Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Маркетинговий аналіз компанії "Apple"

Предмет: 
Тип роботи: 
Дипломна робота
К-сть сторінок: 
108
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Зміст
 
Вступ
Розділ І. Характеристика зовнішнього маркетингового середовища ТМ «Apple»
1.1 Історія розвитку компанії
1.2 Огляд кон'юктури ринку
1.3 Характеристика зовнішнього маркетингового середовища
Розділ II. Сегментація ТМ «Apple»
Розділ III. Характеристика внутрішнього маркетингового середовища «Apple»
Розділ IV. Характеристика комплексу маркетингу торгової марки бенч маркетинг конкурентів
4.1 Аналіз товарної політики
4.2 Аналіз цінової політики
4.3 Аналіз заходів стимулювання збуту
4.4 Аналіз логістичної політики і збуту
Розділ V. Специфіка споживацьких вподобань торгової марки
Розділ VI. Рекомендації і розробки маркетинг-консалтингу
6.1 Удосконалення товарної політики
6.2 Удосконалення цінової політики
6.3 Удосконалення заходів фокстизу
6.4 Удосконалення логістичної політики і збуту
Висновки
Список використаної літератури
 
Вступ
 
Ми перебуваємо на самому початку 21-го століття – «цифрового століття», як його називають. Комп'ютерна індустрія є одним із найбільших у світі, у ній працюють десятки найбільших міжнародних корпорацій і заробляються величезні гроші. На світовому компьютерному ринку є кілька платформ, що створювалися на вирішення різних і схожих завдань: Wintel (IBM PC), Apple, Sun.
 На ринку домашніх і офісних комп'ютерів є дві платформы: IBM PC і Apple. Відмінності між платформами стають ще більше, якщо взяти до уваги що у платформі Wintel кожен компонент виробляється різними конкуруючими фірмами, а Apple сам виробляє комп'ютери і пише програми тільки під них, втілюючи своєї ідеї – «зробити комп'ютер для людини».
Корпорація Apple, раніше Apple Computer, Inc, є транснаціональна корпорація, яка створює побутової електроніки, програмного забезпечення, а також комерційних серверів. Apple була заснована в м. Купертіно, штат Каліфорнія, 1 квітня 1976 і включені 3 січня 1977. Її засновники Стів Джобс та Рон Вейн .
 Зокрема основним завданням дослідження є: аналіз діяльності Корпорації Apple.
 Метою роботи є: визначення основних аспектів маркетингової товарної політики, її суть, цілі та позиціонування товару на ринку, дослідження цінової політики, політики комунікацій, визначення основних каналів збуту, які використовуються компанією.
Значимість проекту полягає в тому, що за допомогою маркетингових досліджень керівництво компанії отримує необхідну інформацію про те, які товари і чому хочуть купувати споживачі та які товари вони купуватимуть в майбутньому, про ціни, які споживачі готові заплатити, про те, у яких регіонах і на які товари найбільш високий попит, де збут продукції компанії може принести найбільший прибуток.
При розробці маркетингового проекту використовувались такі методи: статистичні; економіко-математичні; графічні; аналізу і синтезу; табличний; спостереження тощо.
 
РОЗДІЛ І.Характеристика зовнішнього маркетингового середовища ТМ “Apple”.
 
1.1 Історія розвитку компанії
 
 Apple, Inc — американська транснаціональна корпорація, котра проектує та виробляє побутову електроніку, програмне забезпечення та комерційні сервери. 
Найвідоміші продукти :
• комп'ютери Macintosh4 
•mp3 програвач iPod; 
•смартфон iPhone;
•планшетний комп'ютер IPad.
 Програмне забезпечення Apple включає в себе:
•операційні системи Mac OS X; 
•iTunes — медіа браузер;
•iLife — набір мультимедіа і програмного забезпечення творчого потенціалу4 
•Aperture — професіональний пакет для роботи с фотографіями4
•Final Cut Studio — набір професійних аудіо та програмних продуктів кіновиробництва;
•Logic Studio — набір звукових інструментів. 
  Кількість працівників компанії — близько 35 тис. Головний офіс знаходиться в Купертіно, Каліфорнія. На січень 2010 компанія керує 284 роздрібними магазинами в 10 країнах світу. Керує компанією Тім Кук (раніше — Стів Джобс). 
1976—1980: Перші роки
Apple заснована в Каліфорнії 1 квітня 1976 року Стівом Джобсом, Стівом Возняком та Рональдом Уейном, які зібрали в середині 1970-х свій перший персональний комп'ютер на базі процесора MOS Technology 6502 — Apple I. Продаж розпочався в липні 1976 року і зібрав $666.66 (за сьогоднішнім курсом приблизно $2,5 тис.).
 
Рис. 1.1.1 Засновники корпорації Apple
 
«Apple I», випущений у 1976 році, був не першим комп'ютером, який програмувався. Право першості належало комп'ютеру Альтаїр 8800, який був створений аматором і розповсюджувався через каталоги у 1974 році. Однак, Альтаїр не був технічно кваліфікований як «персональний комп'ютер», оскільки не давав можливості накопичувати та викликати дані за допомогою програм користувача.
Наприкінці 1970-х та на початку 1980-х років Apple II, випущений 16 квітня 1977, був найпоширенішим в світі персональним комп'ютером. Він йшов із кольоровою графікою та відкритою архітектурою, як пристрій зберігання використовувались не касети з магнітними стрічками, а магнітні диски. Було продано більше 5 млн. комп'ютерів «Apple II».
В кінці 70-их Apple вже мала штат комп'ютерних проектувальників. У травні 1980 компанія випустила Apple III у спробі конкурувати з IBM та Microsoft.
1981—1985: Lisa та Macintosh
Над Apple Lisa Стів Джобс почав працювати ще в 1978, але був виключений з колективу через боротьбу й прийняв дешевий комп'ютерний проект Джефа Рескіна, Macintosh. У 1983 гонку виграла Lisa, але через високу ціну її виробництво зупинилося.
Після цього, в 1984 році, фірма Apple вперше представила новий 32-розрядний комп'ютер Macintosh. Спочатку Macintosh мав успіхи у збуті, але наступні продажі вже не були такими сильними. Причина цьому —
Фото Капча