Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Управління маркетинговою діяльністю підприємства та напрями його вдосконалення

Предмет: 
Тип роботи: 
Дипломна робота
К-сть сторінок: 
133
Мова: 
Українська
Оцінка: 
ЗМІСТ
 
Вступ
Розділ 1. Теоретичні основи організації маркетингової діяльності на підприємстві
1.1.Концептуальні засади управління маркетингом
1.2.Організаційні структури управління маркетингом на підприємстві 
1.3.Планування маркетингової діяльності підприємства 
Розділ 2. Дослідження маркетингової діяльності АTON GROUP на ринку теплоопалювального обладнання
2.1.Аналіз ринку теплоопалювального обладнання 
2.2.Організаційно-економічна характеристика ATON GROUP
2.3.Маркетингова характеристика ATON GROUP
Розділ 3. Рекомендації щодо вдосконалення маркетингової діяльності ATON GROUP
3.1.Обгрунтування заходів щодо маркетингового управління підприємством
3.2.Вдосконалення збутової та комунікаційної діяльності підприємства
3.3.Оцінка ефективності запропонованих заходів
Висновки
Список використаної літератури
Додатки
 
ВСТУП
 
На сучасному етапі розвитку економічних відносин маркетинг стає ідеологією, мистецтвом та філософією підприємницької діяльності, принципи і методи якого допомагають усунути проблемні питання діяльності підприємства шляхом вирішення ринкових завдань. Розуміння маркетингу як проекції підприємництва на ринок дає змогу розкрити його двоєдину природу як технології і мистецтва ринкової діяльності. 
В умовах становлення ринкової економіки підприємства зростає актуальність практичного застосування маркетингових принципів управління у своїй повсякденній діяльності, оскільки підвищується рівень невизначеності і ризику, зростає інтенсивність конкуренції, покупці стають все більш вимогливими до якості товарів та послуг. Успішне функціонування підприємства в даних умовах залежить не тільки від вдосконалення внутрішньогосподарської діяльності, а головним чином від того, як воно може пристосуватися до постійних змін у зовнішньому середовищі. Для цього потрібні не тільки підготовлені фахівці, а значні зусилля по створенню управлінських структур, завданнями яких повинні бути аналіз, планування, організація і контроль маркетингової діяльності на підприємстві.
Добре організоване управління маркетинговою діяльністю на підприємстві дозволяє вирішити цілу низку завдань, пов’язаних з успішною діяльністю підприємств і економіки держави в цілому.
Сьогодні підприємствам різних форм власності не тільки для утримання існуючих позицій на ринку, але й для подальшого розвитку та ефективної діяльності потрібно дуже ретельно підходити до управління маркетингом на підприємстві. Оскільки управління маркетингом передбачає аналіз, планування, реалізацію та контроль програм, які спрямовані на створення, підтримку та розширення вигідних відносин з цільовим покупцем для досягнення глобальних цілей компанії. Отже, управління маркетингом спрямоване на управління попитом, яке, в свою чергу передбачає управління стосунками зі споживачами. 
Суттєвий вклад у становлення та розвиток маркетингового управління як науки, здійснили відомі зарубіжні та вітчизняні вчені Ф. Котлер, П. Доль, Г. Армстронг, Ж. Ж. Ламбен, Т. І. Лук‘янець, А. Ф. Павленка, А. В. Войчака та інших.
Ефективним інструментом впровадження та здійснення маркетингової діяльності підприємства є комплекс маркетингу або «маркетинг – мікс» чи «4Р». Приймаючи рішення про те, як задовільнити потребу покупців, кожна фірма розробляє комплекс маркетингу, це поєднання головних його елементів: товару (ідеї, продукту чи послуги), ціни, збуту та комунікацій. 
Тема дипломної роботи «Управління маркетинговою діяльністю підприємства та напрями його вдосконалення» є актуальною, оскільки не на всіх підприємствах України ще немає достатній досвід маркетингового управління діяльністю.
Об’єктом дослідження виступає  маркетингове управління підприємством ATON GROUP, що працює на ринку опалювальної техніки України на протязі багатьох років та займає вагоме місце серед виробників котлів. 
Предметом дослідження є визначення шляхів покращення маркетингової діяльності підприємства за допомогою інструментів маркетингового управління.
Мета даної роботи полягає в теоретичному обґрунтуванні і методологічній розробці основних принципів удосконалення управління маркетинговою діяльністю на підприємстві. Для досягнення цієї мети в роботі поставлені і вирішені наступні завдання:
  • дослідження теоретичних та методологічних аспектів управління маркетинговою діяльністю на підприємстві;
  • дослідження ринку опалювальної техніки на Україні;
  • організаційно-економічна характеристика підприємства;
  • аналіз маркетингового комплексу на підприємстві;
  • розробка пропозицій щодо вдосконалення окремих складових управління маркетингом.
  • розрахунок економічної ефективності запропонованих заходів.
Практичні результати, отримані при проведенні дослідження, можуть бути використані спеціалістами підприємства ATON GROUP для підвищення ефективності маркетингового управління.
Дипломна робота складається з вступу, трьох розділів, висновків, списку використаної літератури та додатків. Зміст роботи викладений на 120 друкованих сторінках формату А4; робота містить 44 таблиці, 26 рисунків, 11 додатків та посилання на 45 літературних джерел. 
 
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ МАРКЕТИНГОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НА ПІДПРИЄМСТВІ
 
1.1. Концептуальні засади управління маркетингом
 
Сьогодні термін «управління маркетингом» визначається як аналіз, планування, реалізація і контроль за виконанням програм, спрямованих на створення, підтримку і розширення вигідних відносин з цільовими покупцями для досягнення цілей організації [1]. Таким чином, управління маркетингом пов'язано з регулюванням попиту, що, у свою чергу, пов'язаний з регулюванням відносин зі споживачами.
Більшість людей думає, що управління маркетингом – це пошук кількості споживачів, достатньої для даного рівня виробництва компанії. Але це занадто спрощений погляд. Наприклад, управління маркетингом у компанії, що має бажаний рівень попиту, також необхідне, як і в компанії, що має недостатній його рівень. Адже в будь–який момент попит може змінитися: наприклад, зникнути, стати недостатнім, нерегулярним чи надмірним. Управління маркетингом забезпечує відповідні методи роботи з цими різними станами попиту.
Управління попитом означає управління споживачами. Попит на продукцію компанії виходить від двох груп: нових клієнтів і постійних клієнтів. Теорія і практика традиційного маркетингу зосереджені на залученні нових клієнтів і продажу їм товарів і послуг.
Крім використання стратегій, націлених на залучення нових клієнтів і здійснення з ними угод, компанії роблять усе можливе, щоб зберегти вже
Фото Капча