Предмет:
Тип роботи:
Курсова робота
К-сть сторінок:
43
Мова:
Українська
Зміст
Вступ
1. Аналітична маркетингова оцінка ринку будівельних матеріалів
1.1 Міжнародний ринок будівельних матеріалів
1.2 Аналіз українського ринку будівельних матеріалів
2. Правове обґрунтування можливості здійснення зовнішньоекономічної угоди
3. Зовнішньоекономічний контракт
Висновки
Список використаних джерел
Додатки
Вступ
Для будь-якої країни роль зовнішньої торгівлі важко переоцінити. По визначенню Дж. Сакса, «економічний успіх будь-якої країни світу ґрунтується на зовнішній торгівлі. Ще жодній країні не удалося створити здорову економіку, ізолювавши від світової економічної системи».
Традиційною і найбільш розвинутою формою міжнародних економічних відносин є зовнішня торгівля. На долю торгівлі приходиться близько 80 відсотків усього обсягам міжнародних економічних відносин.
Міжнародна торгівля займає ведуче місце в системі всесвітніх економічних відносин. Міжнародної торговий обмін є одночасно і передумовою, і наслідком міжнародного поділом праці, виступає важливим фактором формування і функціонування світового господарства. У своїй історичній еволюції він пройшов шлях від одиничних зовнішньоторговельних операцій до довгострокового великомасштабного торгово-економічного співробітництва. В умовах НТР міжнародний торговий обмін здобуває усе більше значення. Своєрідність цих процесів у післявоєнний період особливо рельєфно відкривається при аналізі довгострокових тенденцій, особливостей, форм і методів спільної торгівлі.
У міжнародній торгівлі режим найбільшого сприяння означає порядок, при якому рівень митних пошлин і інших зборів, стягнутих при імпорті товарів із країни, що користається таким режимом, не повинний бути вище аналогічних пошлин і зборів, що накладаються на товари будь-якої іншої країни. Те ж відноситься і до різним, зв'язаним з торгівлею формальностями і процедурам. Іншими словами режим найбільшого сприяння передбачає лише рівний з іншими торговими партнерами (не дискримінаційний) статус, а не які-небудь особливі претензії і пільги. Режим найбільшого сприяння представляється на взаємній основі, як правило в рамках двосторонніх і багатобічних торгових договорів і угод і є загальноприйнятою нормою в міжнародній торгівлі, зафіксованої в статуті ГАТТ «будь-яка країна, приєднуючи до угоди, зобов'язується забезпечувати дотримання принципів режиму найбільшого сприяння стосовно всіх інших його учасників».
Як правило, рівні митного обкладання всіх країн не залишаються незмінними, а міняються в залежності від ступеня міжнародного поділу праці, інтеграційних процесів і так далі. У цілому ж характерна тенденція (для розвитих країн, як приклад у розвитку) до поступового зниження митних податків. Так за останні 40 років їхній рівень знизився більш ніж на З/4 [3, 145].
Ліцензія як форма регулювання міжнародної торгівлі являє собою документ на право чи увозу вивозу товарів, видавана чи імпортеру експортеру державним органом. Її використання дозволяє державі впливати на зовнішню торгівлю країни, обмежуючи її розміри, а в ряді випадків і цілком забороняючи чи експорт імпорт окремих товарів.
1. Аналітична маркетингова оцінка ринку будівельних матеріалів
1.1 Міжнародний ринок будівельних матеріалів
Сьогодні, прийшовши до будівельного супермаркету, можна купити «від» і «до» все необхідне для ремонту і будівництва. Широкий асортимент приблизно однаковий у всіх магазинах, а зручне ділення на відділи по видах продукції дозволяє швидко зорієнтуватися в торговому просторі і самостійно вибрати потрібні товари.
Лакофарбні матеріали підрозділяються на групи залежно від виду забарвлюваного матеріалу, сфери використання, місця застосування і так далі. Це рідкі, пастоподібні або порошкоподібні склади на органічних і таких, що неорганічних пов'язують, утворюючі на поверхні забарвлюваної конструкції покриття (плівку) з певними захисними, декоративними або спеціальними властивостями.
На сьогоднішній день на полицях магазинів можна побачити лакофарбну продукцію як вітчизняного виробництва, так і що імпортується більш ніж з трьох десятків країн світу. Лідерами ринку є ПП «ЗІП», якій належать торгові марки «Зебра», «Тріора», «Мальва», «Тіккуріла» (ТМ «Колорит»), «Полісан» (ТМ «Maxima», «Фарбекс», «Delfi» і «ДЕКАРТ»), «Поліфарб Україна» (ТМ «Поліфарб»), «Сніжку Україна» (ТМ Sniezka), «ТД «Композитсервіс» (ТМ «Композит») та інші. Продукція, що імпортується, представлена такими торговими марками, як Tikkurila (Фінляндія), Feidal, Dufa, Carapol (Німеччина), Akzo Nobel (Швеція), Vivacolor (Естонія), Almacolor (Польща), Marshall (Туреччина) і іншими [6, 78].
З приходом до України крупних іноземних компаній, більшість з яких вишли на ринок шляхом покупки українських заводів, конкуренція стала настільки велика, що лише найкрупніші підприємства можуть собі дозволити випускати широкий спектр продукції і працювати по всій країні. Більшість же підприємств зосередилися на місцевих локальних ринках і випускає обмежене число продуктів. Також експерт вважає, що ринок ЛФМ розвиватиметься в першу чергу за рахунок впровадження більш спеціалізованих видів матеріалів, а також тіснішої роботи компаній з точками продажів.
Завод проводить білу фарбу, яка в точці продажу за допомогою спеціального устаткування кольорується в необхідний колір. Таким чином, покупець може підібрати по своєму бажанню практично будь-який колір або відтінок. Цю практику вже використовують практично всі найбільші компанії: ПП «ЗІП», «Поліфарб», «Тіккуріла», «Хенкель» і ін.
При виборі фарби в будівельному необхідно в першу чергу звернутися до працівника супермаркету. Фарб існує велика кількість. І є декілька універсальних критеріїв, які дозволяють зробити правильний вибір. Перш за все це витрата на квадратний метр (покриваність) : чим менше витрата – тим довше термін служби і краще зовнішній вигляд готових поверхонь. Окрім цієї характеристики, слід звертати увагу на світлостійкість, що відображає здібність, атмосферостійкість, адгезію, швидкість висихання, в'язкість, стійкість до механічних