Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Маркетингове дослідження ринку комп’ютерної техніки

Предмет: 
Тип роботи: 
Бакалаврська робота
К-сть сторінок: 
62
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Бакалаврська робота
на тему:
 
«Маркетингове дослідження ринку комп’ютерної техніки»
 
Зміст
 
Вступ 
1. Загальна характеристика та тенденції розвитку комп’ютерної техніки 
1.1. Стан та перспективи світового ринку комп’ютерної техніки 
1.2. Аналіз стану ринку комп’ютерної техніки в Україні 
1.3. Характеристика споживчих властивості комп’ютерної техніки
2. Теоретико-методичні засади маркетингових досліджень 
2.1. Цілі, завдання і характеристика маркетингових досліджень 
2.2. Методи проведення маркетингових досліджень
3. Практичні аспекти застосування маркетингових досліджень для аналізу ринку комп’ютерної техніки 
3.1. Аналіз споживачів 
3.2. Аналіз пропозиції на ринку комп’ютерної техніки м. Конотоп 
3.3 Аналіз товарного асортименту ноутбуків у роздібних точках м. Конотоп 
Висновки 
Список використаної літератури 
Додаток А 
Додаток Б 
 
Вступ
 
На сьогодні багатьом людям доводиться вирішувати задачу вибору комп'ютерної техніки для як для оснащення підприємств та офісу, так і власного використання. Персональний комп'ютер, комп'ютер, призначений для експлуатації одним користувачем, тобто для особистого використання.
У даній роботі основна увага приділена основним робочому інструменту – персонального комп'ютера. В роботі розглядаються споживчі переваги щодо персональних комп’ютерів, а також дистриб’юторів комп'ютерної техніки на ринку міста Конотоп.
Актуальність дослідження обумовлена тим, що гармонійна кон'юнктура ринку комп’ютерної техніки забезпечує задоволення споживчих потреб в цій галузі і процвітання компаній, що займаються реалізацією даного виду товару. Незбалансованість попиту і пропозиції веде до зниження темпів розвитку і продуктивності роботи офісів, а також погіршення показників роботи магазинів по реалізації комп’ютерної техніки.
Для того щоб ефективно реалізовувати комп’ютерну техніку необхідно вивчати споживчі переваги в цій області, стежити за технічним прогресом, уявляти собі коло розв'язуваних офісною технікою завдань, відповідно до чого грамотно формувати асортимент, надавати додаткові послуги з обслуговування та ремонту техніки.
Метою даної дипломної роботи є дослідження споживчих переваг і товарної пропозиції комп’ютерної техніки на ринку міста Конотоп. Для досягнення заданої мети були поставлені такі завдання:
- визначити загальні тенденції розвитку комп’ютерної техніки в Україні та в світі.
- охаракетиризувати споживчі переваги комп’ютерної техніки з боку кінцевого споживача.
- визначити поняття споживчої поведінки і основні чинники, що впливають на споживчі переваги.
- охарактеризувати особливості ринку комп'ютерної техніки;
- провести аналіз споживчих переваг у сфері комп'ютерної техніки на регіональному ринку;
- провести аналіз задоволеності споживачів існуючим товарною пропозицією комп'ютерної техніки;
- виявити показники якості комп'ютерної техніки, що визначають споживчі переваги;
Об'єктом дослідження дипломної роботи є найбільші магазини по реалізації комп'ютерної техніки в місті Конотоп: «Мой Компьютер», «Maxiboom», «СмайлПК», «Технотайм». «Джем» «Оригінал», «Альфа» «Фокстрот», а також споживачі комп'ютерної техніки.
Предметом дослідження є споживчі переваги щодо комп’ютерної техніки, а також пропозицію комп’ютерної техніки на ринку міста Конотоп.
Теоретичною і методичною основою даної роботи є праці сучасних соціологів економістів по досліджуваним питанням, підручники, навчальні та методичні посібники з маркетингу, комп'ютерної інженерії, публікації в періодичній пресі.
У роботі застосовано соціологічні методи дослідження, анкетування та опитування, методи ранжирування, що може знадобитись для вдосконалення роботи комп'ютерних магазинів, покращення кон'юнктури комп'ютерного ринку міста Конотоп. 
 
1. Загальна характеристика та тенденції розвитку комп’ютерної техніки
 
1.1. Стан та перспективи світового ринку комп’ютерної техніки
 
На сьогоднішній день сукупний обсяг світового ринку ІТ перевищує два трильйони доларів США.
Найбільш витратним сегментом ринку є серверне обладнання. Зростання обсягів інформації стимулює попит на сервери та системи зберігання даних. Повсюдне поширення центрів обробки даних і хмарних рішень забезпечує стійкий попит на різні види мережевого обладнання. Ринок персональних комп'ютерів поступово скорочується в обсязі, тоді як ринок мобільних пристроїв впевнено зростає. Ринок друковано-копіювальної техніки порівняно стабільний, а продаж моніторів неухильно знижуються [14].
Найбільш динамічним сегментом світового ринку є програмне забезпечення, щорічне зростання якого в останні кілька років перевищувало 6%. Понад половину сукупного обсягу сегмента формують різні категорії програм, решта припадає на системне ПО і інструменти для програмування. Швидше за все розвивається категорія програм для організації спільної роботи, особливо, рішень для внутрішньо фірмових соціальних мереж і спільного доступу до файлів: щорічно їх обсяг збільшується більш ніж на 20%. Також динамічно розвивається категорія рішень для управління базами даних і аналітики з щорічним зростанням більше 8%. Незмінно високий попит зберігається на програмах для управління ресурсами підприємства і відносинами з клієнтами, а також програмах для забезпечення безпеки [14].
Згідно з дослідженнями IDC, витрати на хмарні сервіси в світі наблизяться в 2016 році до 100 млрд. Доларів. Витрати на хмарні сервіси в період 2013-2018 будуть рости в п'ять разів швидше, ніж сукупні витрати на інтернет-технології (рис. 1. 1).
 
Рисунок 1. 1 – Світові витрати на інетрнет-технології
 
Персональні комп'ютери свого максимального розвитку досягли в 2011 році, але вже через два роки обсяг продажів істотно зменшився. У 2014 році ринок продовжив скорочуватися, при цьому внаслідок зростання попиту на планшети серед домашніх користувачів темпи падіння продажів ноутбуків виявилися значно вищими за ті ж показників по настільним ПК. Загальне падіння продажів пов'язано зі
Фото Капча