Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Економічний розвиток КНР у кінці ХХ-го на початку ХХІ-го століття

Предмет: 
Тип роботи: 
Курсова робота
К-сть сторінок: 
53
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Курсова робота
ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК КНР У КІНЦІ ХХ-ГО НА ПОЧАТКУ ХХІ-ГО СТОЛІТТЯ  
 
ЗМІСТ
 
ВСТУП
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ КНР У КІНЦІ ХХ-ГО НА ПОЧАТКУ ХХІ-ГО СТОЛІТТЯ. ПРИЧИНИ ТА ПЕРЕДУМОВИ ДО МОДЕРНІЗАЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКНОМІКИ
1.1. Історичні та соціальні передумови до запровадження економічних реформ у КНР
1.2. Реформа економічної системи
1.3. Реформа фінансової системи КНР
РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ ОСНОВНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ПОКАЗНИКІВ КНР В ПЕРІОД МОДЕРНІЗАЦІЇ ТА СУЧАСНИЙ СТАН
2.1. Аналіз економічних показників розвитку економіки в період «модернізації» КНР.
2.2. Аналіз сучасного стану основних макроекономічних показників КНР.
2.3. Динаміка показників зовнішньої торгівлі КНР
РОЗДІЛ 3. ОСНОВНІ НАПРЯМКИ РОЗВИТКУ КРАЇНИ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ
3. 1 Основні проблеми економічного розвитку КНР
3. 2 Перспективи розвитку КНР в сучасних умовах
ВИСНОВОК
Список використаних джерел
 
ВСТУП
 
Протягом останнього десятиліття у вітчизняній і світовій літературі активно обговорюється стрімкий підйом народного господарства Китаю, що перетворюється в один із центрів світової економіки. У ситуації, коли досягнення Китайської Народної Республіки переплетені з важкими економічними проблемами, а шляхи зміни світогосподарських пропорцій залишаються непрогнозованими, гострою потребою є неупереджений аналіз ситуації, що склалася.
Дана тема є актуальною для вивчення ще й тому, що на даний час Республіка Білорусь і Китайська Народна Республіка розвивають дружні відносини. Внаслідок цього виникає потреба у вивченні економіки, зокрема господарського комплексу, КНР.
Загальна мета роботи полягала в тому, щоб проілюструвати загальну картину розвитку господарського комплексу КНР і показати які результати має КНР на сьогоднішній день.
У першу чергу варто розглянути загальну картину господарського комплексу КНР, тому що це є найбільшою об'єктивною картиною досягнень КНР за останні 20-30 років.
Найважливішим фактором розвитку господарства країни є наявність природних ресурсів. І, як показник розвитку країни виступає ступінь включеності їх у промислове виробництво. Аналіз цих показників у 1-му розділі 1-го розділу.
Безпосередньо аналіз господарського комплексу з усіма досягненнями розглянуто у 2-му розділі. КНР має значну кількість галузей господарства, і специфіка деяких, найбільш важливих як для країни і регіону, так і для світу в цілому, знайшла відображення.
Роль КНР у світовому господарстві значна, і, як наслідок, це створює стимули для залучення зарубіжних інвестицій в країну. Приплив капіталу викликаний активною політикою щодо створення і розвитку вільних економічних зон. Проте вільні економічні зони в Китаї не одного виду, тому деякі види ВЕЗ описані в 4-му розділі.
Китай не тільки пізно приступив до індустріалізації, а й мав вкрай низький стартовий рівень соціально-економічного розвитку господарського комплексу. Доходи на душу населення на початку індустріалізації в Європі та Америці були значно вище, ніж у Китаї на цій же стадії. Низький рівень доходів на душу населення в Китаї в 50-і роки відбивав величезну різницю у розвитку в порівнянні з індустріальними країнами Європи та Америкою. Курс на економічні реформи був проголошений в кінці 1978 р. І після цих реформ КНР досягла неймовірних успіхів, проте багато експертів вказують і на супутні бурхливому розвитку негативні тенденції: катастрофічне наростання соціальної нерівності, збитковість більшості державних підприємств, високий рівень безробіття. Всі плюси і мінуси реформ КНР у 2-му розділі.
Східно-Азіатський регіон останнім часом відіграє провідну роль у світовому господарстві. Активний розвиток різних форм зовнішньоекономічних зв'язків Китаю в 80-90-ті роки обумовлено формуванням «відкритої економіки». Включення в Китай у світове господарство розглядається як неодмінна умова успішного здійснення реформи всієї господарської системи. Збільшення імпорту капіталу і товарів, а також зростаюча залежність китайської економіки від експорту її продукції в балансують на межі кризи США і Європи також вселяють тривогу практично всім фахівцям. Аналіз цієї ситуації на сторінках 3-го розділу..
Різні економічні показники КНР з різних джерел відображені в таблицях і малюнках (схемах, діаграмах) на сторінках роботи.
 
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ КНР У 70-90 РОКИ ХХ СТОЛІТТЯ, ПРИЧИНИ ТА ПЕРЕДУМОВИ ДО РЕФОРМ
 
1.1. Історичні та соціальні передумови до запровадження економічних реформ у КНР
 
Перша половина XX ст. у світовому масштабі характеризувалася великими соціальними потрясіннями, зміною режимів, революціями і війнами. За всіма цими параметрами Китай належав до числа держав, на частку населення, яких випало багато страждань. Військові дії між мілітаристськими угрупованнями і небезпека політико-адміністративного розпаду в 1910-1920-і роки, напівколоніальним залежність від імперіалістичних держав, агресія Японії з 1931 по 1945 р., майже не припинялася громадянська війна Гоміньдану і Комуністичної партії Китаю – далеко не всі негативні фактори, що мали місце в історичний період. Однак не в меншій мірі характерні для того часу китайської історії постійне прагнення до відновлення єдності країни, досягнення національного суверенітету, економічному, політичному і культурному відродженню і посилення Китаю, притаманне більшості партій та громадських організацій, провідним державним і партійним лідерам, навіть багатьом мілітаристським угрупованням.
У будь-якій країні модернізація невідривно від культурної традиції та історичної спадщини нації. Коли подібні традиції і спадщина залучаються до процесу модернізації, а потім вносять свій внесок і в світову цивілізацію, у кожній країні це відбувається на свій лад,
Фото Капча