Предмет:
Тип роботи:
Доповідь
К-сть сторінок:
16
Мова:
Українська
Натуральний мед є цілющим продуктом. Однак не можна вживати мед тому, у кого він викликає кропив'янку, нежить, головний біль, шлунково-кишкові захворювання тощо. Хворим на цукровий діабет можна вживати мед у невеликих дозах, але перед цим потрібно обов'язково порадитися з лікарем. При відсутності прямих протипоказань до вживання меду його можна використовувати всім здоровим і хворим людям.
Мед входить до складу таких препаратів, як «Мелькацин», «Поленолецитин», «Мелтонін», «Вітас», «Мельколь», «Апікомп-лекс», «Апіфат» та ін.
Народна медицина, наукові дослідження виявили багато лікувальних властивостей меду, які успішно застосовуються для лікування багатьох недугів людини. Найбільш простим і доступним є регулярне споживання меду щоденно по 100-150 г для дорослого і половинної дози для дітей. Рекомендується приймати мед по 30-60. г за 1, 5 год до сніданку, 40-80 г- до обіду та 30-60 г – через три години після вечері. Краще приймати мед невеликими дозами (чайною ложкою) під язик. А для попередження руйнівної дії на мед шлункового соку перед споживанням меду слід прийняти з теплою водою півчайної ложки соди. Корисно також жувати стільники з нерозпечатаним медом, що сприяє відновленню та нагромадженню життєвої енергії. Мед має багатосторонній регулюючий вплив на організм людини. Тривале споживання меду підвищує опірність організму, виробляє імунний механізм.
Далі зазначимо деякі способи лікування різних захворювань за допомогою препаратів, що містять мед.
Безсоння. Мед є добрим снотворним засобом. За годину до сну випивають склянку теплої води з розчиненою в ньому столовою ложкою меду. Заспокійлива дія меду пояснюється тим, що він не подразнює слизової оболонки кишківника.
Загальнозміцнюючі суміші. Подрібнюють 500 г грецьких горіхів, змішують із соком 3-4 лимонів, 100 г соку алое, додають 300 г меду. Приймають по десертній ложці три рази на день за півгодини до їди.
Лікування органів дихання. При запальних процесах у легенях рекомендується приймати на ніч по одній столовій ложці меду зі склянкою гарячого чаю чи молока. Для лікування органів дихання використовують також суміші, приготовлені такими способами: 100 г меду змішують із соком одного лимона; дві столові ложки сухих чи свіжих ягід малини заварюють у склянці води, через 15 хв додають столову ложку меду і в теплому вигляді приймають як потогінне. На густій тертці натирають часник, змішують з медом у співвідношенні 1: 1 і приймають по столовій ложці, запиваючи теплою водою. При лікуванні легеневих захворювань готують також суміші, приготовлені у такий спосіб:
1. Змішують 100 г меду, 100 г вершкового масла, 100 г смальцю, 10г соку алое і 100г какао. Суміш розігрівають, але не кип'ятять і приймають по одній столовій ложці на склянку гарячого молока два рази на день (вранці та увечері).
2. 150 г свіжого соку алое змішують з 250 г меду та 350 г вина (кагору), настоюють при температурі+4... +6°С чотири-п'ять діб. Приймають по одній столовій ложці три рази на день за ЗО хв до їжі.
3. Листя алое (3-5 річної рослини) витримують в темноті при температурі +4... +8°С 12-14 діб, промивають у воді, подрібнюють і в співвідношенні 1: 3 заливають кип'яченою водою. Настоюють 1, 5 год, після чого віджимають. Потім 150г соку алое змішують з 500 г подрібнених грецьких горіхів і додають 300 г меду. Приймають по столовій ложці три рази за півгодини до їди.
4. Змішують 100 г меду, 100 г гусячого чи свинячого сала (смальцю), 100г какао і 15 г соку алое. Вживають по столовій ложці на склянку гарячого молока.
5. Заливають одним літром кип'ятку 40 г коренів алтеї лікарської, 40 г листків мати-й-мачухи, 20 г трави материнки звичайної, настоюють 15хв, додають мед за смаком. Випивають по чверті склянки 3-4 рази на день.
Для лікування простудних захворювань користуються такими рецептами:
1. Одну столову ложку меду змішують із соком одного лимона, споживають зі склянкою теплого молока. Хорошу дію справляє також сік хрону з медом у співвідношенні 1: 1.
2. Сік одного лимона з двома столовими ложками гліцерину, перемішують і доливають до повної склянки мед, розмішують. Одержаний сироп приймають по чайній ложці 1-3 рази на день при кашлі.
3. Кору верби, квітки ромашки аптечної, липи, плоди шипшини змішують в однакових кількостях. Чайну ложку суміші заливають склянкою окропу, настоюють Юхв, проціджують, додають мед за смаком. Приймають протигриповий напій по третині склянки (теплим) три рази на день за 15 хв до їди.
4. При грипі приймають суміш тертого часнику та меду в однакових кількостях по чайній столовій ложці два рази на день, запиваючи теплою водою.
5. Готують чай з квітів конюшини червоної (1: 20), п'ють теплим з медом по одній третині склянки 3-4 рази на день, приймають також при астмі.
6. Як потогінний, жарознижуючий засіб при простудних захворюваннях використовують настій цвіту липи з медом. Три столові ложки цвіту липи заливають склянкою окропу, накривають кришкою і ставлять на 15 хв на водяну баню. Настій охолоджують, в теплому настої розчиняють столову ложку меду. Приймають у теплому вигляді 2-3 рази на день.
7. На тертці натирають чорну редьку, віджимають сік, змішують зі столовою ложкою меду. Приймають