ЗМІСТ
Що таке кухар - професія чи покликання? Важке і двозначне питання. З одного боку, готувати їжу вміє багато хто. З іншого - лише деякі стають визнаними кухарями, отримують запрошення на престижну роботу, а потім - творять нові кулінарні шедеври. Звичайно, в ідеальному випадку професія кухаря має бути покликанням людини, її даром і талантом.
Справжніх, відмінних кухарів завжди і всюди поважали і поважатимуть. Адже працездатність, настрій, самопочуття кожного великою мірою залежить від того, як він харчується.
З їжею людина отримує практично всі необхідні ій для життєдіяльності речовини, як органічні, так і неорганічні, вітаміни, воду. Меню кожного - індивідаульне з багатьох точок зору, не говорячи вже про вегетаріанство чи дієтичне харчування.
На сьогодні у країнах з ринковою економікою все більшою стає роль такихз закладів громадського харчування, як ресторани, кафе, бістро тощо. Це пояснюється тим, що зі збільшенням доходів громадян, їх зайнятості на робочому місці все менше часу і можливостей лишається на приготування їжі вдома.
У цьому випадку збільшується і потреба у послугах закладів громадського харчування, а, отже і у кваліфікованих кадрах для цієї галузі. Відповідно, кухар сучасного ресторану чи будь-якого іншого закладу, підприємства, повинен мати відповідні вміння, навички та знання.
На сьогодні кухар - це різнобічно освічений фахівець, який спеціалізується не лише в якійсь окремій галузі кулінарії, а й має глибокі знання загальної технології приготування страв, вміє задовольнити вимоги найвибагливішого клієнта, приготувати практично будь-яку замовлену страву.
Щодо теми дипломної роботи, то слід відзначити, що рибні страви - невід'ємний атрибут кухні практично всіх країн світу, а різноманітність кулінарних виробів з риби під сумнів навіть ставитися не може. І кухарю слід вміти готувати досить багато рибних страв, особливо враховуючи делікатесність багатьох видів риб, корисність рибних страв як для людей з окремими захворюваннями, так і для кожного з нас.
- Беляев М. И., Винокуров Г. А., Черевко А. И. Производство полуфабрикатов для предприятий общественного питания. - М.: Экономика, 1995 г.
- ГОСТ Р 50764-95 " Услуги общественного питания. Общие требования".
- Доцяк В. С. Українська кухня. - К.: Вища школа, 1999 р.
- Ковалев Н. И., Куткина М. Н., Кравцова В. А. Технология приготовления пищи. - М.: Деловая литература, 1999 г.
- Ковалева Н. И. Сальникова Л.К.,Технология приготовления пищи. - М.: "Экономика", 1998 г.
- Лабораторные работы по технологии производства продукции общественного питания: уч. пос. для студ. вузов/Л. М. Алешина, Г. Н. Ловачева, Н. Н. Лучкина и др. 4-е изд.перераб и допол. - М.: Экономика, 1997 г.
- Ловачева Г. Н., Мглинец А. И., Успенская Н. Р. Стандартизация и контроль качества продукции: уч. пос. для студ. - М.: Экономика, 1990.
- Сборник рецептур страв и кулинарных изделий для предприятий общественного питания. - М.: Экономика, 1993.
- Справочник технолога общественного питания. - М.: Колос, 2000.
- Технология производства продукции общественного питания: уч. для студ./ред. В. С. Баранов, А. И. Мглинец, Л. М. Алешина и др. - М.: Экономика, 1986.
- Титюнник А. И., Новоженов Ю. М. Национальная и зарубежная кухня. - М.: Высшая школа, 1991.