Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Проведення експертизи сирної продукції (сиру Голландського)

Тип роботи: 
Курсова робота
К-сть сторінок: 
34
Мова: 
Українська
Оцінка: 
ВСТУП
 
У наш час проблема харчування є однією з найважливіших соціальних проблем. Життя людини, його здоров'я й праця неможливі без повноцінної їжі.
Розроблено теорії збалансованого харчування, відповідно до якої в раціоні людини повинні утримуватися не тільки білки, жири, вуглеводи в необхідній кількості, але й такі речовини, як незамінні амінокислоти, вітаміни, мінеральні солі, у певному необхідному для нормальної життєдіяльності організму співвідношенні.
В організації правильного харчування першорядна роль приділяється молочним продуктам. Це повною мірою відноситься й до сиру, поживна цінність якого обумовлена високою концентрацією в ньому молочних білків і жиру, наявністю незамінних амінокислот, солей кальцію й фосфору, необхідних для нормального розвитку організму людини.
Сири є важливим джерелом біологічно цінного білка, жиру, засвоюваного кальцію, фосфору, вітамінів.
Сир внесений у перелік дієтичних продуктів, що рекомендуються при деяких захворюваннях. 
Сир - один з найбільш поживних і калорійних харчових продуктів. Поживна цінність його обумовлена високою концентрацією білка й жиру, наявністю незамінних амінокислот, вітамінів, солей кальцію й фосфору, необхідних для нормального розвитку організму людини. Сир корисний для людей будь-якого віку й особливо для дітей.
Саме тому сир стає об'єктом постійної уваги маркетологів, експертів, державних органів контролю якості, і громадян. 
Метою даної роботи є проведення експертизи сирної продукції (сиру Голландського), відповідність нормативній документації, технологічними процесами виготовлення та якістю сиру. 
Основні завдання, які поставлені в роботі, є:
- охарактеризувати основний етап проведення експертизи.
- вивчити вимоги до якості і дефекти твердих сичужних сирів типу Голландського.
- ознайомитись з критеріями і ознаками ідентифікації та фальсифікація сирів типу Голландського.
- провести експертизу сирів типу Голландського.
- оформити документи за результатами експертизи.
 
1. ОГЛЯД ЛІТЕРАТУРИ
 
1.1 Характеристика основного етапу проведення експертизи
 
Товарознавча експертиза — це дослідження якості (споживчих властивостей, нешкідливості, харчової цінності тощо), кількості та відповідності умовам нормативної документації, умовам договору (контракту) партії (або окремого) товару з наданням мотивованого, компетентного висновку.
Експертиза є основним засобом підвищення якості товарів, недопущення постачання в торговельні підприємства фальсифікованих товарів, удосконалення їх асортименту. В кожній демократичній державі вона сприяє зміцненню законності та правопорядку.
Проведення експертизи доручається експертам. Експертами можуть бути досвідчені спеціалісти, вчені, які володіють спеціальними професійними знаннями, необхідними для рішення питань, пов'язаних з ідентифікацією та фальсифікацією товарів. Експерти повинні добре знати досліджувані групи товарів, мати досвід роботи з оцінки їх якості. Це незалежні особи, які не зацікавлені в результатах експертної оцінки товарів [23].
Метою експертизи є проведення аналізу і оцінки якості товару для виявлення його відповідності нормативним документам, ідентифікації та фальсифікації.
Товарну експертизу проводять у три етапи:
- підготовчий;
- основний;
- заключний.
Перед початком проведення експертизи розглядають підстави для її проведення, які і визначають мету та завдання експертизи. 
На підготовчому етапі експертизи одержують документи про призначення експертизи:
- заяву на проведення експертизи, яка оформлюється замовником;
- наряд на проведення експертизи [26].
У заявці на проведення експертизи мають бути необхідні дані, на підставі яких правильно ідентифікується товар, а також його виробник, одержувач, дата відправки та одержання, номери супроводжувальних документів. Крім того, замовник визначає мету та завдання, які ставляться перед експертом. У заявці зазначаються дата та номер виклику експерта, а також дані про виклик постачальника, об'єм товарної партії та метод дослідження.
Заявка повинна бути підписана керівником і головним бухгалтером. Підписи звіряються дійсною печаткою. Заявка може бути передана у письмовій чи усній формі.
Другим документом про призначення експертизи є наряд на проведення експертизи. Наряд видається експертові і є документом, який підтверджує право на проведення експертизи. Наряд видається керівником експертної організації, чи уповноваженою особою [19].
У наряді зазначається номер, дата надходження заявки, дата початку експертизи, організація-замовник, її адреса, телефон, прізвище та посада представників, які беруть участь у проведенні експертизи, його постачальник, а також завдання експертові, яке визначається метою та завданням експертизи. Наряду присвоюється номер, відповідний номер в «Журналі реєстрації заявок».
Видачею наряду експертна організація підтверджує правоздатність призначення експерта. Для проведення товарної експертизи призначення експерта повинно здійснюватися в строки, погоджені із замовником. Факт видачі наряду реєструється в журналі або інформація вводиться в комп'ютерну систему.
Після закінчення експертизи на зворотному боці наряду проставляються години роботи експерта відповідно до умов оплати за експертні послуги. Зворотний бік завіряється представником замовника. Оформлений таким чином наряд експерт дає в експертну організацію [24].
Початком основного етапу вважають прибуття експерта до замовника експертизи чи збір робочої групи для проведення експертної оцінки.
Експерту надають такі документи:
 письмову заяву про виклик експерта;
товаросупровідні документи: товарно-транспортні накладні, сертифікати, свідоцтво про якість, рахунок фактури та інші документи, що мають інформацію про товар, який підлягає товарній експертизі;
 завірену копію виклику постачальника, якщо він викликався;
прийомні акти, акти незгод між постачальником та одержувачем;
акти первинної експертизи (якщо такі є);
комерційні акти; акти відбору проб;
договір купівлі-продажу чи постачання; інші необхідні технічні чи нормативні документи.
На всіх документах, що подані для
Фото Капча