Предмет:
Тип роботи:
Курсова робота
К-сть сторінок:
19
Мова:
Українська
Реферат на тему
«Додрукарські процеси у видавничо-поліграфічній справі»
ЗМІСТ
ВСТУП
1. Додрукарські процеси
2. Введення і обробка текстової та образотворчої інформації
3. Верстка
4. Трепінг
5. Електронний монтаж смуг
6. Растрування
7. Технології виготовлення друкованих форм
Висновки
Список використаних джерел
ВСТУП
Поліграфія (від полі багато і графо пишу), – галузь техніки, сукупність технічних засобів для множинного репродукування текстового матеріалу й графічних зображень.
Поліграфія містить три важливі виробничі процеси:
- додрукарської процес;
- друкарський процес;
- післядрукарські процеси;
У сучасній поліграфії дуже важливою частиною репродукційного процесу є до друкарський процес. Саме на цій стадії задається якість майбутнього видання, і саме на цій стадії часто відбуваються найбільші спотворення: структурні, колірні, спотворення в процесі растрування, в копіювально-формних процесах. Тому необхідно чітко контролювати весь процес додрукарської підготовки.
Інформаційний зміст і професійне графічне оформлення друкованої продукції одночасно є основою і для публікацій в галузі електронних засобів інформації, наприклад, домашніх сторінок в Інтернеті або в формі CD ROM.
У друкарських процесах відбулися значні зміни, пов'язані з переходом від традиційних до цифрових технологій. Темне менш, протягом поки нетривалої перехідної стадії фотоформа як носій інформації використовується ще багатьма підприємствами
1. ДОДРУКАРСЬКІ ПРОЦЕСИ
Додрукарські процеси (prepress) – це все етапи поліграфічної технології, які виконуються перед друком, тобто до передачі інформації на папір або на іншу підкладку.
Процес додрукарської підготовки включає наступні стадії:
Введення і обробку текстової та образотворчої інформації (растрової і векторної графіки)
Компонування текстової та образотворчої інформації на смузі (верстку) і розстановку смуг на майбутній друкованій формі (спуск смуг) ;
Виготовлення друкованих форм (формні процеси).
Сучасні допечатні процеси, на відміну від традиційних, орієнтовані на цифрові технології, що дозволяє виключити виконання ручних операцій, скоротити час і матеріалозатрати додрукарських процесів, а також підвищити їх якість. Всі стадії цифрових друкарських процесів припускають використання настільно-видавничих систем (НВС) і сучасного програмного забезпечення, що дозволяє фахівцеві додрукарської підготовки виконувати операції на одному комп'ютеризованому робочому місці.
Процес цифрової додрукарської підготовки починається з отримання макета оформлення та початкових даних (текстової та образотворчої інформації) від замовника. Початкові дані можуть бути надані на матеріальному носії (папір та ін. Матеріали) і / або на електронному носії. Якщо замовником є видавництво, то найчастіше початкові дані представляють собою вже зверстані смуги, які надходять на сервер друкарні в форматі PDF.
Всі початкові дані (текстові та образотворчі оригінали, а також PDF-файли) повинні піддаватися вхідному контролю на предмет їх відповідності стандартам, технічним умовам і вимогам друкарні.
2. ВЕДЕННЯ І ОБРОБКА ТЕКСТОВОЇ ТА ОБРАЗОТВОРЧОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Залежно від виду текстового оригіналу (рукописний, друкований, електронний) застосовують такі варіанти його введення (цифрового кодування) в комп'ютер складальної станції:
Клавіатурне введення. Текст вводитися з клавіатури без обробки за допомогою програми Microsoft Word;
Введення за допомогою оптичних методів. За допомогою технології оптичного розпізнавання знаків текст з матеріального носія перетворюється в цифрову форму шляхом сканування за допомогою спеціальних програм, після чого форматується і зберігається для наступної обробки в форматах ASCII, Word, RTF або PDF.
Мовний введення. Технологія введення текстової інформації в комп'ютер за допомогою голосу (без клавіатури). Для того щоб використовувати мовне введення необхідно підключити до комп'ютера звукову плату та мікрофон, мати досить потужний ПК та відповідне програмне забезпечення. Програма оцифровує мову, виділяє кожне слово та здійснює пошук його в своєму словнику для точного визначення.
Прийом файлів. Копіювання текстової інформації з цифрового носія або з мережі.
Під обробкою текстової інформації розуміють коректуру, шрифтове оформлення й композиційну організацію тексту. Обробка текстової інформації може здійснюватися в текстовому редакторі Microsoft Word, або безпосередньо в програмах верстки Adobe InDesign, QuarkXPress, Adobe PageMaker.
Для введення образотворчої інформації в комп'ютер графічної станції існують такі варіанти:
Сканування. Отримання цифрового зображення з вихідного матеріального носія завдяки процесу перетворення оптичної інформації в цифрову за допомогою сканера і відповідного програмного забезпечення;
Отримання зображень з цифрових фотоапаратів. Цифрові фотоапарати зчитують ілюстрацію, розкладаючи її на безліч точок, аналізують оптичну щільність кожної точки зображення і перетворять її величину в двійковий цифровий код. При цьому здійснюється розкладання кольорового зображення на основні кольори.
Прийом файлів. Копіювання образотворчої інформації з цифрового носія або з мережі. Під обробкою образотворчої інформації розуміють перетворення (масштабування, поступова і колірна корекція і ін.) Зображень з метою отримання на відбитку найбільш близького до оригіналу візуального враження.
3. ВЕРСТКА
Версткою називають процес формування (складання) смуг видання з обробленої текстової та образотворчої інформації. Верстка є одним з основних процесів допечатного виробництва, в ході якого друковане видання набуває остаточного вигляду. Від якості її проведення безпосередньо залежить якість майбутнього видання. Процес верстки, що виконується на основі отриманого макета оформлення, який дає уявлення про розміщення і оформленні матеріалів на смугах майбутнього видання.
Верстка смуг здійснюється фахівцем додрукарської підготовки на комп'ютері верстальних станції в спеціальних