Предмет:
Тип роботи:
Контрольна робота
К-сть сторінок:
31
Мова:
Українська
Зміст
Вступ
1. Суть та значення торговельних послуг в діяльності торговельного підприємства
2. Види торговельних послуг, їх характеристика та особливості надання
3. Шляхи досягнення комерційного успіху щодо впровадження послуг на підприємстві
Висновки і пропозиції
Список використаної літератури
Додатки
Вступ
Класифікація послуг в роздрібній торгівлі технологічного процесу в роздрібній торгівлі є надання покупцям різноманітних послуг. Це можуть бути послуги трьох видів: по-перше, пов'язані із купівлею товарів; по-друге, пов'язані з наданням допомоги покупцям щодо використання придбаних товарів; по-третє, пов'язані зі створенням сприятливої обстановки для відвідування магазину.
Послуги підрозділяють на платні і безкоштовні, в останньому випадку витрати бере на себе підприємство (організація). Послуги також поділяють на обов'язкові і ті, що рекомендуються. Для виконанніх обов'язкових послуг на підприємствах торгівлі передбачається визначена площа. Ці послуги пов'язані з наданням допомоги під час купівлі і подальшого використання придбаного товару. Послуги, що рекомендуються пов'язані зі створенням різноманітних зручностей покупцям.
За функціональним призначенням послуги поділяються на виробничі, транспортні, вантажно-розвантажувальні, щодо комплектування, консультативні та інші.
Послуги виробничого характеру – розкроювання тканин; оздоблення країв килимових виробів; складання, установка, налагодження і настроювання вдома в покупця телерадіоапаратури; складання стандартів будинків; граверні роботи; установка радіоприймачів, магнітофонів і іншої апаратури на автомобілях особистого користування; розпилювання і опрацювання пиломатеріалів; заточення ковзанів, інструментів і ножів установка елементів живлення в радіоапаратуру, електронні рахувальні машини і прилади, годинники і т. д.
Послуги транспортні і вантажно-розвантажувальні – доставка великиких і великогабаритних товарів до автотранспортних засобів; прийом замовлень і доставка важких і великогабаритних виробів за зазначеною покупцем адресою; доставка садівничим кооперативам мінеральних добрив, засобів захисту рослин, садово-городиіх інструменти інвентаря та інших товарів господарського призначення; доставка продуктів в будинок і ін. подарункового асортименту; виконання замовлень на грошові перекази з пставкою за зазначеною адресою; прийом і виконання замовлень посилкової торгівлі; прийом і виконання замовлень на виготовленя букетів, квіткових композицій і ін;
Консультації фахівців з питань телерадіотехніки, побутових машин приладів, кінофотооптики; вибору музичних інструментів, технічної твочості, технології вирощування квітів і садово-городніх культур; технічної експлуатації транспортних засобів; лікаря-косметолога щодо заготування парфумерно-косметичних засобів і правил макіяжу; лікаря-педіатра щодо добору дитячих товарів; лікаря-дієтолога щодо раціональого харчування; з індивідуального виготовлення ювелірних виробів; з домашнього консервування овочів і фруктів і ін.
Інші послуги – оцінка ювелірних виробів з дорогоцінних металів; дорогоцінних і напівкоштовних каменів; прийом склотари вдома у покупців; фотографування за допомогою фотоавтоматів; прокат часописів мод, каталогів посилкових підприємств; прокат виробів (різноманітних інструментів, верстатів, механізмів); збереження речей покупців у непродовольчих магазинах і ін.
1. Суть та значення торговельних послуг в діяльності торговельного підприємства
Організація обслуговування машин, обладнання і складних товарів являє собою достатньо складний перелік технічних і комерційних елементів, які залежать від специфіки продукції, ступеня розвитку ринку, гостроти конкуренції та багатьох інших факторів.
Необхідність сервісного обслуговування пов'язана насамперед з намаганням продавця сформувати стабільний ринок для свого товару. Ведеться ця діяльність за принципом: «Ви купуєте і використовуєте наш виріб – ми робимо все останнє». Високоякісний сервіс якісних товарів підвищує їх конкурентність, обов'язково викликає підвищення попиту па пропоновані вироби, сприяє комерційному успіху підприємства, підвищенню його престижу. За гарної організації робіт сервісне обслуговування може бути самостійною статтею прибутків фірми. Тому створення сильної сервісної служби і її ефективне функціонування – предмет турботи всіх фірм, які з успіхом виступають на світовому ринку.
Ось як виглядає, наприклад, сервісна політика американської компанії «Форд»:
- безкоштовне усунення всіх дефектів, окрім дефектів шин, протягом 12 місяців, або 12000 миль (19000 км), за принципом «що раніше»;
- гарантія роботи двигуна, коробки передач, передньої підвіски і заднього мосту на 6 років, причому власнику виплачується 100 дол. в разі першого ремонту цих агрегатів;
- усунення протягом 3 років незалежно від пробігу дефектів пасків безпеки;
- гарантія вихлопної системи – на 5 років, або 50000 миль, і обов'язково ліквідувати корозію корпусу протягом 6 років;
- за помірну плату – три різних варіанти «плану довгострокового обслуговування» з різними варіантами терміну дії і пробігу автомобіля, тобто пропонується з різних варіанти післягарантійного обслуговування [7, 124].
До недавнього часу вважалося, що інвестиції в сервіс приносять приблизно в два рази більше прибутку, ніж виробництво тієї ж техніки, оскільки встановлювалися високі ціни на запасні частини та вузли. Однак. зараз фірми переважно встановлюють низькі ціпи на сервіс і запасні частини, щоб цим привабити покупців машин, обладнання і побутової техніки, ціни на які безперервно ростуть. Тільки ціни на запасні частини і вузли міняються неодноразово, так що навіть за помірної ціни кожного сервісного акту (а помірність – один з елементів конкурентоспроможності) отриманий прибуток є досить суттєвим.
Все більш сильні позиції на ринку займають фірми, політика яких у сфері сервісу заснована на прагненні привернути покупця до своєї продукції, забезпечити йому високу якість виконання робіт з обслуговування в мінімально короткий термін і з мінімальними витратами. Один з керівників фірми «Тоуоta motors» зробив заяву, що фірма ніколи не розглядала сервіс як джерело прибутку. Вона займається обслуговуванням машин,