Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Банк як елемент економічної системи

Тип роботи: 
Реферат
К-сть сторінок: 
44
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Реферат на тему:
«Банк як елемент економічної системи»
 
Зміст
 
1. Історія виникнення банків. Поняття «Банк» 
2. Становлення та розвиток банківської системи України 
3. Сутність та структура банківської системи 
4. Структура та функції банківської системи України 
5. Сучасний стан банківської системи України 
5.1. Огляд ситуації стосовно ПАТ «Приватбанк»
Висновки 
Список літератури 
Додаток 1 
Додаток 2 
 
Вступ
 
Сучасні банки відіграють важливу роль у суспільстві, оскільки вони:
1) забезпечують передачу грошового капіталу зі сфер накопичення у сфери використання;
2) завдяки банкам діє механізм розподілу та перерозподілу капіталу за сферами і видами діяльності;
3) забезпечують економію суспільних витрат обігу;
4) раціоналізацію всіх процесів обігу товарів і капіталів;
5) сприяють подальшому зростанню концентрації виробництва та капіталу;
6) через банки мобілізуються великі капітали, необхідні для інвестицій, розширення виробництва тощо.
Роль банків суттєво змінюється в умовах подальшого розвитку ринкової економіки. Вони стають надзвичайно важливими суспільними інституціями, від діяльності яких значною мірою залежить економічне благополуччя держави, країни загалом і кожної людини зокрема. Функції банків усе більше виходять за межі простого фінансово-кредитного посередництва. Вони стають важливим механізмом проведення державної грошово-кредитної політики, а через неї – впливу на всі основні економічні процеси в суспільстві.
Нині банки перетворилися на «фінансові супермаркети», які пропонують широкий спектр послуг для юридичних і фізичних осіб – від обміну валют до кредитування гігантів української промисловості [1].
Мета роботи: порівняння банківської системи України із системами розвинених країн світу, визначення її проблем та окреслення можливих шляхів їх вирішення.
Завдання роботи: огляд сучасного стану банківської системи України, її порівняльний аналіз з провідними світовими системами, висвітлення історичних аспектів формування банківської системи загалом і української зокрема.
Актуальність роботи: останнім часом в Україні погіршилася політична і економічна ситуація через неоголошену війну, а тому роль такого провідного елемента економіки, як банківська система, зросла; важко прогнозувати, але суб’єктивно платоспроможність українців не зростає, отже банківські послуги стають дедалі актуальнішими для населення та промисловості.
 
1. Історія виникнення банків. Поняття «Банк»
 
Банк – (від італ. banco – контора) – кредитно-фінансова інституція, що акумулює кошти, здійснює залучення та нагромадження вільних грошових коштів (вкладів) юридичних і фізичних осіб (пасивні операції), а також здійснює платіжні грошові операції та операції з цінними паперами. Проводить кредитування організацій, підприємств і населення (надає кредити, позики) [3].
Слова, що були схожі за звучанням зі словом bank та позначали різні поняття зі сфери грошового обігу, ввійшли до більшості європейських мов практично одночасно – в епоху швидкого розвитку торгівлі в середньовічній Європі, яка тоді ще не знала сучасного поділу на національні держави.
Словом bancheri в Генуї в XII ст. називали міняйла, а стіл, на якому він розкладав свої монети, називався banco. Старофранцузьке слово banque та італійське bancа декілька сотень років тому означали одне й те саме – «лавка міняйли». Слова banquier та bankier у французькій та німецькій мовах позначають власника капіталу, що має можливість одноосібно визначати стратегію і тактику використання фінансових ресурсів.
Виникнення банків і банківської справи історично пов'язано з потребою ринку в посередницькій діяльності з розміну та обміну цінностей, що виконували функцію грошей при обмінних та торговельних операціях. Потреба в розвитку банківських послуг посилювалась одночасно з розвитком і розширенням торгівлі. Поява грошей як універсального товару перетворила примітивний механізм бартерного обміну в обіг товару через операції купівлі-продажу. Між виробником товару та його споживачем почали виникати різні посередники. На окремих етапах розвитку та розширення ринку посередниками виступали, з одного боку, перекупники, купці або система торговельних послуг, а з іншого – міняйли, банкіри та фінансово-кредитна система.
У Стародавній Греції банкірів називали «трапезитами». Більшість із них за походженням були іноземцями та рабами-вільновідпущениками, які згодом ставали громадянами. Характерною особливістю ведення банківських операцій того часу був низький розвиток їхнього юридичного оформлення. У суді велике значення мали репутація і слово банкіра, а також зізнання свідків. Трапезити здійснювали обмін монети, приймали вклади, проводили безготівкові розрахунки, надавали кредити під заставу рухомого та нерухомого майна. Середній процент за позику становив 10-20%.
Держава не втручалася у діяльність трапезитів, майже не регулювала розмір процентів і не користувалася послугами приватних банкірів. Державними банками були храми. Вони залучали вклади, надавали довгострокові кредити, проводили операції з державними коштами. Храми були надійним місцем для збереження цінностей. Злодії боялися Бога і, з поваги до вівтаря, не грабували. Вклади, недоторканність яких гарантувалася шанобливим ставленням до релігії, перетворили знамениті грецькі храми (Дельфійський, Делоський, Самоський, Ефеський) у своєрідні банківські установи. У храмі Артеміди в Ефесі накопичувалися вклади з малоазійського узбережжя, а в храмі Аполлона в Дельфах концентрувались вільні грошові кошти всієї європейської Греції.
Перші банкіри зрозуміли, що накопичені грошові багатства можна віддати в тимчасове користування або самостійно відкривати торговельні та ремісничі підприємства, маючи від них значну користь. Насамперед, вони почали видавати кредити під заставу. Заставою при цьому були кораблі, товари, а в деяких випадках – будинки, дорогоцінні речі та навіть
Фото Капча