Предмет:
Тип роботи:
Курсова робота
К-сть сторінок:
46
Мова:
Українська
КУРСОВА РОБОТА
з дисципліни «Фінанси»
на тему «Валютний ринок»
ЗМІСТ
ВСТУП
1. Економічна сутність та функції валютного ринку
2. Характеристика суб’єктів валютного ринку
3 Валютні операції
4. Валютний курс
5. Стан та перспективи розвитку валютного ринку в Україні
ВИСНОВКИ І ПРОПОЗИЦІЇ
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
ДОДАТКИ
ВСТУП
Ефективність будь-якої національної економіки залежить не лише від результатів її внутрішньої діяльності, а й від її участі в світових економічних відносинах, ступеня її інтеграції у світове господарство. Результати зовнішньоекономічної діяльності кожної країни пов'язані з поняттями валюти, валютного ринку, валютних курсів, валютної системи тощо. [11, c. 217] Тому для досліджень ми обрали тему «Валютний ринок «, оскільки вона є цікавою.
Необхідність валютного ринку зумовлена розвитком міждержавних економічних зв'язків і закінченням у XX столітті формування національних валютних систем. Водночас світовий економічний простір об'єктивно рухався в бік поглиблення процесів інтернаціоналізації та транснаціоналізації виробництва й, відповідно, руху капіталів. Виникла потреба у спільному міждержавному розв'язанні гострих логічних економічних і соціальних проблем. Зростає роль фінансового сектора світової економіки, його вплив на темпи і пропорції світогосподарських зв'язків. [9, с. 165]
З економічного погляду валютний ринок – це досить складна форма перерозподілу фінансових ресурсів як всередині країни, так і на міждержавному рівні. Інструментом цього перерозподілу є валютний курс. Валютний курс – це ціна грошової одиниці однієї країни, виражена в грошовій одиниці іншої країни. Стабільність ціни грошової одиниці кожної країни визначається рівнем її економічного розвитку, що насамперед характеризується якістю і собівартістю вироблюваної продукції, становищем державних фінансів, виваженою і ефективною інвестиційною політикою.
Економічні інтереси кожної країни покликана оберігати національна валютна система, яка є формою організації і регулювання валютних відносин з іншими державами, закріпленими національним законодавством і міждержавними угодами. Якщо економіка держави працює стабільно, а продукція, роботи й послуги, що надаються підприємницькими структурами, дешеві, мають високу якість і, відповідно, користуються попитом на ринках, то звичайно для їх купівлі та оплати потрібна валюта даної держави або інша стабільна іноземна валюта. Це забезпечує стабільність національної валюти і, відповідно, перерозподіл фінансових ресурсів на користь даної країни в формі надходжень у вільноконвертованій валюті.
Новітні процеси, що відбуваються у світовому господарстві, особливо виразно знаходять своє відображення у фінансовому секторі економічних відносин. Різноманітні сегменти фінансових ринків дедалі більше інтегруються внаслідок використання інноваційних підходів до прийняття рішень із питань фінансового управління. У світі посилився рух міжнародних капіталів, багато країн усувають національні фінансові та торговельні обмеження, надаючи можливість фінансовим структурам, ринкам та інструментам впливати на їхню економіку. Найдинамічнішим та консолідуючим сектором міжнародних економічних відносин стали саме валютні ринки, які на сьогоднішній день за обсягами оборотів, кількістю операцій та колом учасників не мають аналогів у світі.
Разом з тим, валютні кризи та непередбачувані коливання валютних курсів стали причиною досить високої ризиковості операцій на валютному ринку, що ставить перед банками низку завдань, пов’язаних з ефективною організацією їх діяльності на цьому сегменті фінансового ринку. [13, с. 158]
Сучасний валютний ринок являє собою розгалужену систему механізмів, функціонування яких покликане забезпечити купівлю і продаж національних грошових одиниць та іноземних валют із метою їх використання для обслуговування міжнародних платежів.
Найсуттєвішим функціональним призначенням валютного ринку є забезпечення реальної свободи вибору і дій власника валюти. Тому ступінь зрілості валютного ринку визначається не тільки масштабами валютних операцій, а й його спроможністю повною мірою реалізувати саме цю функцію.
Свобода вибору суб'єктів ринку пов'язана з їхнім прагненням отримати для себе в процесі здійснення валютних операцій певні матеріальні вигоди, виражені у відповідному доході.
Отже, успішний розвиток валютних відносин можливий лише за умови існування особливого ринку, на якому можна вільно продати та купити валюту. Без такої можливості економічні контрагенти просто не змогли б реалізувати свої валютні відносини – не мали б іноземної валюти для здійснення своїх зовнішніх зобов'язань, не могли б перетворити одержану інвалютну виручку в національні гроші для виконання своїх внутрішніх зобов'язань, тому тема курсової роботи є досить актуальною.
В роботі ми розглянемо такі питання як сутність та функції валютного ринку, охарактеризуємо суб’єкти валютного ринку, види операцій, які проводяться на валютному ринку, а також проаналізуємо стан та перспективи розвитку валютного ринку в Україні.
Об’єктом дослідження даної роботи є валютний ринок, характер відносин та механізм взаємодії між його суб’єктами, а також структура цього ринку.
Предметом дослідження є організаційно-економічний механізм діяльності валютного ринку на фінансовому ринку.
Під час ми використовували такі методи дослідження, як узагальнення, аналіз і синтез розглянутої літератури.
Метою курсової роботи є дослідження теоретичних основ функціонування валютного ринку.
Відповідно до поставленої мети у роботі передбачено вирішення таких основних завдань:
- уточнити сутність понять “ валютний ринок ”, “ валютний курс ”, “валютні операції ” і показати їх роль в економічній системі країни;
- з’ясувати економічний зміст, різновиди та функції валютних ринків, розкрити їх роль та основи організації в економіці;
- визначити організаційно-економічний механізм функціонування комерційних банків, центральних банків, валютних бірж та інших суб’єктів на валютному ринку України, дослідити їхні