Предмет:
Тип роботи:
Навчальний посібник
К-сть сторінок:
142
Мова:
Українська
Питання для підготовки до іспиту
1. Суть сучасного загальновійськового бою.
Бій – це основна форма ведення тактичних дій військ, являє собою організовані та узгодженні удари, з метою зни-щення противника, відбиття його ударів та виконання інших завдань. Бій може бути загальновійськовим, протиповітряним, повітряним і морським.
Сучасний загальновійськовий бій ведеться об'єднаними зусиллями всіх військ, які беруть в ньому участь (за-стосування танків, Бойових машин піхоти, артилерії, засобів протиповітряної оборони, літаків і т. д.). Сучасний бій характеризується рішучістю, напруженістю, швидкоплинністю і динамічністю бойових дій, їх наземно-повітряним характером, одночасно могутньою вогневою дією на велику глибину та швидким переходом від одних видів бойових дій до інших.
Воїни повинні вести бій з напруженням моральних і фізичних сил, виявляти стійкість, мужність та воєнну хитрість. Командир зобов'язаний вселяти цю рішучість всім командирам.
Сучасний бойовий бій вимагає від воїнів високої бойової виучки, фізичного загартування, вміння викори-стовувати засоби захисту та маскування.
Загальновійськовий бій може вестись із застосуванням різних видів зброї.
Підрозділи повинні уміло вести бій із застосуванням звичайної зброї і завжди знаходитись у готовності до захисту від вражаючих факторів ядерної, хімічної та біологічної зброї.
Основними видами загальновійськового бою є оборона і наступ.
Оборона здійснюється навмисно або вимушено з метою – відбити наступ противника, завдати йому втрат та створити умови для пеерходу своїх військ у наступ.
Наступ проводиться з метою повного розгрому противника і оволодіння важливими районами. Взвод в бою знищує противника вогнем своєї зброї і швидко використовує результати вогню артилерії та ударів авіації для вико-ристання поставленого бойового завдання. Пасивність та не рішучість під виглядом збереження своїх сил не допу-стимі.
Бойова готовність – це здатність організовано, у зазначений термін вступити в бій і успішно виконати поставлене завдання. Досягається: укомплектованістю та забезпеченістю взводу всім необхідним для ведення бою; правильним розумінням свого завдання; високою бойовою виучкою і морально-психічним станом, дисципліною особового складу.
Своєчасне виявлення противника і знищення його вогнем досягається постійним спостереженням і умілим застосуванням своєї зброї.
Вогонь розрізняється: за тактичним завданням, що вирішується (на знищення, подавлення, виснаження); за видами зброї (стрілецької, гранатометної, танків і т. д.); за способами ведення (прямою, напівпрямою наводкою, із закритих вогневих пози-цій); за напруженістю стрільби (одиночними, короткими, або довгими чергами); за напрям-ком стрільби (фронтальний, фланговий, перехресний); за способами стрільби (з місця, із зупинками, з ходу); за вида-ми вогню (по окремій цілі, зосереджений, багатошаровий)
У бою взвод використовуючи вигідні умови місцевості, уміло поєднує вогонь з просуванням і широко застосовує маневр.
2. Прийняти рішення в ролі командира взводу на наступ з ходу
На основі оцінки обстановки, командир взводу приймає рішення, у якому визначає: порядок виконання от-риманого завдання (кому, де і якими засобами нанести ураження, які при цьому заходи вживаються для його обману); завдання відділен-ням (танкам), приданим підрозділам та вогневим засобам; організація управління.
3. ТТХ та основні частини ПТРК 9К111
Протитанковий ракетний комплекс 9К111 з напівавтоматичною системою управління призначений для ураження візуально видимих нерухомих і рухомих під різними курсовими кутами зі швидкістю до 60 км/год танків і інших броньованих малорозмірних цілей на дальностях від 70 до 2000 м (снаряд 9М111), від 75 до 2500 м (9М111М) та від 75 до 4000м (9М113). Комплекс дозволяє також вести ефективну стрільбу по легких польових спорудах і вогневих точках противника.
Розрахунок комплексу складається з трьох чоловік:
- перший номер – командир розрахунку (старший оператор);
- другий і третій номери розрахунку – оператори.
Перший номер переносить в’юк № 1, другий і третій номери – в’юки № 2.
Комплекс дозволяє вести стрільбу з бронетранспортерів і бойових машин піхоти. При цьому вогонь можна вести як з виходом з машини, так і без виходу з неї.
Характеристики9М111
Дальність стрільби, м:
максимальна
мінімальна 2000
70
Середня швидкість польоту снаряда, м/с: 186
Бронепробійність снаряда, мм400
Швидкострільність комплексу, постр/хв. 3
Система управління снарядом напівавт. з передачею команд по дротах
Кути наведення пускової установки:
по азимуту
по куту місця, град
круговий
±20
Час переведення комплексу, хв.
З похідного положення в бойове,
з бойового положення в похідне
не більше 1
не більше 2, 5
Калібр120
Вага ракети, кг. 10, 5
Маса снаряда з контейнером, кг13
Час польоту на максимальну відстань, с. 11
Габарити контейнера, мм1098х150х205
Загальна будова протитанкового ракетного комплексу 9К111
Протитанковий ракетний комплекс 9К111 складається із:
1. снаряда 9М111;
- контейнер,
- ракета
- виштовхувальна двигунна установка.
2. пускової установки машини;
- направляюча
- ковпак з приладом 9Ш119
- погонний пристрій
- приводи наведення
- коробка управління з кнопкою ПУСК і лампою ГОТОВНІСТЬ
- блок контролю
3. пускової установки 9П135;
-станок,
- наземна апаратура управління (прилад 9Ш119, прилад 9С474),
- механізму пуску.
4. індикатора світлових перешкод 9С469.