Предмет:
Тип роботи:
Контрольна робота
К-сть сторінок:
35
Мова:
Українська
1. Парламентські вибори в Україні 2008 року в матеріалах друкованих ЗМІ
Для нашого дослідження контент- - аналіз це змістовний аналіз текстів за допомогою дослідницької технікидля об’єктивного, систематичного і кількісного опису змісту інформаційного супроводу позачергових парламенських виборів України в 2008 році.
Елементами інформаційного супроводу виборчих кампаній є друковані засоби масової інформації
Метою контент – аналізу є дослідження інформаційного супроводу виборчих кампаній на парламенських виборах на прикладі партії Регіонів та БЮТ в 2008 році.
Об’єктом дослідження є друковані засоби масової інформації.
Предметом дослідження контент – аналізу є інформаційний супровід виборчих кампаній партії Регіонів та БЮТ..
Часові рамки.7 грудня 2008 році відбувались також позачергові парламенські вибори і в Україні, які були найвигіднішими для партії Регонів, точніше для Віктора Федоровича Януковича, який надіявся що отримає велику частку голосів і покращити своє становище в Верховній Раді. Для Українських виборів був вибраний жовтень та грудень 2008 року (передвоборча агітація почалась 11 жовтня).
В контент – аналізі будемо досліджувати інформаційний супровід виборчих кампаній двох основних українських партій ( 1 від урядова та одна опозиційна) :
В. Ф. Януковича (Пратія Регіонів)
Ю. В. Тимошенко (БЮТ)
Були вибрані наступні категорії:
І. “ Партія Регіонів”:
1.політична програма;
2.діяльність партії;
3.Віктор Федорович Янукович
ІІ. Партія “БЮТ”:
1.політична програма;
2.діяльність партії;
3.Юлія Володимирівна Тимошенко
Політична программа – це елементи програм партій, які вони обіцяють втілити в життя , коли прийдуть до влади,( по суті це обіцянки тієї чи іншої партії).
Діяльність партії – це діяльність яку проводять політичні партії під час виборів.
Інформація про лідерів партії – персональна інформація про лідерів, їх освіту, діяльність.
Для дослідження було обрано 3 українських газети
1.“Київ пост” - http://www.kyivpost.ua/ ( українською, російською та англійською мовами).
2.“Аргументы и факты” - http://www.aif.ua/ (російською мовою)
3.“Українська правда” - http://www.pravda.com.ua/ (українською та російською мовами)
Аналіз газети “Київ пост”
Згідно проведеного аналізу було з’язовано, що найбільше інформації висвітлюється про діяльність партій. На політичні програми робляться тільки посилання типу “згідно політичної програми…”. Інформація про особисте життя лідерів та членів патії в даній газеті майже не описується.
Особливістю вибраних газет для контент аналізу є те, що вони висвітнюють не тільки події своєї країни, а й світові проблеми. Отже, кореспондантами даної газети було написано достатня кількість статтей і про парламентські вибори в Білорусії 2008 року.
Процент інформації про білоруські політичні партії в період парламентських виборів дійсно є досить малим, і це не через те, що “Київ пост” є українського газетою, бо й в білоруській пресі приділяється трішки більший відсоток діяльності опозиційних партій і рухів.
В редакцію газети потрапила політична програма партії Регіонів, в якій було досить чітко описаний хід передвиборчої кампанії, а також очікувані результати.
В БЮТ дуже чітко виражена політична програма, члени якою ї чітко притримуються для покращення життєвого рівня українського населення.
Рис. 1. Аналіз газети “Київ пост” по категорії “Політична програма”.
Було визначено, що найбільше уваги приділялось минулому, існуючому та майбутньому Президенту Білорусії Олександру Лукашенку. Оскільки його програма майже не змінювалась з 1994 року, то і інформаціі про неї майже не має, а точніше складає вона лише 13 %.
Гірша ситуація складається з опозиційними партіями Білорусії. Із 70 представників ні один не пройшов до парламенту. Для аналізу була обрана партія “За свободу”, яка для більшої своєї популяризації створила програму, під назвою “Народна програма”, за допомогою якої вислуховує всі думки і пропозиції окремо взятого громадянина республіки про те, які реформи потрібно застосувати для кращого життя.
Рис. 2. Аналіз газети “Київ пост” по категорії “Дільяність партій”
Якщо говорити про партію Регіонів, лідером якої в період позачергових парламентських виборів 2008 року був В. Ф. Янукович, то найбільше уваги приділялось діяльності партії , оскільки вона робила все можливе що б отримати перемогу на виборах. Відсоток даної інформації на сторінках газети складає 52%.
При аналізі інформації про діяльність блоку Юлії Тимошенко було встановлено, що дана інформація досить часто описується згідно поставленої мети та отриманих результатів. Отже, на сторінках газети найбільше висвітлюється інформація про діяльність блоку – 63 %, яка майже постійно переплітається з самою програмою – 36 %.
Найбільшим аргументом і фактом президенства О. Лукашенка є його діяльність за всі роки, яку і можна визначити як програму діяльності. Досить велика частка населення (79,67 %) вважає його найкращим Президентом не за його слова, а за те, що він зробив для країни. Тому найбільше інформації складає самме його діяльність – 81 %.
Партія “За свободу” , так і всі інші опозиційні партії, для країни нічого зробити не можуть. Осоновна інформації на сторінках даної газети містить опис даної програми, що складає 2 %
Рис. 3. Аналіз газети “Київ пост” по категорії “Персональна інформація про лідера”
Про особисте життя та здобутки лідера