Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Кримінальна відповідальність за злочини проти волі, честі та гідності особи

Тип роботи: 
Дипломна робота
К-сть сторінок: 
106
Мова: 
Українська
Оцінка: 
ДИПЛОМНА РОБОТА
Тема: «Кримінальна відповідальність за злочини проти волі, честі та гідності особи»
 
ЗМІСТ
 
ВСТУП
1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ЗЛОЧИНІВ ПРОТИ ВОЛІ, ЧЕСТІ ТА ГІДНОСТІ ОСОБИ
2. КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ВОЛІ, ЧЕСТІ ТА ГІДНОСТІ ПОВНОЛІТНЬОЇ ОСОБИ
2.1. Кримінально-правовий аналіз злочинів проти волі, честі та гідності повнолітньої особи та їх відмежування від суміжних складів злочинів
2.2. Санкції за злочини проти волі, честі та гідності повнолітньої особи 
3. КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ВОЛІ, ЧЕСТІ ТА ГІДНОСТІ ОСОБИ, ЯКА НЕ ДОСЯГЛА ПОВНОЛІТТЯ
3.1. Кримінально-правова характеристика злочинів проти волі, честі та гідності дитини та їх відмежування від суміжних складів злочинів
3.2. Санкції за злочини проти волі, честі та гідності особи, яка не досягла повноліття
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 
 
ВСТУП
 
Актуальність теми дослідження. Відповідно ст. 3 Конституції України людина, її життя і здоров’я честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Держава зобов’язана всіма не забороненими засобами і методами охороняти особу та її особисті немайнові блага. Саме тому одним із основних пріоритетних напрямків державної політики є запобігання вчиненню злочинів проти волі, честі та гідності особи.
Нові політичні та економічні умови життя суспільства породили не лише позитивні демократичні перетворення, але й цілу низку труднощів, що пов’язані з необхідністю реального, повноцінного і всеосяжного захисту прав та законних інтересів громадян. Зміни, що відбуваються у різних сферах життєдіяльності вивели державу на абсолютно новий рівень. Правова система України сприйняла й відобразила в нормативно-правових актах (в т. ч. в Кримінальному кодексі України) найбільш прогресивні ідеї світової спільноти щодо захисту прав людини, зокрема й щодо волі, честі та гідності особи.
Теоретичним фундаментом дослідження стали праці вчених різних періодів розвитку кримінально-правової думки: М. О. Акімова, П. П. Андрушка, О. І. Анісімова, М. І. Бажанова, І. О. Бандурки, О. І. Белової, В. А. Бортника, О. О. Володіної, Є. В. Даценка, І. В. Дегтярьової, І. М. Доляновської, Д. П. Євтєєвої, М. В. Ємельянова, О. С. Колмакової, Д. О. Калмикова, О. М. Костенка, С. Я. Лихової, М. І. Мельника, А. А. Музики, Д. О. Негодченко, В. І. Осадчого, О. В. Паньчук, А. С. Політової, І. О. Романчука, В. В. Сташиса, О. С. Субботенка, В. Я. Тація, М. І. Хавронюка, О. М. Храмцова та ін. Це роботи, наукові положення яких впливають на вирішення задач дослідження.
Окремі аспекти кримінальної відповідальності за злочини проти волі, честі та гідності особи одержали висвітлення в низці комплексних вітчизняних кримінально-правових досліджень. Це, насамперед, кандидатські дисертації О. О. Володіної «Кримінальна відповідальність за викрадення людини (аналіз складу злочину)  (2003 р.), В. А. Бортника «Кримінально-правова охорона честі та гідності особи» (2004 р.), В. М. Підгородинського «Відповідальність за торгівлю людьми за кримінальним законодавством України» (2005 р.), А. С. Політової «Кримінально-правова характеристика злочинів проти свободи особи за законодавством України» (2007 р.), І. М. Доляновської «Кримінальна відповідальність за експлуатацію дітей (аналіз складу злочину) « (2008 р.), М. О. Акімова «Кримінально-правова характеристика захоплення заручників за законодавством України (2009 р.), Д. О. Калмикова «Кримінальна відповідальність за експлуатацію дітей» (2011 р.), Д. О. Негодченко «Кримінальна відповідальність за торгівлю людьми в Україні та інших країнах: порівняльно-правовий аналіз» (2011 р.), І. В. Дегтярьової «Використання малолітньої дитини для заняття жебрацтвом: кримінально-правова та кримінологічна характеристика і запобігання» (2012 р.), Є. В. Даценка «Кримінально-правова характеристика підміни дитини» (2015 р.). Найновішою із праць відповідної тематики є кандидатська дисертація О. С. Субботенка «Охорона честі та гідності особи кримінально-правовими засобами (досвід країн СНД та ЄС) « (2016 р.).
Проте, донині низка проблем кримінальної відповідальності за злочини проти волі, честі та гідності особи знаходиться поза увагою науковців, а відтак, потребують нагального вирішення. Це актуалізує вибір обраної теми та надає достатній простір для всебічного дослідження кримінальної відповідальності за злочини проти волі, честі та гідності особи.
Об’єктом дослідження є суспільні відносини, що виникають у сфері кримінально-правової охорони волі, честі та гідності особи.
Предметом дослідження є наукові погляди, ідеї, концепції і теорії, кримінальне законодавство України та практика його застосування в розрізі відповідальності за злочини проти волі, честі та гідності особи.
Мета і завдання дослідження. Метою дослідження є розробка науково-обґрунтованих пропозицій і рекомендацій до чинного кримінального законодавства України в контексті відповідальності за злочини проти волі, честі та гідності особи.
Згідно із вказаною метою поставлено такі завдання дослідження:
  • визначити зміст волі, честі та гідності як об’єктів кримінально-правової охорони;
  • розробити класифікацію злочинів проти волі, честі та гідності особи;
  • окреслити об’єктивні та суб’єктивні ознаки злочинів проти волі, честі та гідності особи;
  • визначити кваліфікуючі ознаки злочинів проти волі, честі та гідності особи;
  • проаналізувати санкції за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ст. ст. 146-151 Кримінального кодексу України;
  • виявити проблеми кримінальної відповідальності за злочини проти волі, честі та гідності особи та запропонувати шляхи їх усунення.
Методи дослідження. Дослідження ґрунтується на загальнонаукових та спеціально-юридичних методах наукового пізнання: формально-логічний метод застосовувався при дослідженні аналітичних матеріалів, концепцій, окремих наукових положень (розділи 1, 2, 3) ; системно-функціональний – для здійснення наукової класифікації
Фото Капча