Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (066) 185-39-18
Вконтакте Студентська консультація
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Аналіз складових товарного ринку

Предмет: 
Тип роботи: 
Курсова робота
К-сть сторінок: 
36
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Зміст
 
1. АНАЛІЗ СКЛАДОВИХ ТОВАРНОГО РИНКУ, НА ЯКОМУ ФУНКЦІОНУЄ ПІДПРИЄМСТВО
1.1 Загальна характеристика галузі на якій функціонує підприємство
1.2 Загальна характеристика ринку на якому діє підприємство
1.3 Проблеми та перспективи розвитку галузі
2. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПІДПРИЄМСТВА
2.1 Вибір стратегічних цілей функціонування підприємства
2.2 Загальна характеристика підприємства
2.3 Вибір маркетингової стратегії
2.4 Динаміка показників виробничої діяльності
2.5 Аналіз конкурентного середовища
2.6 SWOT- аналіз
2.7 Дослідження комунікаційної діяльності
Висновки
Список використаної літератури
 
1. АНАЛІЗ СКЛАДОВИХ ТОВАРНОГО РИНКУ, НА ЯКОМУ ФУНКЦІОНУЄ ПІДПРИЄМСТВО
 
1.1 Загальна характеристика галузі на якій функціонує підприємство
 
Компанія «ADIDAS» діє на ринку спортивних товарів. І зараз я проведу характеристику цієї галузі.
Ринок спортивних товарів у світі вважається одним із найбільших, його обсяг в останні роки наблизився до 100 млрд. доларів у рік (за іншими оцінками – $67 млрд у рік). За деякими даними, річний сукупний обсяг продажів світового ринку спортивного спорядження становить близько 40 млрд. дол., найбільше припадає на ринок спортивного взуття (20 млрд. дол.), і на ринку спортивного одягу (38 млрд. дол.). По оцінках експертів, у спортивній індустрії основна частка (70-80%) грошових відносин доводиться на ринок спортивних товарів (виробники, дистриб'ютори, підприємства роздрібної торгівлі). У стадії формування перебуває інфраструктура спортивної індустрії. В 2000 році, за даними дослідження Всесвітньої федерації спортивних товарів, обсяг світового ринку спортивних товарів склав 92 млрд. доларів США. В 2006 році ця цифра наблизиться до оцінки 175 млрд. доларів, в 2010 – досягне рубежу в 200 млрд. доларів, в 2015 – майже 240 млрд.
Експерти Всесвітньої федерації індустрії спортивних товарів відзначають, що в найближчі 10 років найбільший ріст покажуть ринки Росії (300%) і Китаю (29%). По їхніх прогнозах, за той же період продажу в США виростуть усього на 14%, у країнах ЄС – на 19%, а в Японії – на 11%. Значна частка споживання спорттоварів доводиться на розвинені країни – США і Європу. Ріст європейського спортивного ринку, за даними міжнародної організації World Sports Forum, за останні 3 роки склав 5, 4% – це більше, ніж сукупний ріст ВВП країн ЄС за той же період. Більша частина (65%) усього світового виробництва спортивної продукції доводиться на Китай, однак у цій країні немає жодного розкрученого спортивного бренда.
Популярність здорового образу життя зростає в усьому світі, що сприяє підвищенню попиту на послуги спортивних секцій та клубів, росте продаж спортивної атрибутики та спеціалізованих продуктів харчування.
Якщо оцінювати обсяг досить динамічного світового ринку спортивних товарів, то його річна ємність, за думкою експертів, складає більш ніж 190-200 млрд. доларів, а США та ЄС становлять головну частку споживання.
За часів СРСР мережа магазинів спорттоварів була досить розвинутою. Зовнішній вигляд вітчизняної продукції був непрезентабельним, а імпортна – німецька та чеська – була дуже дефіцитними.
Тепер поговоримо про ринок спортивних товарів на території Україні.
Український ринок спортивних товарів зараз знаходиться в стадії становлення, його ємність за різними підрахунками приблизно 1, 2-1, 3 млрд. дол. Але частка українських виробників в загальному обсягу цього ринку становить від 0 до 10% залежно від категорій товару. Приблизно 90% спортивних товарів поки що імпортується в Україну з закордону.
До лідерів на ринку спортивних товарів в Україні можна віднести «Puma-Украина», «Vasil», «Адідас-Украина», «Делта-спорт», «Інтер Атлетика», «Спортмастер» які займають окремі сегменти ринку. Наприклад: Puma, «Адидас» – це відомі світові торгові марки спортивного одягу та взуття. «Делта-спорт» та «Спортмастер» – магазини спортивного одягу та товарів, їх можна віднести до сегменту спортивних супермаркетів. «Інтер Атлетика» та «Vasil» – займають перші позиції в сегменті тренажерів та спортивного устаткування.
Значними частками українського ринку володіють вітчизняні виробники товарів для спорту: «Крон» (Лівів), «Харбел» (Харків), «Спорт-зона» (Черкаси) на сегменті спортивного одягу та аксесуарів; «Спорт забезпечення « (Одеса) та «Levit-leather» (Луганськ) на сегменті спортивного устаткування та атрибутики; «Vadzaari» (Дніпропетровськ) на сегменті товарів для фітнесу.
Найбільшій обсяг світових продажів товарів для здорового способу життя здійснюється на сегменті спортивного одягу. Річна ємність його складає 38-40 млрд. доларів. Взагалі, ринок спортивного одягу чітко розділяється на окремі сегменти:
1. Одяг для спортсменів, це, як правило, дорога продукція, при виготовленні якої застосовуються інноваційні технології, використовуються особливі матеріали, враховуються особливості того чи іншого виду спорту. Такий одяг купують професіонали, а також клієнти дорогих спортивних клубів та секцій. За оцінками спеціалістів таких споживачів не більше 5%. Однак саме заможні прихильники здорового способу життя приносять імпортерам основний дохід.
2. Одяг для спортсменів-аматорів, ця продукція якісна, але значно дешевша, ніж одяг для професійних спортсменів.
3. Одяг спортивного стилю, призначений для заміських поїздок, прогулянок біля моря та інших видів активного відпочинку спортивні костюми, та інше, найактивнішім покупцем якого є молодь.
В Україні цей ринок спортивного одягу розвивається досить динамічно зростаючи на 10-20% щорічно. До 90% спортивного одягу та взуття що продаються в Україні, є імпортованими. Офіційні представництва в Україні мають лише лідери ринку – компанії Adidas та Reebok. Інші виробники представляють
Фото Капча