Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Адміністративно-правові аспекти реформування системи органів внутрішніх справ України

Тип роботи: 
Стаття
К-сть сторінок: 
12
Мова: 
Українська
Оцінка: 
АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ РЕФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
 
Тімашов В. О.
 
У статті розглянуті проблеми діяльності органів внутрішніх справ в Україні із забезпечення та захисту прав людини і громадянина. Досліджені сучасні погляди щодо проведення реформ щодо оптиміза- ції і підвищення ефективності діяльності ОВС.
Ключові слова: права людини і громадянина, Конституція України, Європейський суд з прав людини, децентралізація, деполітизація, демілітаризація, органи внутрішніх справ, адміністративна юстиція, Декларація про поліцію.
В статье рассмотрены проблемы деятельности органов внутренних дел в Украине по обеспечению и защите прав человека и гражданина. Исследованы современные взгляды по проведению реформ относительно оптимизации и повышения эффективности деятельности ОВД.
Ключевые слова: права человека и гражданина, Конституция Украины, Европейский суд по правам человека, децентрализация, деполитизация, демилитаризация, органы внутренних дел, административная юстиция, Декларация о полиции.
Timachov У. О. LEGAL AND ADMINISTRATIVE POLICE REFORM IN UKRAINE
The article deals with problem of internal affairs bodies in Ukraine to promote and protect human and civil rights. Studied with time-views on reform on streamlining and rose-ciency activities ATS.
Key words: human and civil rights, the Constitution of Ukraine, the European Court of Human Rights, decentralization, depoliticization, demilitarization, police, administrative justice, Declaration on Police.
Постановка проблеми. Сьогодні Україна перебуває у перманентних процесах демократизації, ринкових трансформацій, що зумовлені, як зовнішніми чинниками (зростанням ролі міжнародних економічних, політичних, інформаційних відносин), так і внутрішніми засадами розвитку. Відстоювання власних інтересів, забезпечення національної безпеки та стабільності Україна пов’язує з інтеграцією до європейських структур. Одним із загальнодержавних завдань у сфері європейської інтеграції є питання, пов’язані з реформуванням системи ОВС, запровадженням нових підходів у її діяльність відповідно до принципів, стандартів і норм європейського співтовариства.
Останні дослідження, присвячені ОВС, спрямовані на вивчення проблем їх сучасного стану та формування можливих шляхів їх вирішення. Науковці неодноразово зазначають, що однією з умов ефективного функціонування поліції у світі є високий ступінь соціальної довіри до неї, що є одним із індикаторів оцінки її діяльності.
В Україні ступінь довіри до ОВС – один із найнижчих в Європі. Ця особливість склалася історично, і з року в рік тільки погіршувалася. Для відновлення довіри міліція має бути відкритою для громади, доводити свою необхідність, захищаючи права людини та відновлюючи їх, а не бути каральним інструментом у руках влади. Формування довіри до міліції повинне забезпечуватисящоденною ефективною роботою у галузі забезпечення прав людини, а відтак подальший статус та оцінка виконаної роботи складатимуться безпосередньо з показників результативності, а також достовірної інформації, яку громадяни отримуватимуть із різних джерел, у тому числі і засобів масової інформації [1, с. 3].
Необхідність значного підвищення ефективності роботи міліції у цій сфері потребує ґрунтовного та послідовного наукового аналізу її організаційно-правових засад.
Розгляд теоретичних і практичних проблем забезпечення прав і свобод людини є одним із основних напрямків сучасних наукових досліджень у сфері правоохоронної діяльності, що потребує поєднання знань різних галузей юридичної науки. Проте ключове місце щодо забезпечення прав і свобод людини належить адміністративно-правовим засобам, використання яких здійснюється у галузі державного управління, тобто, саме в цій царині переважно реалізуються повноваження міліції.
У зв’язку з цим актуалізується завдання наукового дослідження, спрямованого, насамперед, на визначення сутності, організації, форм та методів діяльності поліції зарубіжних країн, а також міліції у галузі забезпечення прав і свобод людини. Актуальність дослідження базується також на необхідності подолання протиріччя між потребою застосування світових та європейських стандартів забезпечення прав і свобод людини [2, с. 5].
Ступінь розробленості проблеми. Проблеми забезпечення прав людини досліджувало багато вітчизняних уче- них-юристів: В. Б. Авер’янов, О. М. Бандурка, Ю. П. Битяк, І. Л. Бородін, А. С. Васильєв, В. С. Венедиктов, І. П. Голосніченко, М. М. Гуренко, Є. В. Додін, О. Ю. Дрозд, Р. А. Калюжний, С. В. Ківалов, І. П. Козаченко, А. М. Колодій, В. К. Колпаков, А. Т. Комзюк, М. В. Корнієнко, Є. Б. Кубко, С. Мацко, П. М. Михайлов, О. В. Негодченко, Н. Р. Нижник, В. Ф. Опришко, О. І. Остапенко, В. П. Пєтков, В. Ф. Погорілко, П. М. Ра- бінович, Ю. І. Римаренко, О. П. Рябченко, М. Самсонов, А. О. Селіванов, В. В. Ста- шис, В. Я. Тацій, М. М. Тищенко, О. Ф. Фри- цький, В. В. Цвєтков, Ю. С. Шемшученко, В. К. Шкарупа, О. Н. Ярмиш та ін.
Метою дослідження є визначення основних проблем діяльності органів внутрішніх справ щодо захисту прав людини і громадянина. Завданням дослідження є: 1) охарактеризувати проблеми в діяльності ОВС; 2) визначити основні напрямки реформування ОВС.
Виклад основного матеріалу. Відомо, що однією з вимог до вступу будь-якої країни до Європейського Союзу є приведення поведінки державних службовців до міжнародних стандартів, які містяться у низці міжнародних декларацій, пактів, договорів. Що стосується службової поведінки поліції, то вимоги до неї сформульовані в Кодексі поведінки посадових осіб із підтримання правопорядку, прийнятому Генеральною Асамблеєю ООН у 1979 р., Декларації про поліцію, прийнятій Парламентською Асамблеєю Ради Європи в 1979 р., Європейському кодексі поліцейської етики, прийнятому Комітетом міністрів Ради Європи у 2001 р., та в інших міжнародних документах [3, с. 8].
Фото Капча