Предмет:
Тип роботи:
Курсова робота
К-сть сторінок:
45
Мова:
Українська
ЗМІСТ
- Вступ
- РОЗДІЛ 1. ГРОШІ, ПОНЯТТЯ ТА ЇХ ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА
- 1. 1. Види грошей
- 1. 2. Функції грошей
- 1. 3. Сутність грошей
- РОЗДІЛ 2. ТЕОРІЇ ГРОШЕЙ
- 2. 1. Металістична теорія
- 2. 2. Номіналістична теорія
- 2. 3. Кількісна теорія
- РОЗДІЛ 3. СУЧАСНА ТЕОРІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ВАЛЮТИ
- 3. 1. Теорія ключових валют
- 3. 2. Теорія регулювання валюти
- 3. 3. Теорія фіксованих паритетів і курсів
- 3. 4. Теорія плаваючих валютних ресурсів
- 3. 5. Нормативна теория
- 3. 6. Теорія паритету купівельної спроможності
- Висновки
Вступ
Тема теорії грошей була актуальна у всі часи, тому що гроші є найважливішим атрибутом ринкової економіки. Від того, як функціонує грошова система, багато в чому залежить стабільність економічного розвитку країни. Вивчення природи та основних функцій грошей, процесу еволюції грошових систем, організації та розвитку грошового обігу, причин, наслідків та методів боротьби з інфляцією необхідно для подальшого аналізу особливостей функціонування всієї фінансової системи.
Підприємці у своїй господарській діяльності постійно мають справу з грошовими одиницями своєї країни та іноземних держав. Гроші – історична категорія, притаманна товарному виробництву. До появи грошей мав місце натуральний обмін.
До найдавніших видів грошей відносяться товари, які використовувалися повсякденно, а при обміні служили загальним еквівалентом: продовольчі (худоба, сіль, чай, зерно, рис та ін), хутряні (шкури хутрових звірів), знаряддя праці (мотики, сокири, ножі, лопати), прикраси (кільця, браслети, ланцюжки). Поступово роль грошей перейшла до металів, спочатку у формі злитків різної форми, а з VII ст. до н. е. – У формі карбованих монет. До капіталізму роль грошей виконували мідь, бронза, срібло, а в деяких країнах (в Ассирії та Єгипті) ще в давнину (за два тисячоліття до н. е.) – золото. З розвитком товарного виробництва золото і срібло стали грошовими товарами.
Нам більш звичні паперові гроші. Вперше вони з'явилися в Китаї в 812 р. Найбільш ранні в світі випуски банкнот були здійснені в Стокгольмі 1661 р.
Оноре де Бальзак стверджував, що «гроші – це шосте почуття, що дозволяє нам насолоджуватися п'ятьма іншими». Більш строго і сухо визначають їх економісти. А. Сміт називав гроші « колесом обігу», К. Маркс – « загальним еквівалентом».
Метою моєї курсової роботи є в межах запропонованого обсягу розглянути основні питання, які стосуються таких понять:
- Гроші і їх загальна характеристика;
- Теорії грошей;
- Сучасна теорія регулювання валюти.
З цією метою пропрацюю і вивчу ряд необхідної літератури.
Аналіз засвідчив, що «гроші завжди визначали головний стрижень, навколо якого концентрувала свою увагу економічна наука». Безперешкодний рух грошей – це найголовніша умова існування ринкової економіки.
У сучасній економіці гроші є регулятором господарської діяльності, збільшуючи або зменшуючи їх кількість в обігу, держава тим самим вирішує поставлені завдання. Без грошей немислима життя сучасної людини, всі устремління людей в економічній сфері спрямовані на отримання якомога більшої їх кількості, при цьому ми отримуємо від їх використання задоволення, обмінюючи на інші блага, віддаючи їх.
РОЗДІЛ 1. ГРОШІ, ПОНЯТТЯ ТА ЇХ ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА
Гроші – засіб здійснення мінових відносин, загальний еквівалент. Стихійно виділилися на певному історичному етапі. У докапіталістичних формаціях роль грошей виконували різні товари (шкури звірів, зерно, худоба), поступово вона перейшла до благородних металів (золота, срібла), найкращим чином відповідає вимогам грошового товару. Умова сучасних платіжно- розрахункових відносин зумовило заміну металевих грошей кредитними, що мають форму грошей паперових і різних записів на рахунках банківських установ. Основні функції грошей: засіб обігу, міра вартості і засіб заощадження. [в енциклопедичному словнику]
Гроші – особливий засіб, що виконує роль загального еквіваленту при обміні товарів і послуг, за допомогою якого виражається вартість усіх інших товарів. Гроші виконують роль засобу обміну, вимірювання вартості, накопичення та матеріалізації багатства і масштабу цін. [за бізнесовим словником]
Гроші – це номінальні знаки вартості. Гроші – золото і срібло. Вони мають примусовий курс і випускаються державою для покриття своїх витрат. [з фінансового словнику]
Виникнення грошового обігу:
Гроші виникли стихійно в процесі розвитку товарного обігу, коли виникли надлишки товарів. Спочатку обсяг вироблених товарів був порівняно малий і обмін товарами між племенами носив випадковий характер (всі вироблені товари йшли на споживання) і здійснювався в натуральній формі. Поступово обсяг виробництва зростав і почали з'являтися надлишки товарів. Обмін став носити постійний, масовий характер. Виникла необхідність у спеціальному засобі обігу, за допомогою якого можна було швидко і з мінімальними витратами обміняти один товар на інший. Таким засобом обігу стали гроші. Головна властивість грошей – абсолютна ліквідність. Грошова система не може існувати без грошей. Вона охоплює всі грошові відносини, які складаються в тому чи іншому суспільстві.
В системі грошових відносин виділяють три підсистеми:
- Функціональну;
- Економічну;
- У формі грошових потоків;
Грошима може бути все, що може прийматися в оплату за товари або послуги. З ранніх століть дорогоцінні метали, такі, як золото і срібло, поряд з міддю, були найпопулярнішими формами грошей.
Хоча все, що завгодно може бути грошима, в принципі матеріал для грошей повинен володіти такими якостями:
- Стабільність. Вартість грошей має бути більш-менш однаковою і сьогодні і завтра.
- Портативність. Сучасні гроші повинні бути достатньо малі і легкі, щоб люди могли носити їх з тобою.
- Зносостійкість. Обраний матеріал повинен бути досить