Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Методика дослідження кліщових бореліозів

Предмет: 
Тип роботи: 
Дипломна робота
К-сть сторінок: 
65
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Зміст
 
Вступ
Розділ 1. Біологічні особливості представників ряду кліщі
1.1 Загальні відомості
1.2 Систематика та видове різноманіття кліщів
1.3 Різноманітність паразитичних кліщів та їх фізіологічні особливості
1.4 Організація боротьби з кліщами і заходи профілактики
Розділ 2. Методика дослідження кліщових бореліозів
2.1 Вказівки повиявленню кліща
2.2 Матеріали та методи дослідження кліщів у лабораторії
2.3 Матеріал для вірусологічного та серологічного дослідження. Збір, транспортування, зберігання
2.4 Серологічна діагностика
2.5 Вірусологічна діагностика
Розділ 3. Аналіз результатів дослідження
3.1 Дослідження захворювань, спричинених кліщами у Рівненській області
3.2 Клініко-епідеміологічні особливості кліщового бореліозу на Рівненщині, підходи до серологічної діагностики
3.3 Аналіз результатів поширення Коростяного кліща (Acarus scabiei)
3.4 Аналіз і результати досліджень на демодекоз
Розділ 4. Охорона праці
4.1 Основні положення з охорони праці інвалідів
4.2 Долікарська допомога при укусах кліщами
Висновки
Список використаної літератури
Додаток
 
Вступ
 
У світі існує велика кількість різних хвороб людини, тварин, рослин. Хвороби тварин називаються зоонозами. Ряд зоонозів є хворобами тільки тварин. Інші ж зоонози, за відомих умов, передаються від хворих тварин і людині, безпосередньо або через переносників. Переносниками є різні безхребетні тварини, головним чином кровоссальні кліщі і комахи, які при живленні на хворій тварині (людині) разом з кров'ю сприймають збудника захворювання і можуть передавати його при кровосмоктанні. Такі хвороби одержали назву – трансмісивні (від слова «трансмісія» – передача).
Для таких хвороб характерний спосіб існування в природі осередку інфекції і називаються вони природно-осередковими.
Природно-осередкові хвороби приурочені до певних ландшафтів. Різноманітність флори і фауни, а також особливості рельєфу і клімату створили на території нашого краю сприятливі умови для існування ряду переносників природно-осередкових інфекцій. Існує декілька природних вогнищ різних хвороб, до яких можна віднести чуму, туляремію, лептоспіроз, кримську геморагічну лихоманку, кліщові лихоманки, кровопаразитарні хвороби тварин та інші.
Актуальність роботи полягає в тому, що не дивлячись на те що цивілізація у великих містах досягла високого рівню і людина має всі необхідні умови для утримання домівки в чистоті, все ж така хвороба, як короста не дає спокою людині і сьогодні. Ідучи в ліс, контактуючи з домашніми тваринами, у людини може оселитися під людською шкірою кліщ. що викликає коросту та переносить серйозні інфекційні захворювання.
Таким чином, знання основних заходів профілактики захистить багато людей від хвороби, тим паче, що будь-яке захворювання легше попередити, ніж лікувати.
Мета роботи: Провести дослідження уражень кліщовими бореліозами населення Рівненщини за 2009-2011 р. р.
Об’єкт дослідження. Епідемічний процес іксодових кліщових бореліозів, коростяного кліща (Acarus scabiei), прояви демодекозу у тварин.
Предмет дослідження. Захворювання, що спричиняють кліщі, ознаки їх перебігу та методи запобігання.
Основні завдання:
Дослідити захворювання, спричинені кліщами у Рівненській області;
Проаналізувати клініко-епідеміологічні особливості кліщового бореліозу на Рівненщині, підходи до серологічної діагностики;
Оцінити результати досліджень на демодекоз.
Об’єм роботи. Бакалаврська робота складається із вступу, чотирьох розділів, висновків і пропозицій, списку використаних у роботі літературних джерел. Робота складена на 67 сторінках, містить 3 таблиці, 2 малюнки і 1 додаток. Список використаних літературних джерел нараховує 22 назви.
 
Розділ 1. Біологічні особливості представників ряду кліщі
 
1.1 Загальні відомості
 
Кліщі (Acarina), дрібні (від 0, 1 до 30 мм) членистоногі тварини класу павукоподібних підтипу хеліцерових. На думку одних зоологів, кліщі – єдиний відділ, що включає 3 підряди: кліщі-сінокоси (Opilioacarina), акариформні кліщі (Acariformes) і паразитиформні кліщі (Parasitiformes).
Інші зоологи вважають ці групи неспорідненими один одному відділу. Для кліща характерні шестинога личинка (у німф і дорослих До. – 8 ніг) і особлива передня ділянка тіла – «головка» (гнатосома), що часто рухомо зчленована з тілом і несе 2 передніх пари кінцівок (хеліцери і педипальпи). У небагатьох примітивних зберігається сегментація. Тіло кліща складається з крупних відділів. Для більшості акариформних кліщів характерне ділення на головний відділ (протеросому), що несе 4 пари кінцівок, і задній відділ (гістеросому) з 2 задніми парами ніг. У паразитоформних кліщів є головогруди (просома), що несе всі 6 пар кінцівок, і безноге черевце (опістосома). У вищих представників обох підрядів відділи тіла звичайно зливаються. Покриви тіла тонкі, шкірясті або з щільними щитами, що більш менш зливаються. Забарвлення різноманітне, однокольорове або строкате. Будова кінцівок варіює залежно від способу живлення і способу життя. Хеліцери з клішнею на кінці, кігтеподібні або голкоподібні; служать для захоплення їжі, роздрібнення її або для проколу шкіри тварини-господаря і закріплення на ньому; у самців деяких кліщів хелицеры пристосовані для спаровування. Педіпальпи прості, ; їх основні членики формують передротову порожнину, інші утворюють щупальце. Ноги з кігтиками і присосками, у деяких. без них. Шкірні органи чуття – щетини і ліровидні органи – розсіяні на тілі і кінцівках. Око 1-2 пари (іноді є 1 непарний серединний), у багатьох очі відсутні. Дихання шкірне або трахейне; трахеї відкриваються 1-4 парами дихальців (або стигм) у переднього краю тіла або на його боках. Кліщі роздільностатеві; у багатьох виражений статевий диморфізм. Положення статевого отвору сильно
Фото Капча