Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Молода гвардія

Предмет: 
Тип роботи: 
Реферат
К-сть сторінок: 
29
Мова: 
Українська
Оцінка: 

Зміст

 

Вступ

Розділ 1. Історія Молодої гвардії

1.1 Створення Молодої гвардії

1.2 Діяльність молодогвардійців

1.3 Останні дні Молодої гвардії

1.4 Нагороджені

Розділ 2. Організатори Молодої гвардії

2.1 Уляна Матвіївна Громова

2.2 Віктор Йосипович Третьякевич

2.3 Олег Васильович Кошовий

2.4 Сергій Гаврилович Тюленін

2.5 Любов Григорівна Шевцова

2.6 Іван Васильович Туркенич

Розділ 3. Молода гвардія у мистецтві

3.1 Роман О. О. Фадєєва «Молода гвардія»

3.1.1 Історія створення роману

3.1.2 Значення книги

3.1.3 Роман «Молода гвардія» в сучасності

3.2 Опера Юлія Мейтуса «Молода гвардія»

3.3 «Молода гвардія» у кіно

3.3.1 Цікаві факти

Висновки

Використані джерела

 

 Вступ

 

Велика Вітчизняна війна розпочалася в 1942 році. У червні німці без оголошення війни вдерлися на територію Радянського Союза. Після стількох підкорених країн фашисти були повністю впевнені в швидкій перемозі. Проте вони сильно помилялися. Війна прийшла в Донбас, Таганрог, Ростов-на-Дону восени і, з усієї України, лише Ворошиловградська область залишалася вільною. Але, незважаючи на війну і руйнування, молодість брала своє. До того, як німці прийшли у Краснодон, молодь вела своє безтурботне життя. Вони веселилися, мріяли, планували майбутнє життя. Але ось війська увірвалися в їхнє життя. Все частіше стало чути ревіння моторів, постріли і вибухи. Хлопці вже безпомилково відрізняли радянські і фашистські літаки, чергували на шахтах, на дахах шкіл і лікарень, та все ж любов до Батьківщини, почуття обов'язку і відповідальності за її долю закликали юнаків та дівчат робити щось більше для захисту рідної землі. Найсміливіші, відважні, кмітливі і мужні хлопці та дівчата об'єдналися в антифашистську організацію Молода гвардія. Вони давали клятву вірності і обіцяли мстити за кров і смерть радянських людей.

К заброшенной шахте их привезли -

и вытолкали из машины.

Ребята друг друга под руки вели,

поддерживали в час кончины.

Избиты, измучены, шли они в ночь

в кровавых обрывках одежды.

А парни старались девчонкам помочь

и даже шутили, как прежде...

Так, саме так, у покинутої шахти розлучилися з життям більшість членів підпільної комсомольської організації «Молода гвардія», що боролася в 1942 році проти фашистів у невеликому українському містечку Краснодоні. Вона виявилася першою молодіжної підпільної організацією, про яку вдалося зібрати досить докладні відомості. Молодогвардійців тоді називали героями (вони й були героями), що віддали свої життя за Батьківщину.

До Краснодонського комсомольського молодіжного підпілля входив сімдесят один чоловік: сорок сім юнаків і двадцять чотири дівчини. Наймолодшому було чотирнадцять років, а п'ятдесяти п'яти з них ніколи не виповнилося дев'ятнадцяти.

 

Розділ 1. Історія Молодої гвардії

 

1.1 Створення Молодої гвардії

 

Влітку 1942 року радянські війська вели важкі оборонні бої – фашисти рвались на Волгу та Північний Кавказ. 20 червня місто Краснодон було захоплено окупантами. До цього часу Ворошиловградським обласним комітетом партії були відібрані і залишені для підпільної роботи 565 осіб і для участі в партизанському русі – 661 осіб. Велика увага приділялася підготовці партійного підпілля в Краснодоні. Двічі – в травні і червні – разом з працівниками підпільного обкому КП (б) У в Краснодон приїжджав секретар ЦК КП (б) У Дем'ян Сергійович Коротченко, особисто керував створенням тут партійного підпілля. Організатором і керівником більшовицького підпілля Краснодона був комуніст Ленінського призову, начальник електромеханічних майстерень Філіп Петрович Лютіков. Його найближчим помічником був комуніст, інженер-механік Микола Петрович Бараков. Допомагали їм комуністи Наліна Георгіївна Соколова, Марія Георгіївна Димченко, Данило Сергійович Виставкін, а також комуністи Яковлєв, Мєшков, Румянцев, Соловйов, Телуєв, Єльшин. У відповідь на накази і терор фашистського командування в Краснодоні та на його околицях стали з'являтися листівки, які закликали саботувати заходи окупантів і вести з ними жорстоку боротьбу. Ці листівки писали і розповсюджували члени партійного підпілля. Їм було відомо, що в місті залишилася частина активних комсомольців, які з тих чи інших причин не змогли евакуюватися. У більшовиків-підпільників не було ні найменшого сумніву в тому, що комсомольці готові до боротьби з гітлерівцями. За завданням Лютикова зв'язок з молоддю встановлюють Євген Мошков і Н. Г. Соколова.

З’явилися перші листівки і серед молоді, запалала нова лазня, вже готова під німецькі казарми. Це почав діяти Сергійко Тюленін. Один.

12 серпня 1942 йому виповнилося сімнадцять. Листівки Сергій писав на шматках старих газет, і поліцейські часто знаходили їх у своїх кишенях. Він почав збирати зброю, навіть не сумніваючись, що вона обов'язково стане в нагоді. І він перший залучив групу хлопців, готових до боротьби. У неї спочатку входили вісім осіб. Однак у перших числах вересня у Краснодоні діяли вже кілька груп, не пов'язаних одна з одною, – всього в них було 25 осіб. Днем народження підпільної комсомольської організації «Молода гвардія» стало 30 вересня: тоді був прийнятий план створення загону, намічені конкретні дії підпільної роботи, створено штаб. До нього увійшли Іван Земнухов – начальник штабу, Василь Левашов – командир центральної групи, Георгій Арутюнянц і Сергій Тюленін – члени штабу. Комісаром обрали Віктора Третьякевіча. Хлопці

Фото Капча