи моральності, формуються соціальні установки, ставлення до себе, до людей, до суспільства. У
Фото Капча