Предмет:
Тип роботи:
Звіт з практики
К-сть сторінок:
43
Мова:
Українська
Дабинівська загальноосвітня школа I-III ступенів
Адреса: Полтавська область, Кобилятський район, село Дабинівська
Директор: Супронюк Андрій Миколаєвич
Завуч: Данко Валентина Миколаївна
Вчитель-предметник: Кузьменко Іванна Василівна
Розклад дзвінків
8. 30-9. 15
9. 25-10. 10
10. 20-11. 05
11. 25-12. 10
12. 20-13. 05
13. 15-14. 00
14. 10-14. 55
І. Кількісні характеристики практики
1. Кількість відвіданих уроків учителя
2. Кількість проведених уроків
3. Кількість проведених виховних заходів
4. Кількість проведених позакласних заходів (за фахом)
6. Кількість відвіданих позакласних заходів
7. Кількість відвіданих виховних заходів
ІI. Навчально-виховна робота
III. Позакласна робота з фаху
IV. Виховна робота
V. Методична та науково-дослідна робота
VI. Висновок
ІІ. Навчально-виховна робота
Згідно календарно-тематичного планування 7 класу Дабиівській загальноосвітій школі І-ІІІ ступенів- я провела 8 уроків української мови (уроки різного типу), 7 уроків української літератури (уроки різного типу).
При плануванні та проведенні уроків було враховано вікові та індивідуальні особливості учнів. Заняття проводила загальнодидактичними принципами (принцип науковості, наочності, свідомості та доступності, систематичності й послідовності). Намагалася створити атмосферу доброзичливості, взаєморозуміння, взаємоповаги. Дотримувалася педагогічної культури вчителя, педагогічному такту і культурі мови. Намагалася сприяти особистісному розвитку учнів.
Було проведено 1 виховний захід: ”Ми тебе не забудем, Тарасе”
ІІІ. Позакласна робота з фаху
Виховний захід на тему “Ми тебе не забудем Тарасе!». За проведення виховного заходу була відповідальною студент – практикант IV курсу Олійник Олена
Виховний захід проводився як всешкільний. Метою заходу було згадати життя і творчість Тараса Григоровича Шевченка. Довести дітям, що це талановитий прозаїк, художник, великий борець за волю народу.
Виховувати повагуі любов до митця рідного краю, до українського слова, до української літератури.
Використаний матеріал повністю відповідав віковим та індивідуальним особливостям учнів.
При підготовці до засідання гуртка велика допомога була з боку класного керівника та учителя-словесника: поради щодо підбору матеріалу, використання мультимедійного супроводу, консультації, а також підтримка під час проведення самого заняття. Форма проведення, методика відповідали віковим та індивідуальним особливостям учнів.
IV. Виховна робота
Виховна робота полягала у проведенні двох заходів для учнів 7 класу «У дружбі наша сила», «Культура мовлення».
При підготовці до їх проведення велика допомога була з боку класного керівника та учителя-словесника: поради щодо підбору матеріалу, використання мультимедійного супроводу, консультації, а також підтримка під час проведення самого заняття. Форма проведення, методика відповідали віковим та індивідуальним особливостям учнів.
Мета була повністю реалізована. Були враховані вікові та індивідуальні особливості учнів.
«У дружбі наша сила» або «Хочеш знайти друга- сам стань другом»
Мета: поглиблення поняття дружби і товаришування учнів. Шляхом створення психологічних. Ситуацій, підведення до розуміння важливості взаємодопомоги. Виховування чемного ставлення. Одне до одного. Уважно ставитись до товаришів, вміти бачити хиби у своїй поведінці й виправляти їх. Колективізм, приклади із життя класного колективу.
«Культура мовлення»
Мета: поглибити розуміння учнями, етики спілкування, формувати негативне ставлення до лихослів я, переконувати в потребі кожного відвищувати культуру свого мовлення-найголовнішу ознаку загальної культури.
Виховний захід на тему «Культура мовлення» (7 клас)
Мета. Поглиблювати розуміння учнями етики спілкування, формувати негативне ставлення до лихослів'я, переконувати в потребі кожного підвищувати культуру свого мовлення – найголовнішу ознаку загальної культури. На дошці записана тема виховної години, а нижче – уривок вірша О. Олеся: Є слова, що білі-білі, Як конвалії квітки, Лагідні, як усміх ранку, Ніжносяйні, як зірки. Є слова, як жар пекучі І отруйні, наче чад... І. Постановка проблеми. 1) Бесіда. -Чим, на вашу думку, відрізняється цивілізована, культурна людина від дикуна? {Відповідь учнів.) - Як виявляється культурний рівень людини? - Ким вам хочеться бути: особистістю чи дикуном? - Як ви гадаєте, на якій стадії культурного розвитку ви знаходитесь зараз? 2) Послухайте невеличкий текст. Висловіть свою думку щодо міркувань байкаря. Язик Знаменитий байкар Давньої Греції Езоп був рабом філософа Ксанфа. Одного разу Ксанф хотів запросити гостей і наказав Езопу приготувати найкраще. Езоп купив язики і приготував із них три страви. Ксанф запитав, чому Езоп подає тільки язики. Той відповів: «Ти звелів купити найкраще. А що може бути на світі кращим від язика? З його допомогою будуються міста, розвивається культура народів! При допомозі язика ми вивчаєм науки і отримуєм знання,... люди можуть порозумітися між собою, вирішувати різні питання, просити, вітати, миритися, давати, отримувати, виконувати прохання, освідчуватися в коханні. Тому, я думаю, що нема нічого кращого від язика». Таке міркування сподобалось Ксанфу і його гостям. Іншим разом Ксанф розпорядився, щоб Езоп придбав для обіду найгірше. Езоп пішов і знову купив язики. Всі здивувались. Тоді Езоп почав пояснювати: «Ти звелів мені знайти найгірше. А що є у світі гірше язика? З його допомогою люди ображають і розчаровують один одного, лицемірять, брешуть, обуруються, хитрують, сваряться. Язик може зрадити і скривдити. Чи може бути щось гірше від язика?!» Легенда стверджує, що не всім