Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Технологія технічного обслуговування і ремонту системи охолодження ВАЗ 2110

Тип роботи: 
Курсова робота
К-сть сторінок: 
41
Мова: 
Українська
Оцінка: 
1. Вступ
 
Першим винаходом у сфері автомобілебудування, безсумнівно, є колесо.  Ніхто не знає, коли воно з'явилося. Більшість вчених припускає, що колесо (або круг) вперше застосували близько 3500 р. до н.е. Гончарі в Месопотамії або у Центральній чи Східній Європі. Перший датований документ про використання колеса для перевезення - месопотамська мозаїка (3200 р. до н.е.). На ній зображена візок на суцільних колесах, з'єднаних металевими скобами.
 В Америці колісні візки взагалі не були відомі до появи там в кінці 15 ст. європейських мореплавців. Частково це пояснюють тим, що в Америці не було домашніх тварин, яких можна було б запрягти у візок. Дерев'яні візки використовувалися людьми до 17 ст.
 Дуже важливу роль у розвитку автомобілебудування зіграло винахід парового двигуна. Винайшли їх близько 300 років, і дія їх грунтувалося на "зовнішньому" згоранні. Поза двигуна згорав вугілля або дерево, і при цьому закипала вода, утворюючи пар. Оскільки пара може зайняти обсяг у 2000 разів більший, ніж вода, то його силу можна використовувати для штовхання поршнів.
 Таким чином, ідея створення прототипу автомобіля витала в повітрі ще з середніх століть. Перші відомі креслення "саморушного" візка належать відомому італійському вченому Леонардо да Вінчі. У той час рідко можна було зустріти подібні машини. Вони використовувалися лише для участі в різних святах і маскарадах. Поступово з'являлися тягачі, що використовують пар і інші машини, але всі вони в силу своєї маленької швидкості, великої ваги і дорогої експлуатації широкого розповсюдження не отримали.
 У кінці XIX століття розвиток автомобілебудування рухалося повільно і громіздка: з сучасним його ріднив хіба що двигун внутрішнього згоряння. Проте в 1914 році, з початком першої світової війни, - всього через 29 років з моменту появи першої невигадливій моделі Бенца - фактично вже були закладені основоположні принципи сучасного автомобіля.
 Це воістину великі автомобілі, бо без їх надихаючого прикладу нинішній прогрес був би неможливий. А починалося все в 1885 р. з триколісного автомобіля Карла Бенца.
Розвиток автомобілебудування в Україні не задовольняє потреби держави у власній продукції, а рівень його розвитку значно відстає від розвинутих країн світу. За рахунок власного виробництва, задовольняється менш ніж 10% потреб у автомобілях і автобусах.
Автомобілебудування України потребує іноземних інвестицій і використання передових технологій у виробництві автомобілів. Великі надії покладаються на співробітництво з Південнокорейською фірмою Деу, яка разом із ЗАЗ створює спільне підприємство (ЗАЗ — ДЕУ). Перспективи цього підприємства є невизначеними, оскільки автомобілі даної фірми Деу є далеко не висококонкурентноспроможними на світовому ринку.
За останні роки в Україні налагоджується власне виробництво внутрішньоміського транспорту: тролейбусів (Київ і Дніпропетровськ) і в перспективі — трамваїв. Виробляють також мотоцикли (Київ), мопеди (Львів), велосипеди (Харків, Чернігів).
У перспективі автомобілебудування повинно зайняти більш вагоме місце як у структурі промисловості, так і у формуванні експорту України. Необхідно удосконалити галузеву структуру машинобудування, розширити асортимент його продукції за рахунок підвищення питомої ваги галузей, що виробляють товари народного споживання.
Українське автомобілебудування протягом 40 років існувало в тіні проблем російської автомобільної промисловості, потім пройшло разом з економікою країни через всі етапи кризи, через усі ринкові експерименти, що проводилися над промисловістю, але все-таки зуміло, в основному, зберегти свій потенціал.
Автомобільна промисловість України може робити всі типи транспортних засобів: легкові автомобілі ("Автозаз"), вантажівки, спецавтомобілі, військову автомобільну техніку ("Автокраз"), міські і магістральні автобуси ("Лаз"), автомобілі підвищеної прохідності ("Луаз"), мотоцикли («КМЗ»).
Українські підприємства робили майже повну номенклатуру матеріалів і комплектуючих для автомобілів: Білоцерківський і Дніпропетровський шинні заводи, дніпропетровський завод "Іста" по виробництву акумуляторів, Кам'янець-Подільський завод з виробництва джгутів проводів і комутаційного устаткування, Херсонський електромашинобудівний завод, що випускає стартери і генератори, Кременчуцький колісний завод і багато інших.
Уже після розвалу СРСР освоєне виробництво радіаторів і систем охолодження для автомобілів у Луганську, електроустаткування в Херсоні і Києві, датчиків і реле в Іллічевську і Сімферополеві й інших автомобільних компонентах, які раніше не випускалися в Україні.
 
2. Призначення, будова і робота
 
Систе́ма охоло́дження  призначена для охолодження двигунів та інших частин автомобіля і підтримання їх в оптимальному температурному режимі.
Способи охолодження
У двигунах застосовується два способи охолодження:
•рідинне (водяне);
•повітряне.
У першому випадку теплота від стінок циліндрів передається рідиною, а в другому — безпосередньо в навколишнє середовище (повітря).
Система охолодження, крім основної функції охолодження двигуна, виконує низку інших функцій, до яких належать:
1.Нагрівання повітря в системі опалення, вентиляції та кондиціонування;
          2.Охолодження масла в системі змащування;охолодження відпрацьованих газів в системі рециркуляції відпрацьованих газів;
3.Охолодження повітря в системі турбонаддування;
4.Охолодження робочої рідини в автоматичній коробці передач.
Система водяного охолодження 
Система в автомобілях призначена для підтримання оптимального теплового стану двигуна у межах 86-94°. При збільшенні температури в'язкість оливи зменшується, тому вона погано утримується в парах тертя, підвищується зношення деталей і зменшується потужність двигуна. При зниженні температури олива густішає: олива гірше подається в пари тертя, збільшується витрата палива — і зменшується потужність.
Основним недоліками системи рідинного охолодження є: більша складність
Фото Капча