Предмет:
Тип роботи:
Курсова робота
К-сть сторінок:
29
Мова:
Українська
План
Вступ
I. Психолого-педагогічні аспекти позакласної роботи з іноземної мови
1.1 Вікові та психологічні особливості учнів середнього етапу загальноосвітньої школи
1.2 Принципи організації позакласної роботи з іноземної мови
1.3 Форми позакласної виховної роботи з іноземної мови
II. Шкільні ранки та вечори як форма позакласної роботи з англійської мови
2.1 Поняття вечору,його форми
2.2 Поняття ранку та його форми
2.3 Етапи та чинники ефективного проведення ранку, вечора
Висновок
Список використаної літератури
Вступ
На даний момент актуальною є проблема формування всебічної та гармонійно розвиненої особистості, майбутнього громадянина України. Ця діяльність повинна реалізовуватися не тільки під час уроків, до неї варто залучати всіх педагогів освітнього закладу в позакласний час.
Провідна роль у вихованні учнів, розширенні й поглибленні їхніх знань, розвитку творчих здібностей належить спеціально організованій виховній роботі у позанавчальний час. Таку роботу називають позакласною Позакласна робота — освітня і виховна робота, спрямована на задоволення інтересів і запитів дітей, організована в позаурочний час педагогічним колективом школи.
Завдання позакласної роботи — закріплення, збагачення та поглиблення знань, набутих у процесі навчання, застосування їх на практиці; розширення загальноосвітнього кругозору учнів, формування в них наукового світогляду, вироблення вмінь і навичок самоосвіти; формування інтересів до різних галузей науки, техніки, мистецтва, спорту, виявлення і розвиток індивідуальних творчих здібностей та нахилів; організація дозвілля школярів, культурного відпочинку та розумних розваг; поширення виховного впливу на учнів у різних напрямах виховання. Її зміст визначається загальним змістом виховання учнівської молоді, який передбачає розумове, моральне, трудове, естетичне і фізичне виховання.
Відповідно до завдань, які стоять перед нашим суспільством, школа повинна не тільки озброювати учнів міцними завданнями з основ наук, а й формувати в них основи світогляду, забезпечити моральне і фізичне виховання нової людини, яка гармонійно поєднувала б у собі духовне багатство, моральну чистоту і фізичну досконалість.
Позакласна робота є складовою і невід’ємною частиною всієї навчально-виховної роботи, яка проводиться для подальшого удосконалення знань, вмінь і навичок учнів, підвищення їхнього культурного рівня психологічної і практичної підготовки до праці і фізичного загартування.
Об'єктом дослідження є позакласне навчання та виховання учнів в загальноосвітній школі з англійської мовиПредметом дослідження є вечір як форма позакласної роботи з англійської мови.
Мета дослідження – вивчення особливостей організації позакласної роботи з англійської мови.
Для досягнення поставленої мети необхідно було виконати такі завдання:
1.Обгрунтувати теоретичні засади організації позакласної роботи учнів загальноосвітньої школи;
2.Визначити форми, методи та засоби організації позакласної роботи з у загальноосвітній школі;
3.Розробити власний проект удосконалення організаційних форм позакласної роботи з літератури.
Структура роботи. Дослідження складається зі вступу, двох розділів, висновків та списку використаної літератури.
I. Психолого-педагогічні аспекти позакласної роботи з іноземної мови
1.1 Вікові та психологічні особливості учнів середнього етапу загальноосвітньої школи
Успішне вивчення іноземної мови на уроках та ефективне проведення групових позакласних заходів залежить від врахування психологічних особливостей навчання іноземної мови на середньому етапі навчання та вікових характеристик учнів-підлітків, які зумовлюють використання прийомів, форм та засобів навчання. Відомо, що кожен вік є якісно особливим етапом психічного розвитку та характеризується багатьма змінами, які у своїй сукупності складають своєрідність структури особливості дитини на тому чи іншому етапі її розвитку. В зв'язку з цим є необхідним урахування вікових особливостей кожного періоду розвитку дитини в процесі навчання іноземної мови. Розглянемо вікові особливості підлітків.
Середній етап загальноосвітньої школи охоплює учнів 7-9 класів і відноситься до молодого підліткового періоду. Цей період називається перехідним в фізичному, психічному, соціальному відношеннях. Цей перехід характеризується кількісними та якісними змінами в організмі підлітка. Відбувається статеве дозрівання.
В підлітковому віці відбувається втрата дитячого статусу, хоч зберігаються нереалістичні уявлення про власні привілеї і статус дорослих. Такому становищу сприяють і суб'єктивні враження, різкі фізичні зміни, мрії та ідеали, які починають уявлятися менш реальними, почуття самотності та прагнення швидше досягнути статусу дорослої людини.
Нові інтереси і прагнення підлітка бувають мінливими. Стосунки зі старшими, зокрема батьками, педагогами стають складнішими, особливо якщо старші не розуміють змін, які відбуваються в особистості підлітка, і продовжують ставитись до нього, як до дитини. Це часто створює складні ситуації. Частішими стають, порівняно з молодшим шкільним віком, прояви негативізму, неслухняності та інші порушення норм поведінки. Тому нерідко підлітковий період називають важким, критичним віком.
Справді, кризи на цьому етапі розвитку бувають, але вони не є неминучими. І негативізм у поведінці підлітка не є обов'язковим, хоч особливості його розвитку містять у собі певні передумови для його виникнення.
Цей період у житті дитини може стати і часто стає важким у виховному відношенні, якщо батьки та інші дорослі, що стосуються підлітка, не обізнані з особливостями його розвитку, не зважають на них і продовжують виховувати його так, як виховували у молодшому шкільному віці, або ж, навпаки. Ставлять до нього такі вимоги, як до дорослого. Підлітки потребують великої уваги до себе. Труднощі у вихованні зникають, якщо вихователі розуміють зміни, які відбуваються у психологічному житті дітей цього