Предмет:
Тип роботи:
Курсова робота
К-сть сторінок:
63
Мова:
Українська
Форма № Н-6. 01
Севастопольський інститут банківської справи
Української академії банківської справи Національного банку України
Кафедра фінансів та кредиту
КУРСОВА РОБОТА
з дисципліни «Фінансовий облік ІІ»
на тему: «Облік розрахунків зі соціального страхування на прикладі підприємства «Форум»
м. Севастополь – 2013 рік
ЗМІСТ
ВСТУП
РОЗДІЛ 1.
ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ОБЛІКУ РОЗРАХУНКІВ ЗІ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ
1.1 Економічна сутність та значення розрахунків зі страхування
1.2 Основні засади обліку розрахунків зі соціального страхування.
Розділ 2.
Облік розрахунків зі СОЦІАЛЬНОГО страхування
2. 1. Організаційно – економічний аналіз підприємства ТОВ «Форум»
2. 2. Синтетичний облік розрахунків з соціального страхування на ТОВ «Форум».
2. 3. Облік розрахунків з пенсійного страхування
2.4 Облік розрахунків із соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності.
2. 5. Облік розрахунків із державного соціального страхування на випадки безробіття.
2. 6. Облік розрахунків із соціального страхування від нещасних випадків на виробництві
РОЗДІЛ 3.
ШЛЯХИ ВДОСКОНАЛЕННЯ ОБЛІКУ РОЗРАХУНКІВ ЗІ СТРАХУВАННЯ НА ПІДПРИЄМСТВІ
3. 1. Вдосконалення процесу обліково-звітного відображення розрахунків із фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
3. 2. Шляхи вдосконалення обліку розрахунків з органами соціального страхування
ВИСНОВОК
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
ДОДАТОК А
ДОДАТОК Б
ДОДАТОК В
ДОДАТОК Г
ДОДАТОК Д
ДОДАТОК Е
ВСТУП
Актуальність даної роботи полягає в необхідності удосконалення обліку розрахунків з органами соціального страхування для чого важливо правильно організувати облік витрат на підприємстві, побудувати систему аналізу виробничих показників та ефективний пошук резервів поліпшення результатів діяльності. Це і обумовило вибір теми роботи.
Дана тема визначається у багатьох роботах різних вчених і науковців, які теж цікавились методикою розрахунків зі соціального страхування і приділяли цьому аспекту багато уваги, наприклад такі вчені як Клівіденко Л. М. у праці «Перспективи розвитку соціального захисту населення» [21], Бутинець Ф. Ф. у праці «Інформаційні системи обліку» [5], Базилевич В. Д у праці «Страховий ринок України» [1], Велш Глен А., Шорт Деніел Г. у праці «Основи фінансового обліку» [9] та багато інших науковців, теоретиків і практиків України і зарубіжних країн.
При підготовці курсової роботи вивчено економічний стан підприємства «Форум», порядок обліку розрахунків з органами соціального страхування та запропоновано шляхи підвищення показників діяльності розглянутого підприємства.
Метою дослідження є визначення теоричних основ обліку соціального страхування, обліку розрахунків зі соціального страхування, опираючись на аналіз економічного стану підприємства та знаходження шляхів вдосконалення обліку розрахунків зі соціального страхування на підприємстві «Форум».
Для досягнення мети поставленої в роботі були вирішені такі задачі:
- досліджені теоретичні основи обліку розрахунків з органами соціального страхування;
- проаналізувати організаційно – економічний стан підприємства;
- опрацьований облік розрахунків з органами соціального страхування;
- визначені і економічно обґрунтовані шляхи покращення обліку розрахунків з органами соціального страхування.
Предметом дослідження даної роботи є вивчення теоретичних, методичних та практичних аспектів, що стосуються обліку розрахунків зі соціального страхування.
Об’єктом мого дослідження є облік розрахунків зі соціального страхування на підприємстві «Форум», який буде розглядатися у даній праці.
В цієї роботі дана тема була розглянута та досліджена різними методами які можна виділити у 2 групи, це загальні та спеціальні. До загальних можна віднести літературний метод (опрацювання літературних джерел), метод аналізу та синтезу (розгляд досліджуваного явища по частинах і в сукупності), порівняльний метод, метод узагальнення тощо. До спеціальних відносять хронологічного і систематичного спостереження; вимірювання господарських засобів і процесів; реєстрації та класифікації даних із метою їх систематизації; узагальнення інформації з метою звітності.
У роботі були використані різни джерела інформації, серед яких є нормативно-правові акти, закони України, навчальні посібники з фінансового обліку, статті та публікації вітчизняних вчених, первинні документи розглянутого підприємства та інші.
РОЗДІЛ 1.
ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ОБЛІКУ РОЗРАХУНКІВ ЗІ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ
1.1 Економічна сутність та значення розрахунків зі страхування
Соціальне страхування – найважливіший елемент державної соціальної політики у сфері управління ризиками відтворення населення і виконує функції соціального захисту, забезпечення фінансування соціальної допомоги, регулювання доходів та рівня життя різних груп населення, попередження та профілактики наслідків настання соціальних ризиків [23].
Організаційні принципи соціального страхування визначаються національними, історичними, та політичними традиціями суспільства. Для кожного режиму соціального страхування характерні свої організаційні структури (рис. 1).
Основні відмінності організаційних структур національних систем соціального страхування полягають у виборі страховиків, тобто тих установ, які здійснюють функції збирання, акумуляції та витрачання коштів.
Функціональну структуру соціального страхування оцінюють за структурою страхових виплат і страхових внесків. Структура страхових виплат характеризує реальний рівень відшкодування ризиків як за рахунок страхування, так і за рахунок державної бюджетної участі у компенсації соціального збитку. У світовій системі соціального страхування структура виплат по країнах однаково регламентована в країнах ЄС, частку виплат якої становлять пенсії – 54, 8%. Національні показники різняться в межах 6-7%.
Соціальне страхування можна проводити в двох формах: державній і колективній. Державне соціальне страхування обов'язкове, а колективне