Предмет:
Тип роботи:
Реферат
К-сть сторінок:
25
Мова:
Українська
ЗМІСТ
ВСТУП
РОЗДІЛ 1 Грошові системи і типи грошових систем
1.1. Поняття грошової системи та її елементи
1.2. Типи грошових систем
1.3. Особливості сучасної грошової системи
РОЗДІЛ 2. Грошова система Італії
2.1.Грошова одиниця і грошовий обіг в Італії до введення євро
2.2.Місія грошей, структура і динаміка грошової маси
2.3.Грошова політика в Італії
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
Вступ
Грошова система - це форма організації грошового обігу в країні, що склалася історично і закріплена національним законодавством. Грошові системи сформувалися в XVI - XVII ст. з виникненням і затвердженням капіталістичного способу виробництва, хоча окремі їх елементи з'явилися в більш ранній період. У міру розвитку товарно-грошових відносин і капіталістичного способу виробництва відбуваються суттєві зміни в грошовій системі. Добре працююча грошова система, сприяє як повному використанню потужностей, так і повної зайнятості. І навпаки, погано функціонуюча грошова система може стати головною причиною різких коливань рівня виробництва, зайнятості і цін в економіці, спотворити розподіл ресурсів. Тому дослідження даної теми є актуальним.
Основна мета роботи полягає у вивченні поняття і типів грошових систем в Італії.
Завдання:
- розкрити сутність і значимість світової грошової системи в цілому,
- дати визначення поняттю «грошова система»,
- виявити основні елементи грошової системи та її види,
- розглянути і проаналізувати грошову систему Італії.
Об'єктом дослідження в даній роботі є, грошова система в Італії.
Предметом дослідження в даній темі є система обігу грошей, що склалася історично і закріплена законодавчо.
Методом дослідження в даній роботі є збір і вивчення інформації про світові грошових системах.
Практична значимість даної курсової роботи є те, що гроші є невід'ємною частиною в житті кожної людини.
Гроші - один з найбільших винаходів людства. Вони складають найбільш захоплюючий аспект економічної науки. Вони придумують найбільш митецькі способи одержати їхній і найбільш митецькі способи витратити їх. Гроші - єдиний товар, який не можна використовувати інакше, крім як звільнитися від них. Вони не нагодують вас, чи не одягнуть, не дадуть притулку і не розважать до тих пір, поки ви не витратите не інвестуєте їх. Люди майже все зроблять для грошей, і гроші майже все зроблять для людей. Гроші - це чарівна, повторювана, що змінюють маски загадка. Гроші, мабуть, один з найбільш важливих елементів будь-якої економічної системи, сприяють роботі економіки. Якщо діюча грошова система працює добре і злагоджено, то вона вливає життєву силу в усі стадії процесу виробництва, в кругообіг доходів і витрат, сприяє повному використанню наявних виробничих потужностей і трудових ресурсів. І навпаки, якщо функціонуюча грошова система працює погано, з перебоями, то це може стати головною причиною зниження або різких коливань рівня виробництва, зайнятості, зростання цін і зниження доходів населення. Держава як централізований інститут з управління суспільством складається з політичної, економічної, соціальної, релігійної та інших структур. Основу економічної структури складають відносини, що виникли в державі. У цих відносинах беруть участь чотири суб'єкти: держава, регіон, господарюючий суб'єкт, громадянин. У кожного з цих суб'єктів свої права обов'язки, цілі і завдання. Вступаючи у відносини між собою, ці суб'єкти беруть участь у товарно-грошових відносинах, що призводить до створення грошової та фінансової систем. Відмінності грошових систем різних країн обумовлені їх культурними, мовними та історичними особливостями. Ця робота складається з двох розділів. У першому розділі розкривається поняття і сутність грошових систем. У другому розділі розглядаються історія та сучасність грошових систем Італії.
ГЛАВА 1. ГРОШОВІ СИСТЕМИ І ТИПИ ГРОШОВИХ СИСТЕМ
1. Поняття грошової системи та її елементи
У кожному капіталістичному державі існує національна грошова система - форма організації грошового обігу в даній країні, що склалася історично і закріплена законом. Грошові системи сформувалися в XVI-XVII ст. з виникненням і затвердженням капіталістичного способу виробництва, хоча окремі їх елементи з'явилися в більш ранній період.
Під впливом історичних особливостей розвитку товарно-грошових відносин у країні, а також національних традицій грошова система приймала різні види.
Розвиток грошової системи проходить два періоди:
- коли грошовий товар - загальний еквівалент безпосередньо звертався і виконував функції грошей;
- коли падає роль золота як грошового товару і в обігу функціонують кредитні гроші.
Умов капіталізму вільної конкуренції відповідали металеві гроші. До кінця XIX в. у провідних капіталістичних країнах утвердилось золотомонетного звернення. Золото безпосередньо виконувало функції грошей. З перетворенням капіталізму вільної конкуренції в монополістичний і особливо в державно-монополістичний капіталізм відбулися істотні зміни в грошовій системі. По-перше, поступово було ліквідовано металеве обіг, зв'язок грошової системи з золотом ослабла. По-друге, головним засобом обігу стали знаки вартості, в основному кредитні гроші, нерозмінні на золото. По-третє, грошова система стала об'єктом державно-монополістичного регулювання. Ці зміни, з одного боку, відображали розвиток загальної кризи капіталізму в грошовій сфері, з іншого боку, відповідали вимогам державно-монополістичного капіталізму, який прагнув звільнитися від золотих грошей, що не піддаються регулюванню. Однак діалектика цього процесу така, що звернення нерозмінних банкнот, будучи більш еластичним, ніж золоте звернення, в той же час створило умови для нових кризових потрясінь і насамперед для хронічної інфляції - цього невід'ємного елементу сучасного