Предмет:
Тип роботи:
Реферат
К-сть сторінок:
19
Мова:
Українська
Зміст
1. Поради людям, що страждають від надмірного стресу на роботі
2. Захисні фактори організму
3. Динаміка розладів особистості
Список використаної літератури
1. Поради людям, що страждають від надмірного стресу на роботі
Стрес на роботі не можна обмежувати подіями і умовами, що мають місце безпосередньо на робочому місці. Будь-яка організація є відкритою соціальною системою, і на її елементи – працівників – природно впливають зовнішні чинники, такі як зміни в суспільстві, економічні і фінансові умови, зміни в їх особистому житті (сімейні проблеми, старіння, смерть близького родича, народження дитини і т. д.). Так, можна сказати, що незадовільне фінансове положення може спонукати людей брати додаткову роботу, внаслідок чого скорочується час відпочинку і посилюється стрес.
Інколи здається, що важко контролювати елементи, які сприяють управлінню стресом на колективному рівні. Але для більшості описані теорії можуть дати якщо не конкретну допомогу, то, принаймні, дадуть можливість аналізувати та допомогти знайти вихід зі сформованого становища.
Найперший спосіб зменшення стресу – це звичайно ж фізичне навантаження. Навіть проста зміна сидячого заняття на звичайну прогулянку бадьорим кроком знімає напруга й допомагає справлятися із щоденними навантаженнями. Тому, добре буде, якщо ви будете чергувати інтелектуальна праця з фізичним (або фізичними вправами), сидячі види діяльності з активним рухом.
Треба вчитися радіти життю, зауважувати гарне й привабливе навколо нас. Якщо Ви під час прогулянки або пробіжки будете звертати увагу на те, що вас оточує, для Вас це стане джерелом позитивних емоцій. А це саме те, чого Вам у житті не вистачає, щоб упоратися зі стресом.
1. Вміти використовувати час. Є фахівці, які навчають, як правильно використовувати час для того, щоб зменшити напругу і різні навантаження на робочому місці. На їхню думку, виконання справ у відведений час призводить до того, що час, що використовується, стає більш продуктивним, аж до того, що приносить велику радість. Від цієї внутрішньої рівноваги залежить творчий потенціал людини. І відразу ж після того, як виникне проблема, людина зможе налаштуватися на ретельні роздуми та аналіз основних справ.
2. Вміти керувати емоціями. Всім відомо, що на роботі емоційне напруження часто посилюється. Саме тут і виробляються методи, необхідні для керування емоціями. Але вміння керувати емоціями передбачає також і вміння виявити їх джерело. А значить, розпізнати деталі, що безпосередньо призвели до скрутної ситуації.
Це перший необхідний етап, що веде до вивчення емоцій, або, принаймні, провідний до вивчення причин, які їх викликають. Для того, щоб уникнути емоційного вибуху з патологічними проявами у вигляді хворобливості та інших нездужань, ми повинні навчитися зберігати мовчання в потрібний момент. Необхідно зосередити всю увагу не на самій проблемі, а на її вирішенні, не даючи волі всякого роду зайвим зауваженням. Одним словом, все повинно йти до того, щоб не посилювати конфлікт, а краще – пом'якшити його.
3. Підтримка довіреної особи. Ми часто спостерігаємо, що лідери, спортсмени та інші діячі часто використовують метод «тренер», який передбачає участь людини, яка наставляє і допомагає у виправленні помилок, тобто ведучого нас у потрібне русло. Він повинен бути як гідним організатором, так і психологом.
У першому випадку орієнтир ляже в напрямку зміни організації на роботі, а в другому – в доскональному аналізі своєї поведінки, виявляючи негативну сторону. Ця людина є довіреною особою, порадником, який вміє надати моральну підтримку. Він допомагає знизити психологічний тиск, не надаючи значення негативним зауважень і тримаючи при цьому дистанцію. Подібний метод стане в нагоді в першу чергу тим, хто звик приймати рішення в поодинці.
4. Вміти розслаблятися. Досить ефективним засобом у керуванні стресом на роботі є звичайна практика релаксації. У 2008 році дослідження Герберта Бенсона з Гарвардського університету показали, що така практика впливає на гени, що відповідають за стрес. Таким чином, було визначено, що в тих, хто регулярно займається йогою, гени, які активують стрес, втрачають активність.
Герберт Бенсон зробив висновок, що ефективний вплив на весь організм, насамперед, робить діяльність мозку. Йога, що прийшла з давньої Індії, завжди використовувалася як метод розслаблення і пізнання себе. За допомогою йоги можна позбутися нав'язливих думок і відновити внутрішню рівновагу.
Цей результат можна також отримати за допомогою інших видів саморегуляції, таких як: Тайцзи, релаксаційна терапія, цигун та інші, які позитивно впливають на організм. З їх допомогою можна заспокоїти розум і менше реагувати на проблеми, що виникають як у житті, так і на роботі. Інакше кажучи, потрібно завжди пам'ятати, що синонімом стресу є виживання.
Люди, що страждають від надмірного стресу на роботі можуть спробувати застосувати такі методи.
1. Розробіть систему пріоритетів у своїй роботі. Оцініть свою роботу таким чином: «повинен зробити сьогодні», «зробити пізніше на цьому тижні» і «зробити, коли буде час».
2. Навчіться говорити «ні», коли досягнете межі, після якої ви вже не можете взяти на себе більше роботи. Поясніть своєму начальнику, що розумієте важливість завдання. Потім опишіть конкретні пріоритетні роботи, над якими в даний час працюєте. Якщо він наполягає на виконанні нового завдання, запитайте, яку роботу ви повинні відкласти до