Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Використання виразових засобів для опису природи та героїв роману Дж. Остін «Гордість та упередження»

Предмет: 
Тип роботи: 
Курсова робота
К-сть сторінок: 
24
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Курсова робота
«Використання виразових засобів для опису природи та героїв роману 
Дж. Остін «Гордість та упередження» 
 
ВСТУП
 
Вплив Джейн Остен на англійських письменників – реалістів XIX століття був величезний. Її шанували великі художники і критики; на неї посилалися, у неї пропонували вчитися. Одні письменники ставили її творіння в приклад іншим як зразок реалістичної майстерності. Інші її відкидали. Аж до наших днів англійські літературознавці, вивчаючи того чи іншого з класиків реалізму XIX століття, порівнюють його з Остен.
Актуальність дослідження визначається своєрідним художнім вирішенням у творчості Дж. Остен способів і методик створення образів героїв. Аналіз засобів, які використовуються письменницею для створення образів своїх персонажів, становить головне завдання цього дослідження. Це дозволить визначити характер етико – естетичного ідеалу роману.
Її твори є собою вершинні зразки англійського роману, виступають унікальним явищем в художній літературі і володіють особливим лінгвістичним потенціалом, який розкривається в мовних характеристиках персонажів романів, створених творчою уявою цього автора. Мовна характеристика персонажа або його мовної портрет є одним з головних засобів художнього зображення героя, що представляє собою картину індивідуального мовної поведінки для кожної дійової особи романів.
Критики, даючи характеристики героїв роману, звертають увагу на соціальну мотивацію поведінки і взаємовідносин героїв і приділяють значну увагу стилістичним прийомам, які застосовувала Джейн Остін, але механізм функціонування цих прийомів потребує більш конкретному і детальному аналізі.
Стилістичний аналіз опису природи є важливим для тих, хто вивчає іноземну мову, адже мова автора твору може сказати багато про що: про його освіту, до якого літературної течії належить, наскільки для нього важливі стилістичні прийоми.
Описи дають нам цінну інформацію, через них письменник домагається розуміння того, що він хотів сказати, висловити, змусити читача відчути, розбурхати його уяву.
У романі «Гордість та упередження» майже не зустрінеш опису зелених лісі, блакитних річок, весняного неба чи ще якихось описів природи, якими так грішать романтики. У описі природи, то Остен дуже стримана, лаконічна. Він не приділяє їм багато уваги, в романі вони практично відсутні. Ледве можна нарахувати в романі два десятки описів. Її опису не насичені епітетами, метафорами, та іншими виразними засобами мови. Описи гранично прості і зрозумілі. Вони не хвилюють уяву читача. Лише доводиться здогадуватися про красу Незерфілд – парка, Розінгса, Хартфордшира та інших місць по окремих фраз. Джейн Остен не перебільшує значення природи. Вони наводяться письменницею лише тому що важливі для характеристики психології головної героїні – Елізабет Беннет.
«Гордість та упередження», найвідоміший роман Джейн Остін, видавець відкинув, визнавши його нудним і незначним. Сучасники Остін, навіть самі прихильні, були не надто високої думки про її твори і щиро здивувалися б, якщо їм довелося б дізнатися, що їх читають і через століття. Діккенс не підозрював про існування Джейн Остін. Шарлотта Бронте вважала, що в романы присутнэ точне відтворення звичайних осіб, немаэ жодного яскравого образу. Теккерей згадує про Джейн Остін лише мимохідь.
Проте й у XIX ст. зустрічалися поціновувачі таланту Джейн Остін. Саме проникливе судження належить Вальтеру Скотту: «Засновниця сучасного роману, події якого зосереджені навколо повсякденного укладу людського життя і стану сучасного суспільства».
У «Гордості і упередженні» застосовані такі композиційні принципи реалістичного роману, як складна система характерів, значна роль хронотопу у розвитку сюжету, а також портретних і пейзажних замальовок у їх характерологічні і естетичної функціях, нарешті, складна суб'єктна організація тексту, в якій домінуюча роль належить розповіді, де кожен герой, не тільки головний, але і другорядний.
Джейн Остін є унікальною, адже її твори поєднують в собі ознаки трьох епох – Просвітництва, романтизму та реалізму. Вона була безжальною до надзвичайно популярних в її час готичних та сентиментальних романів, Остін критикувала їх у своїх пародійних творах. Яскравим образом та власною дивовижною мовою вона навіки закарбувала своє ім’я золотими літерами в літературі Великобританії та всього світу.
Мета дослідження – проаналізувати використання виразових засобів для опису природи та героїв роману Дж. Остін «Гордість та упередження»
Обєкт дослідження – особливість творчості Д. Остін.
Предмет дослідження – виразові засоби в романі Д. Остін «Гордість та упередження».
Завдання дослідження:
  • ознайомитись з творчістю Джейн Остін у контексті англійської літератури ХІХ ст;
  • визначити стиль написання роману «Гордість та упередження»;
  • проаналізувати використання епітетів та інших виразових засобів для описання природи;
  • розглянути особливість образотворчих прийомів таких як епітети.
Методи дослідження – історико – літературний, системний, а також порівняльний, синтетичного, аналітичний, описовий.
Практична значимість дослідження: Результати можуть бути використані на уроках з історії англійської літератури і зарубіжного роману, а також на уроках присвячених англійських письменників 19 століття.
 
1. Особливість творчості ДЖейн Остін в англійській літературі ХІХ ст.
 
1.1. Творчість Джейн Остін у контексті англійської літератури ХІХ ст.
 
Англійська література XIX століття по праву вважається однією з найбільш значущих і викликає постійний науковий інтерес сторінок історії європейської літератури: письменники цієї доби, одночасно спираючись на традиції своїх попередників і розробляючи нові теми, мотиви і прийоми, збагатили англійську реалістичну прозу, їхні твори стали фундаментом для найважливіших відкриттів англомовної літератури XX
Фото Капча