Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Розвиток фізичних якостей велосипедистів 15-16 річного віку до гонок на треку (на прикладі гонки переслідування)

Тип роботи: 
Інше
К-сть сторінок: 
39
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Зміст
 
ВСТУП
РОЗДІЛ 1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ФІЗИЧНИХ ЯКОСТЕЙ ВЕЛОСИПЕДИСТІВ У ШВИДКІСНО-СИЛОВИХ ВИДАХ СПОРТУ
1.1. Характеристика сили як фізичної якості людини
1.2. Характеристика бистрості як фізичної якості людини
1.3. Характеристика витривалості як фізичної якості людини
1.4. Характеристика координаційних здібностей 
1.4.1. Фактори, що визначають спритність
1.4.2. Здатність до збереження рівноваги
1.4.3. Здатність відчувати ритм
РОЗДІЛ 2. ОCНОВИ МЕТОДИКИ РОЗВИТКУ ФІЗИЧНИХ ЯКОСТЕЙ
2.1. Методика розвитку максимальної сили 
2.2.Методика розвитку швидкісної сили
2.3.Методика розвитку вибухової сили
2.4. Методика вдосконалення бистрості
2.4. Засоби силової підготовки
2.5. Методика вдосконалення швидкості рухових реакцій
2.6. Методика розвитку швидкісної витривалості 
2.7. Методика розвитку силової витривалості
2.8. .Методика вдосконалення загальної витривалості
2.9. Основи методики розвитку спритності
РОЗДІЛ 3.ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ФІЗИЧНИХ ЯКОСТЕЙ ЮНАКІВ У ВЕЛОСПОРТІ
3.1.Прояв бистроти в індивідуальній гонці
3.2. Характеристика бистроти у велоспорті
3.3. Характеристика сили у велоспорті
3.4. Характеристика витривалості у велоспорті
ВИСНОВКИ 
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
 
Вступ
 
Велосипедний спорт- це один з багатьох доступних видів спорту в Україні та за кордоном. У деяких країнах велосипед вважається одним з основних засобів пересування. Їзда на велосипеді – це чудовий спосіб завжди підтримувати себе у хорошій формі,здоровий і гармонійний відпочинок від буденних справ, зручний і швидкий спосіб пересування.
Діти обожнюють кататися на велосипеді, зазвичай легко освоюють технологію їзди. В Україні вспортивних школах і секціях сотні дітей займаються велоспортом. Велосипедний спорт – це прекрасний спосібпідвищити свій функціональний і психічний стан організму. Він допомагає розвивати такі фізичні якості, як сила, бистроту, витривалість, спритність. 
Навчання і тренування – це єдиний процес, в якому спортсмен тренується, набуває нові навички, а тренуючись, закріплює набуті навички, вдосконалює майстерність, що постійно змінюється .
Специфікою прояву фізичних якостей у велосипедному спорті є співвідношення силових і швидкісних характеристик педалювання у змаганнях. Пошук шляхів ефективного використання велосипедистами підвищених передавальних співвідношень в змаганнях тісно пов'язаний з питаннями розробки відповідних тренувальних програм. Велосипедисти часто змагаються, протягом року. Так вони починають брати участь у змаганнях з лютого місяця й закінчують пізньою осінню. Особливий інтерес представляють співвідношення числа стартів змагань, а також процентний вираз об'ємів навантаження змагання до загального об'єму спеціального навантаження. Їзда на велосипеді є циклічною вправою й характеризується ряд особливостей, котрі слід знати. Залежно від довжини дистанції й швидкості її проходження, інтенсивність й величина навантаження змінюється в широкому діапазоні. Важливою специфічною особливістю тренування велосипедистів є виконання виключно великих об'ємів навантаження. Ефективність тренування велосипедистів підвищується, якщо умови роботи м'язів наближені до реального й оптимального зовнішнього навантаження із функціональними можливостями організму спортсмена. При правильному застосуванні відповідної програми цедозволить досягати максимального рівня силового і швидкісного потенціалу спортсменів. 
Індивідуальна гонка переслідування на 2 км у юнаків включена в програму Чемпіонату світу і Ігор Олімпіад. Це гонка, у якій потрібно рівномірнорозрахувати свою силу, швидкість і витривалість щоб подолати дистанцію у найвищому темпі. Так, це дуже складна гонка не всі її можуть їхати, але ті спортсмени які мають власний високий індивідуальний темп безумовно будуть лідерами. 
Методика підготовки в індивідуальній гонці переслідування складається з наступних основних напрямків: розвиток спеціальної витривалості, запасної швидкості, дистанційної витривалості, техніко-тактичної підготовки. Характерною тенденцією розвитку швидкісно-силової витривалості, яка необхідна будь-якому велосипедистові-роздільнику, є розширення змагального обсягу на шосе, збільшення загальної кількості змагань в річному циклі. Найсильніші велосипедисти мають більше 120 стартів в році. Змагальні навантаження є однією з форм спортивного тренування і займають в загальному обсязі навантаження значне місце. Участь гонщиків-переслідувачів в багатоденних змаганнях робить позитивний вплив на динаміку загальної і спеціальної витривалості і позитивно позначається на їх швидкісних можливостях в підготовчому періоді. 
Мета роботи: охарактеризувати рівень фізичних якостей людини та рівень їх розвитку для індивідуальної гонки переслідування у велосипедистів - юнаків 15-16 –річного віку.
Завдання класифікаційної роботи: 
  • охарактеризувати основи методики розвитку фізичних якостей юнаків;
  • охарактеризувати систему фізичноїпідготовки велосипедистів до індивідуальної гонки переслідування на 3 км. 
 
РОЗДІЛ 1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ФІЗИЧНИХ ЯКОСТЕЙ ЛЮДИНИ.
1.1.Характеристика сили як фізичної якості людини.
 
Сила, як рухова якість людини, це її здатність долати певний опір або протидіяти йому, за допомогою м’язових зусиль.
Опором можуть виступати сили земного тяжіння; реакція опори при взаємодії з нею; опір навколишнього середовища; маса власного тіла; маса спортивного знаряддя; сили інерції власного тіла або його частин та інших тіл; опір партнера тощо. Чим більший опір здатна долати людини, тим вона сильніша. 
При виконанні рухових дій м’язи виконують чотири основні різновиди роботи: утримуючу, долаючу, поступливу і комбіновану.
  • Утримуюча робота, яка виконується за рахунок напруження м’язів без зміни їх довжини (ізометричний режим(статична сила).Воназастосовуєтьсядля підтримання статичних поз тіла, утримання предметів (штанга) тощо.
  • Долаюча робота, яка виконується за рахунок зменшення довжини м’язів. Вона застосовується найчастіше при виконанні рухових дій.
  • Поступлива робота, яка виконується за рахунок збільшення довжини м’язів.Завдяки поступливій роботі м’язів відбувається амортизація в момент приземлення у стрибках, бігу тощо. Зауважимо, що в цьому режимі м’язи можуть проявити на 50-100% більшу
Фото Капча