Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Функції онлайнової інформаційної системи LEXIS-NEXIS, її взаємодія з інформаційними агентствами світу

Предмет: 
Тип роботи: 
Реферат
К-сть сторінок: 
11
Мова: 
Українська
Оцінка: 
План
 
Вступ
Розділ 1. Інформаційна система LEXIS-NEXIS та її функції.
Розділ 2. Інформаційні системи LEXIS та WESTLAW та їхня взаємодія з іншими інформаційними агентствами світу.
Висновки
Список літератури
 
Вступ
 
В Європі та Сполучених Штатах Америки створено і використовується велике число інформаційних систем загального призначення та спеціалізованих систем правової інформації. У 1995 році в режимі віддаленого доступу за допомогою мереж зв’язку доступні більш чим 30 інформаційних систем, з них 24 системи в більшій або меншій мірі містять юридичну інформацію і відображають проблеми права (в 1993 році в США використовувалася 21 подібна система). 
Оскільки деякі системи загального призначення доступні користувачам спеціалізованих систем і оскільки дані про системи загального призначення являють певний самостійний інтерес, у цій роботі, я спробую дати коротку характеристику найбільш великих систем. 
 
Розділ 1. Інформаційна система LEXIS-NEXIS та її функції.
 
Інформаційна система Nexis створена фірмою Mead Data Central. Система Nexis відрізняється від інших інформаційних систем тим, що в неї включені повні тексти статей, оглядів, документів, а не їх анотації, як це було зроблено, наприклад, в системі Dialog. Користувач системи організує пошук інформації по запиту, в який можуть входити довільні слова, і вибір їх не обмежений списком дозволених ключових слів. У бази даних системи включені тексти статей найважливіших газет з 1977 року і багатьох журналів з 1975 року.
У 1979р. з'явився NEXIS, який представляв собою постійно оновлювану електронну бібліотеку газет, журналів та інших інформативних видань. Вміщені в NEXIS інформаційні ресурси пропонують професіоналам можливість роботи і отримання інформації з будь-якої наукової проблеми. Сьогодні передплатники LEXIS-NEXIS з усіх куточків світу працюють в різних компаніях, юридичних та аудиторських фірмах, в брокерських конторах і державних установах, рекламних агентствах і PR-компаніях, в академіях і інститутах, в засобах масової інформації. Користувачі системи, що є професіоналами кожен у своїй галузі, використовують послуги LEXIS-NEXIS для вивчення юридичних і законодавчих документів і видань з усього світу, для відстеження та отримання щодня оновлюється інформації про світові події, отримання інформації про конкретних людей, конкурентів на ринку і т. д.
 
LEXIS-NEXIS- найбільша в світі повнотекстова онлайнова інформаційна система, що надає користувачам юридичну, політичну, комерційну та іншу інформацію. LEXIS-NEXIS містить більше 40 тис. Інформаційних джерел, в тому числі 20 тис. повнотекстових, включаючи найбільші журнали і газети (New-York Times, Washington Post, Newsweek, Financial Times і т. Д.). Серед джерел - понад 80 найбільших інформаційних агентств. LEXIS-NEXIS обслуговує понад 2 млн. Клієнтів, в базах системи міститься понад 3 млрд. Документів. Щоденний потік інформації, що надходить становить понад 2 млн. Документів.
 
Ієрархічна структура інформації дозволяє полегшити роботу користувача. Програмне забезпечення системи пропонує дуже зручний варіант роботи з дружнім інтерфейсом. Мова спілкування з пошуковою системою також дуже зручний і простий для вивчення. Перш ніж почати роботу в режимі on-line, користувачеві слід визначити, що саме йому потрібно знайти, і продумати, як це зробити. Невірно складені запити можуть обійтися користувачеві дуже дорого, так як оплачується вся виведена на екран інформація. У послугах LEXIS-NEXIS існує кілька «помічників» для користувачів, які відчувають труднощі зі складанням запитів і визначенням маршруту пошуку, тобто бібліотеки і файли. Як складати сам запит і що означають деякі слова і символи мови запиту, користувачеві може пояснити бібліотека EASY або On-line Guide LEXIS-NEXIS. Незважаючи на всю свою складність, об'ємність і універсальність, система LEXIS-NEXIS забезпечена простою мовою і правилами побудови запитів. Користувачеві зовсім не обов'язково мати якісь знання в комп'ютерній області, йому досить освоїти кілька операторів елементарного мови програмування LEXIS-NEXIS і мати загальне уявлення про те, як в принципі працює система пошуку інформації.
 
Оплата роботи в режимі on-line і отримання інформації LEXIS-NEXIS проводиться за трьома схемами. Це дає передплатникам можливість підібрати варіант оплати, більш кращий з точки зору їх бюджету та обсягу робіт, які передплатник має намір виконати в LEXIS-NEXIS.
 
Постійно оновлюється система баз даних включає в себе:
  • близько 800 газет, журналів та інших інформаційних джерел, що містять більшість європейських і світових новин;
  • фінансові документи і звіти громадських і приватних компаній з усього світу;
  • аналітичні звіти великих брокерських фірм з усього світу;
  • юридичні та законодавчі документи Франції, Великобританії, Північної Ірландії, Канади, Нової Зеландії, Ірландії, Китаю, СНД і США;
  • повний текст 1,5 млн. Патентних документів Патентного бюро США, починаючи з 1975 р .;
  • аналітичні звіти по країнах і регіонах, складені приватними і державними організаціями.
Ієрархічна структура інформації та послуг в LEXIS-NEXIS виглядає наступним чином.
 
Послуги. Послуги LEXIS-NEXIS представляють собою об'ємні тематичні розділи інформації. Їх можна порівняти з шафами, які складаються з ящиків (бібліотек). У цих ящиках зберігаються документи, розбиті предметними покажчиками на файли.
 
Бібліотеки. Послуги LEXIS-NEXIS містять 200 бібліотек. У кожній бібліотеці зберігаються файли з однорідною інформацією. Наприклад, в бібліотеці WORLD містяться міжнародні новини і ділова інформація. Бібліотека COMPANY містить інформацію про компанії та підприємства.
 
Файли. Всі інформаційні ресурси, що зберігаються в бібліотеках, підрозділяються на файли. У файлах знаходяться статті або
Фото Капча