Предмет:
Тип роботи:
Індивідуальне завдання
К-сть сторінок:
16
Мова:
Українська
Комплексне практичне індивідуальне завдання з курсу
«Українська мова (за професійним спрямуванням) «:
публічний виступ-презентація прочитаної книги
«Джен Ейр»
ЗМІСТ
ВСТУП
РОЗДІЛ 1.
1.1. Історія написання роману
1.2. Анотація прочитаної книги
РОЗДІЛ 2.
2.1. Відгук на прочитану книгу
2.2. Афоризми з прочитаної книги
2.3. Лексико-стилістичне опрацювання тексту книги
ВИСНОВОК
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
ВСТУП
Тема комплексного практичного індивідуального завдання присвячена творчості англійської письменниці ХІХ століття Шарлотти Бронте та її найвідомішому роману «Джен Ейр».
Актуальність вибраної теми полягає в тому, що на основі цього твору можна простежити еволюцію ролі жіночого образу в літературі.
Мета моєї роботи полягає у тому, щоб розглянути образ жінки у світовій літературі, дослідити образ Джен Ейр і проаналізувати художні особливості роману.
Мною були поставлені наступні завдання:
- Розглянути історію написання роману.
- Опрацювати лексико-стилістичний текст книги.
- Зробити висновок до прочитаної книги.
РОЗДІЛ 1.
1.1. Історія написання роману
Шарлотта Бронте народилася в сім'ї сільського священика Патріка Бронте в Йоркширі (Англія). У 1824 році Патрік Бронте був змушений віддати восьмирічну Шарлотту та трьох її сестер до благодійної школи для дітей духівництва у Кован-Бріджі. Навчання в цій школі, де діти жили в надзвичайно тяжких умовах, залишило невитравний слід у пам’яті Шарлотти Бронте. Саме цю школу вона описала в романі «Джен Ейр» під назвою Ловудського сирітського притулку, де проминуло безрадісне дитинство її героїні. Шарлотта та її сестри недовго пробули в школі у Кован-Бріджі. 1825 року там вибухнула епідемія тифу, до поширення якої спричинилося погане харчування та бруд у приміщеннях. Серед жертв цієї епідемії була й старша з сестер Бронте – Марія. Батько забрав дітей додому, але невдовзі помирає й друга Шарлоттина сестра – Елізабет, що захворіла в школі на сухоти; спогади про неї навіяли письменниці сумний образ Елен Бернс («Джен Ейр»)
У 1842 році Шарлотта та Емілія поїхали в Брюссель і поступили в бельгійський пансіон, сподіваючись досконало вивчити французьку мову. У них не було грошей, щоб платити за навчання, і вони взялися викладати англійську мову ученицям пансіону. Пансіонатом керував Костянтин Еже, чоловік начальниці, дуже освічена людина, знавець літератури. Його поради Шарлотті і віра в її талант стали для неї великою підтримкою.
Роман «Джен Ейр» – найкращий твір Шарлотти Бронте, бо в ньому письменниці пощастило найбільш повно розкрити своє розуміння людського ідеалу. Якщо говорити про жанр твору «Джейн Ейр», то в ньому поєднуються риси автобіографічного і соціально-психологічного роману. Вперше був опублікований 16 жовтня 1847 в лондонському видавництві «Сміт, Елдер і Ко». Роман «Джен Ейр» мав великий успіх; став новим словом в англійській літературі 19 століття. Він вразив читачів образом головної героїні – сміливої і чистої дівчини, яка самостійно веде тяжку боротьбу за існування і за своє людське достоїнство.
1.2. Анотація прочитаної книги
Роман Шарлотти Бронте «Джен Ейр» належить до кращих творів англійської літератури. Книга розповідає про долю дівчинки, яка з самого дитинства мужньо переносить всі труднощі. Джен не пам’ятала своїх батьків, вона жила з родичами. Після смерті дядька, вона зосталася зі своєю бездушною тіткою, яка не може зрозуміти дитини, не схожої на її власних убогих духом, злих дітей, і тому відверто ненавидить її, всіляко принижує і безжально карає, а потім з радістю віддає до сирітського притулку. Навіть вмираючи, жінка не відмовляється від своєї ненависті, не робить ніяких спроб спокутувати те велике зло, яке вона зробила Джен.
Джен Ейр потрапляє в Ловудську школу для дівчаток. Директор називає її брехухою, але попри це, в неї складаються добрі відносини з учителями та іншими ученицями. Закінчивши школу, Джен працює там вчителькою. Але вона прагне змін, тому дає оголошення в газету і влаштовується гувернанткою в маєток Торнфілд. Її учениця – маленька Адель, вихованка господаря маєтку містера Рочестера. Він дуже гордий, зверхній, та разом з тим самоіронічний. Сам Рочестер звик до уваги самовдоволених та багатих дам. Проте скромний характер Джен Ейр зацікавлює його. Вони проводять за розмовами багато часу.
Якось в маєток прибувають гості, знайомі містера Рочестера. Стає зрозуміло, що Рочестер збирається одружитися з красунею Бланш Інгрем. Джен засмучена. Вона закохана в Рочестера і вважала, що й він також небайдужий до неї. Джен отримує лист. Їй повідомляють, що місіс Рід помирає і хоче її бачити. Коли Джен приїхала до будинку тітки місіс Рід розповіла, що Джен має ще одного дядька, який хоче її вдочерити. Після смерті тітки Джен повернулася до Торнфілду. Рочестер зустрічає її та переконує що кохає її, а не Бланш і пропонує Джен одружитися. Спочатку Джен не вірить, але переконавшись у щирості Едвардових почуттів, погоджується. Під час вінчання стає відомо, що Рочестер вже має дружину. Багато років тому батько Едварда, щоб не ділити спадок між двома синами одружив його на заможній божевільній Берті.
Джейн тікає з Торнфілду. Вона намагається знайти роботу, але марно. Не маючи грошей, вона довгий час голодує і зрештою непритомніє.