Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Південно-Східна Азія у світовій економіці

Предмет: 
Тип роботи: 
Курсова робота
К-сть сторінок: 
53
Мова: 
Українська
Оцінка: 

ЗМIСТ

 

Вступ

1. МІСЦЕ КРАЇНИ У СВІТОВІЙ ЕКОНОМІЦІ

1.1 Криза і антикризові програми у країнах Східної Азії

1.2 Зміни у світовій економіці

1.3 Перебудова світу у зв'язку із зростанням ролі нових індустріальних країн

2. ФОРМИ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

2.1 Японія

2.2 Китай (Китайська Народна Республіка)

3. СХІДНО-АЗІАТСЬКА МОДЕЛЬ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКИ

3.1 Особливості Японської моделі державного регулювання економіки

3.2 Особливості управління державним сектором економіки в Китаї

4. БАНКІВСЬКА СИСТЕМА ТА ФІНАНСОВИЙ КАПІТАЛ

4.1 Банківська система Сінгапуру

4.2 Банківська система Брунею

4.3 Банківська система Японії

5. ЧИННИКИ І ДИНАМІКА ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ

5.1 Разом узяті, країни АСЕАН являють собою найпотужніший економічний блок

5.2 Ринок АСЕАН не однорідний

5.3 Макроекономічна стабільність – основа розвитку АСЕАН

5.4 АСЕАН – новий центр споживчого попиту

5.5 Країни АСЕАН активно залучені в глобальну торгівлю

5.6 У регіональній інтеграції країн АСЕАН є складнощі

6. ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНІ ЗВ’ЯЗКИ

7. ЕКОНОМІЧНІ ЗВ’ЯЗКИ З УКРАЇНОЮ

Висновки

Список використаних джерел

Вступ

 

Південно-Східна Азія сьогодні – один з найбільш динамічно розвиваючихся регіонів світу, вага і вплив якого весь час зростає. Неабиякою мірою це пов'язано з тим, що країни цього регіону об'єднані в одну з найбільш успішних регіональних організацій у світі – Асоціацію країн Південно-Східної Азії (АСЕАН). Успішному об'єднанню піддалася досить значна частина Азії, яка знаходиться на стику Азії та Австралії і Тихого і Індійського океанів. Розташовані тут країни Південно-Східної Азії займають стратегічно важливе положення на міжнародних комунікаціях. Площа суші держав – засновників АСЕАН перевищує 5 млн. кв. км., охоплює частину континентальної Азії та ряд прилеглих до неї архіпелагів і характеризується винятковою роз'єднаністю. Філіппінський архіпелаг складається з більш 7 тис. Островів, головними з яких є Лусон і Мінданао, Індонезійський архіпелаг включає в себе близько 3 тис. островів, у тому числі Калімантан, Суматру і Яву. Навіть крихітна острівна республіка Сінгапур має ряд дрібних островів-супутників. Малайзія включає в себе Західну Малайзію, розташовану на Малаккській півострові, і Східну Малайзію, розташовану на півночі о. Калімантан. Розташовані на материку держави Індокитаю мають монолітну територію і володіють за винятком Лаосу зручними виходами до портів як Тихого, так і Індійського океанів. У географічному відношенні не можна визнати угруповання країн АСЕАН компактної зоною, і ця обставина ускладнює налагодження співпраці в рамках цієї організації.

Крім природних національних відмінностей між державами асоціації національна строкатість характерна і для населення окремих країн. Процес утворення націй у регіоні аж ніяк не можна вважати завершеним. В Індонезії він має тенденцію до освіти не однієї, а кількох націй. Для Малайзії, Філіппін і Бірми характерна надзвичайна строкатість національного складу населення, і численні національні меншини, особливо китайське меншість. Всі вони небезуспішно оскаржують і політичне, і економічне лідерство національної більшості. Відповідно великі і мовні відмінності навіть у межах окремих країн, не кажучи вже про зону всієї асоціації. Різні і релігійні переконання населення. У Малайзії та Індонезії це переважно іслам, хоча в Індонезії має ходіння також індуїзм і християнство. У Таїланді панівною релігією залишається буддизм тхера-вади, як втім, і в Бірмі, Камбоджі і Лаосі, а на Філіппінах – християнство з відомим поширенням ісламу на півдні країни. Окремо стоять В'єтнам із широко розповсюдженим буддизмом махаяни і мільйонами християн – католиків на Півдні, а також Сінгапур, де взагалі важко виділити основну релігію.

З усіх країн що входять до АСЕАН тільки Таїланду в минулому вдалося хоча б формально уникнути колоніального закабалення, решта ж країни довгий час перебували під колоніальним гнітом. Індонезія була колонією Нідерландів, Малайя, Бірма і Сінгапур – англійськими колоніями, В'єтнам, Лаос і Камбоджа французькими. Філіппіни були колонією спочатку Іспанії, а потім США. Якщо завоювання політичної незалежності Малайей (стала незабаром Малайзією), Сінгапуром і Філіппінами відбувалося мирними засобами, то в Індонезії, як і у В'єтнамі, Лаосі та Камбоджі боротьба за політичну незалежність прийняла форму збройної боротьби. Одне це вже припускає нерівнозначність історичного та політичного досвіду зазначених країн, характеру їх взаємин з колишніми метрополіями та їх розуміння сучасних міжнародних, у тому числі регіональних процесів.

Сьогоднішня успішна інтеграція настільки різних країн, зростання ваги і впливу в світі – це результат політики, яку вони спільно виробляли і проводили в 60-80-ті роки XX століття, коли власне і був закладений фундамент їх сучасного процвітання. У зв'язку з цим, мета цього дослідження полягає в тому, щоб виявити механізм, за допомогою якого з розрізненого і роздирається внутрішніми конфліктами і підозрами регіону, держави з'явилися явними аутсайдерами в міжнародних справах, склався один з найбільш стійких і успішних регіональних союзів, позицію якого враховують великі держави.

Тема курсової роботи актуальна, оскільки дозволяє зрозуміти, як і на основі яких ідейних уподобань формувалася зовнішня політика і відбувалося позиціонування АСЕАН у світі. Актуальним представляється і аналіз висунутих в 60-80ті роки XX століття зовнішньополітичних ініціатив, які вели до згуртування і консолідації країн регіону, так як ці ідеї та ініціативи продовжують найбезпосереднішим чином і сьогодні впливати на сучасну політику.

 

 1. МІСЦЕ КРАЇНИ У СВІТОВІЙ

Фото Капча